Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Segítség, bedurvult a kollégám...

Segítség, bedurvult a kollégám; mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nekem régebben mindig azzal volt a gondom, hogy mások modora felém rosszul esett - elmondtam az illetőnek és az illető utána került engem. Eldöntöttem, hogy ezt elhagyom és nem kapom fel a vizet többet.


Van egy kollégám, mindenkivel kedves és engem is bír - de látja, hogy lehet velem hülyéskedni és értem a poént. Mindig szívatjuk egymást. Aztán lett egy új szokása; néha rám förmed. Nem mertem szólni érte, mert írtam, eddig valahányszor szóltam emiatt, mindig véget ért a jó viszony. De, bár poénnak szánja, akkor is rémisztő.


Aztán csinál olyanokat, hogy lent van a büfében és odamegyek hozzá és teli torokból rám ordít, hogy hagyjam már békén.


És ezt mással nem teszi, csak velem.


De szimpi vagyok neki, mert amúgy mindig ő maga jön oda hozzám napi többször és tök kedves velem meg kérdezget, beszélgetünk, viccelődünk...


Szóval nem utálatból teszi, de félek megemlíteni, hogy ez rosszul esik, mert félek, megint megszakad a jó viszony. Mit tehetnék?



2017. febr. 19. 09:36
 1/5 anonim válasza:
Ha olyan jó a viszony köztetek, ahogy írtad, nyugodtan szólhatsz neki, hogy ezeket te nem mindig találod viccesnek. Ha nem veszi a lapot vagy felkapja a vizet, akkor lehet hanyagolnod kellene, a saját érdekedben is.
2017. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos volt olyan barátnőm, akivel tényleg jóban voltunk, ide-oda együtt utaztunk, sokat találkoztunk egy kávéra, ilyenekre, de ha társaságban voltunk, beszólogatott és borzasztóan rosszul esett; egyszer épp találkoztunk és nem bírtam tovább elfojtani - finoman elmondtam, hogy ezek a beszólogatásai nagyon fájnak; ott a helyszínen mondta, sajnálja, nem akarta, stb, utána soha többet nem reagált semmimre.


Olyan is volt, hogy jóban voltam valakivel - az egy kollegina volt az előző helyről; de néha beszúrt valami vérig sértő mondatot. Egyik után nem bírtam és megmondtam neki finoman, hogy kicsit legyen kedvesebb, mert én se szólogatok be neki és okot se adtam a modoráért. Utána nem csak hogy ő nem állt velem szóba, de a közös barátaink (szintén kollégák) is elfordultak tőlem, ellenségesek és távolságtartóak voltak...


Szóval neki már nem merem így kerek perec elmondani, mert félek, hogy 1. ugyanígy megszakadna a viszony 2. félek, hogy mást is rántana magával


Én tényleg próbálom ezeket nem magamra venni és szimplán lesz.rni, de egyszerűen már kezd sok lenni.

2017. febr. 19. 10:38
 3/5 anonim válasza:
Ha ennyire nem tartja tiszteletben a kérésed és azt, hogy ezt nem esik jól neked, ráadásul nem is változtat a dolgokon, akkor számodra nem ő az ideális barát. Ugyanis egy barátság nem erről szól.
2017. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ilyen hülye viccei vannak, akkor én már rég megszakítottam volna vele a barátságot.
2017. febr. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kiemelt kérdés; aktuális ezek szerint.


Nekem volt egy ilyen. Nálunk nem volt rá megoldás. Én eljöttem onnan (nem miatta), aztán nem beszélem vele azóta se.

2019. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!