Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy kis cégbe (20 fő) a főnök...

Egy kis cégbe (20 fő) a főnök otthonról állandóan figyeli a kamerákat, és ezt le is írta mindenkinek papíron. Ez törvényes? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
2017. febr. 14. 13:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azèrt baj, mert az emberek 80%-a becsületesen ledolgozza a 12 órát, ès ezzel jót nem èr el, csak azt hogy mindenki visszaveszi a tempót...
2017. febr. 14. 14:47
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

mert az emberek 80%-a becsületesen ledolgozza

A kamerak meg a maradek 20% miatt vannak.

2017. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%
Ahol nem bíznak meg bennem, ott nem is dolgozok.
2017. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Miért veszitek vissza a tempót?
2017. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"ès ezt le is írta mindenkinek papíron."


Ti meg szépen be is nyalókáztátok. :-)

Állandóan fizikai képtelenség lenne amit leírtál,hiszen a főnök is ember,megnyugtatlak napi 12h-t garantáltan nem ül a kamera előtt,sem ő sem más.(sőt megkockáztatom lehet nem minden kamera működik,vagy valódi 1általán.)

Amennyire egyszerűnek tűnik ez annyira baromi unalmas és rettenet szemfárasztó,valóban folyamatosan figyelni, nem csak előtte ülni.A világon nincs az az ember aki ennyi időn keresztül éberen,folyamatosan néz kamerákat,vagy ha megpróbálja kb 2-3 nap és egy doboz visin szemcsepp után föladja.Egyébként minden kamerának van holttere,és bizony előfordul,hogy elmozdul,bekoszolódik,elzsírosodik a lencse egy idő után,sőt bizonyos tipusok elég érzékenyek,egy apró véletlen zárlat vagy túlfesz könnyen kinyírhatja öket... :-D

2017. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ha leírta akkor korrekt, hogy törvényes e azt nem tudom. Lehet akkor lenne törvényes, ha te aláírod, hogy hozzájárulsz.


Nekem volt egy főnököm, aki lehallgatta a hívásokat és egy kukkot sem szólt róla. Sem szóban sem írásban. Tök véletlenül tudtam meg egy év után egy kollégától. Amúgy nem volt semmi kifogásolható a hívásokban, csak munkára használtam, de akkor is.

2017. febr. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!