Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek alapból primitív...

Szerintetek alapból primitív szolgalelkű sok ember vagy erre nevelik őket?

Figyelt kérdés
Azért belegondoltam abba, hogy egy csomó ember bejár dolgozni. Hajt mint egy birka azért a kis apropenzert és még buszke is ra, hogy milyen kemenyen dolgozik... s az egész arról szól hogy szetdolgozza magát, hogy aztan a munkaban tonkrement testét életben tartsa... gyakorlatilag teljesen értelmetlenül hatja szét magát egy csomó embe. Ezek az emberek nem gondolnak bele, hogy ennek megmi értelme van? Vagy nem fogják fel, hovy azért dolgozik, hogy dolgozzon és ennyi?
2017. ápr. 5. 23:04
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Reggel felkelnek... kávé, cigi délben peksüti... ezektől függő lesz... nyeli a pénzt..

emiatt folyamatosan dolgoznia kell. Egyre többet... emiatt fárad es kezd kijonni rajta a sok krónikus betegség... sokba kerül a gyógyszer, emiatt még többet dolgozik... bezarul a kör. Nem lett volna egyszerűbb még az elején elkerulni a káros dolgokat?

2017. ápr. 5. 23:06
 2/19 anonim ***** válasza:
32%

Ilyen a kapitalizmus babám. Mégis mit csináljon?

Dolgozni nem szolgalelkűség. Miért nem becsülöd meg a munkáskezet?

2017. ápr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Tévedsz. A kapitalizmusnak ehhez semmi köze. De nyugtasd ezzel magad...
2017. ápr. 5. 23:11
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Azért konkretizálhatnád a dolgokat. Most a munkával vagy a káros szerekkel van bajod?
2017. ápr. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

Pénzt kell keresni. Ebből indulunk ki. Pénz kell a megélhetéshez.

Hogyvszerzünk általában pénzt? Munkával.

Milyen munkát választunk? Vagy inkább milyen munka jut nekünk? Kinek milyen helyzete lehetősége...

Ebbe születünk hogy dolgozni kell.

Ha kis pénzért gáz meló akkor az. Válthat? Nem biztos de ha tudna lehet félne az újtól.

Belelovallják az emberek magukat és kész.

Hogy anyám miért dolgozik rengeteget, a pénzre hajt és nem él mellette. Ezt én felismertem megrökönyödtem, én nem így csinálom inkább. Rákérdezni minek..kell a pénz..ennyi

2017. ápr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem magával a munkával nincs baj. Inkább azzal van a baj, hogy az emberek képtelenek egészségesen élni és nem tudnak bánni a pénzzel. Nekem szinte majdhogynem az összes munkatársam cigizik. Azért dolgoznak, hogy vegyenek valami olyat, amivel csak károsítják magukat ahelyett, hogy egészséges étrendre költenék azt a pénzt.
2017. ápr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, ne haragudj, hány éves vagy? A kérdésedből ítélve te még nem dolgozol, illetve eltartanak.

A munka azért kell, hogy fenntartsd szükségleteid. Ha nem járnál be 8-ra akkor is enned kellene, akkor is meleg fedél alatt akarnál élni, akkor is tiszta vizet akarnál inni, akkor is szeretnél elektromos áramot használni stb. Ezekhez pénzre lesz szükséged. A pénzt munkával tudod keresni.

Nem kötelező dolgozni, de gondolom nem akarsz az utcán élni. Az őskorban is így volt csak primívebb módszerekkel, amikor még nem volt fizetőeszköz. Mentek vadászni, halászni, gyűjtögetni. Volt barlangjuk, őrizték a tüzet, hogy ne faggyanak halálra.

Namármost fejlődött a világ, társadalom, technológia stb. Most fizetőeszköz fejében megkapsz mindent amit ki tudsz fizetni. Áram, gáz, étel, víz stb. a házadhoz eljuttatják. Mindent szolgáltatnak megkönnyítve az életedet. Mindenki a saját munkakörében ügyeskedik, mindenki olyan munkát végez amit elvállal, nincs kötelezettsége, azt választ amit akar. Ha nem akar nem dolgozik, csak a TB t kell fizetnie, ami megint érte van, hogy ellássák, ha valami baja történik.

