Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen praktikák vannak arra,...

Milyen praktikák vannak arra, hogy elfogadd, hogy nem dolgozhatsz különböző okok miatt a szakmában, amit tanultál, és más területre kényszerülsz?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavar, hogy a diplomámat, amit tanultam, nem használhatom, nem tudok abban dolgozni. Egyrészt azért, mert nagyon kevés a munkahely ebben, másrészt nehéz bekerülni, és nem is keresnek ott jól. Évek óta nagyon frusztrál, hogy bár viszonylag jól keresek, de nem érzem magaménak a területet amibe kényszerültem. Hogy fogadjam el ezt? Az anyagiak miatt nem tudom feladni, tehát egy kényszerhelyzet végül is, de lelkileg megterhelő, mert nem nagyon érdekel az egész.
2017. febr. 6. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen diplomád van? Hobbiként sokmindennel lehet foglalkozni.


Én se csinálhatom azt, amit tanultam meg amit szerettem volna, mert beteg lettem, és a kezelésektől már nem vagyok alkalmas rá.

2017. febr. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Te tulajdonképpen dolgozhatnál, csak nincs rá lehetőséged, ez más mintha pl le lennél bénulva, mikor táncművésznk tanultál-


Mérlegelted a dolgot és erre jutottál. Ezt mondogasd magadnak. Felnőtt ember vagy, meghoztad az életedet érintő logikus döntést, ettől még olvashatsz abban a témában könyveket, nézhetsz róla filmeket, sőt, ha nem annyira speciális terület hobbyként is maradhat...stb

2017. febr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Sose fogom megérteni az ilyen embereket.

1.8 órában kell végezned, a maradék 16 órában annyit foglalkozol azzal, ami érdekel, amennyit csak akarsz.

2.Valamiért sokan azt hiszik, hogy ha a területükön helyezkednek el, akkor móka meg kacagás lesz az élet.

Közben meg ugyan úgy lesz egy rakás hülye feladat.

2017. febr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Én 11 órában dolgozom, úgyhogy nem sok marad másra.
2017. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Sose fogom megérteni az ilyen embereket.

1.8 órában kell végezned, a maradék 16 órában annyit foglalkozol azzal, ami érdekel, amennyit csak akarsz.

2.Valamiért sokan azt hiszik, hogy ha a területükön helyezkednek el, akkor móka meg kacagás lesz az élet.

Közben meg ugyan úgy lesz egy rakás hülye feladat."


Vannak elhivatott emberek, és vannak akiket igazából semmi nem köt le szenvedélyesen, vannak érdekes meg unalmas munkák, szerintem nem mindegy , hogy valaki kényszerből csinál valamit, vagy élvezi meg az sem ki mire alkalmas és mire nem.

2017. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nekem az a bajom, hogy én mindig arra vágytam, hogy olyan munkám legyen ami érdekel, amit szeretek. Ami engem érdekel, azért hajlandó vagyok áldozni, de ami nem akkor alig várom, hogy a 8 óra után mehessek haza.


Persze, hogy lehet szabadidőben azzal foglalkozni ami érdekel, ez meg is van. Csak mindig arra készültem, hogy majd nekem olyan munkám lesz, amiért 100%-ig oda tudom magam adni, és pl szeretek bejárni dolgozni stb. Nem extra dolgokra kell gondolni.


Amúgy közgáz diplomám van.

2017. febr. 6. 14:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudok praktikát mondani. Engem is frusztrál a mai napig, hogy be sem hívtak interjúra a szakmámnak megfelelően, pedig a közgázhoz hasonló "menő" diplomám van. Viszont az a kitartás, érdeklődés, szemlélet, amivel a diplomáig eljutottam, megtérül, hiszen a kevésbé kedvelt munkában is helyt tudok állni, lettek megküzdési mechanizmusaim a nehéz helyzetekben is.


Nem érzem magaménak a területet én sem, az igaz.

De ha a terület sem érez magáénak, azaz máshová felvettek, míg oda nem, akkor leszűröm, hogy mire van lehetőség, és ennek megfelelően keresem a jót a szituációban.


Nem tartom építőnek azt a szemléletet, hogy az ember az egész életét végigszomorkodja, mert nem kapta meg azt a munkát/társat/szerencsét, amit megérdemelt (még ha igaza is van).

2017. febr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!