Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezelnétek ezt a helyzete...

Hogy kezelnétek ezt a helyzetet? Menni vagy maradni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ember az elején szorong, mikor új helyre kerül, de én pont fordítva vagyok bekötve. Szeretem a változást, az új helyeket, új embereket, új dolgokat kipróbálni, most viszont megtaláltam munkahelyből a nagy Igazit. Vagy azt hittem. Imádtam minden nap felkelni, munkában menni, szívem-lelkem beleadni abba, amit csinálnok, mert úgy érzem szakmailag amit csinálok az teljesen nekem való.


De mindig van egy de. Szeretem a munkatársaimat is, de már egyre többször kibontakozik a feszültség közöttünk és úgy érzem telejesen nem tudok beilleszkedni. Elpoénkodok velük, elbeszélgetek velük, de nem akarom őket teljesen beengedni az életembe, mert egyszerűen nem olyan ember vagyok, amíg a közösség egyre inkább ebbe az irányba indul.


Le szeretném szögezni, hogy nem sz**ok az egészbe bele, mert eljárok csapatépítőkre, ebédelni velük, eljárok a nagyobb céges bulikra, de én ennél többet nem szeretnék beletenni, és az életvitelemből adódóan nem is érzem úgy, hogy bele tudnék többet tenni.


Viszont én érzem, hogy ezért neheztelnek rám a többiek, beszélnek erről a hátam mögött, és arról, hogy nem mesélek a magánéletemről (tegyük hozzá okkal...). Őszintén ez teljesen megmérgezi számomra az egészet, vannak egyértelmű feszültségek is ebből, mások között se generálnék szívesen feszültséget, de én sem engedek ebből mert megvannak a határaim.


Másfelől tényleg imádom a munkám, úgy érzem tartozom a munkáltatóimnak annyival, hogy beleadom a legtöbbet és tovább maradok, de... Nem tudom.



2017. márc. 25. 18:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok a munkahelyemmel és a kollégáimmal,csak más jellegű emberkapcsolati problémák jönnek elő,és én is el szoktam gondolkozni,hogy mi legyen a továbbiakban...

Igazából nem tudok neked konkrét választ,vagy tanácsot adni,de amin el szoktam gondolkozni,hogy más munkahelyen jobb lesz e?Az emberek átlagban hasonlóak,tehát a probléma előjön idővel máshol is,hacsak nem valami egyszemélyes munkát vállal az ember.

Szóval nagyon nagyon tudni kell mérlegelni,hogy másik helyen miért lenne jobb...Egyéb,nem emberi dolgokat is figyelembe kell venni,közlekedés,távolság,meg ilyesmi.

Úgy gondolom elég precíz ember lehetsz,és szeretnéd,ha minden rendben lenne körülötted,de ezek a munkatársi konfliktusok megingatnak.Én is ilyen vagyok,de mindig amikor az életemben váltottam munkahelyet(nagyjából hasonló területen),az emberi különbségek mindig mindenhol kialakultak ugyanúgy.

Tehát mérlegelj,alaposan gondolj át mindent,mielőtt lépnél!

:)

2017. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sokan keverik a munkát és a magánéletet, ezt látom én is a munkahelyemen, főleg a fiatalok között.

Én azt mondanám, hogy ne foglalkozz ezekkel, nem tudsz erődön felül teljesíteni és kész. Ha a szemedbe mondja valaki a problémáját, akkor adhatsz rá magyarázatot (szívből jövőt), hogy miért is nem akarod ennél jobban beengedni őket az életedbe, de amíg csak a hátad mögött megy a pletyka, addig tenni kell rá magasról.

Az én magánéletemről is nagyon kevesen tudnak a cégnél és nincs is hozzá senkinek semmi köze... Szerintem ez így természetes. Nagyjából mindenki tudja ki kivel hány méter, de nem szoktuk egymásnak elmesélni, hogy "ez a Pista már megint mit csinált otthon".

2017. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!