Nos a legszebb az, hogy választhatsz, mehetsz az erdőbe gyűjtöhetni, de vállalhatsz munkát is amiét bért kapsz.(A rabszolga nem kap bért.)


A helyedben az utóbbit választanám, szerintem jobb, mint a 40-es átlagéletkor. Gondold át.


Fontos megjegyeznem, hogy amíg nem dolgozik az ember és eltartják, nehezen látja a világ működését, saját tapasztalatból mondom. (bármilyen egyszerű is)

Fontos még, hogy a munka alatt nem napi 16 órára gondolok, csak sima 8-ra, esstleg 10-12 néhai alkalommal.

Szerintem is vannak túlzások és szerintem sem helyes állandóan csak dolgozni, de munka nélkül elképzelni az életet olyan , mint étel nélkül az étkezést és ezt nyugodtan veheted szinonímának, azaz munka=étel.

2017. ápr. 6. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

30 vagyok es dolgozom. Csak éppen feleannyit, mint mások, mert nem költök olyan dolgokra, mint a cigi meg a kávé meg a többi olyan dolog, ami miatt még többet kell dolgozni. Megveszed ezeket. Penzbe kerul. Plusz pénzbe kerül az egészségügyi következménye, emiatt még többet kell dolgoznod... Én ezekez felfogom és majdnem feleannyit dolgozom, mint mások.


Amásik dolog meg a munkatempó. Azt látom hogy mindenhol egymással versengenek, hogy ki tud többet dolgozni. Ugyanannyi pénzért. Totál idiótaság. Kozben meg életük nincs a tulorák miatt. Akkor meg minek dolgozni annyit, ha úgysem azt az életet élik amit akarnak?


Megszoktam személyesen is kérdezni, de altalaban nem ertik a kérdést sem.

2017. ápr. 6. 07:11
 9/19 anonim ***** válasza:
36%
Káros vs egészséges. Azt a reakciót látom hogy inkább élvezi az életet károsan mint feszengjen az egészséges mellett (csoki chips cukormegvonás társai)
2017. ápr. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
AZ élet egy függőség, ezért dolgoznak az emberek, mint a robot. Ha nem akar utcára kerülni, nem akar éhenhalni muszály dolgozni és nem azért dolgoznak, mert csi.cska rabszolga lelkűek, hanem mert az ösztön azt súgja hogy élni szeretne a testük, ha nem volna ösztön akkor mindenki öngyilkossá vállna pillanatok allatt, hiszen mindenki nagyon jól tudja, hogy ennek semmi értelme. Azért fizetni a sok csekket, meg mindent a lakásért, hogy jóformán aludni járj oda iszonyatos luxus és költség, a kajákra is rengeteg pénz megy el és ráatdásul igénytele, agyonkezelt, rákkeltő xarokat etenek velünk ennek sincs értelme. Ebben a rendszerben a családalapításnak sincs értelme ilyen robotolás mellett, mert nem marad rá idő. Tehát az egész létezésnek nincs értelme, de mivel az emberek nagy része nem genetikailag elcse.szett ezér nincs bennük suicid hajlam és élni akarnak, tök mindegy hogy, de élni akarnak, ezért van ennyi hajléktalan az utcán, mert még ők sem dobják el az életüket. Ezért robotoltathaót az ember, mert az ösztön nagyon erős, és ezt a vezetők, gyár, egyéb tulajdonosok nagyon jól udják és azt is tudják hol a minimális, a határ, hogy ne történjék lázongás. Tudják hány órát lehet dolgoztatni és mennyi a minimum bér és ezt gyönyörűen ki is használják, te meg kénytelen vagy elvállalni, mert élni akarsz, mindegy mi az ára.
2017. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!