Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Öljem meg inkább magam, ha a...

Öljem meg inkább magam, ha a munka világa valóban ilyen lesz?

Figyelt kérdés

16 vagyok, hogy itthon segítsem apumékat nyári munkát vállaltam. Tesco-s árufeltöltő. Az első nap elmondták, hogy itt nincs nap közben kimenő, a wc-re is akkor mehetsz, ha engedélyt kérsz a felettesedtől. Amikor én ezt elmulasztva (nem találtam sehol), egy 50-60 körüli vén f...fej kollégám rögtön bepanaszolt nála, na akkor aztán elő is került. Levontak a béremből, ami napi kőkemény 4ezer ft. Harmadnap jött egy helyes csaj, összeismerkedtem vele és nem tűrtem, hogy úgy beszélnek vele, mint a kutyával, kikeltem magamból. Erre lejött valamelyik fejes, megfenyegetett, hogy szólnak a szövetkezetnek és vigyázzak, mert ez a jövőmre is hatással lesz. Hazamentem és sírtam anyunak mint egy punci, pedig nagyon nem jellemző rám. Következő héten hétfő 12 órában meló, jönnek valami főf...fejek Budapestről ellenőrzésre. Másnap reggel kések 10 percet a buszjárat miatt, megint levonás a pénzből. Még aznap délután behívnak ellenőrzésre, le kell vetkőznöm gatyára mint egy utolsó tolvaj cigánynak. Csütörtökön munkatársam nem rögzíti rendesen a raklapon az árut, húzom a kocsit, leborul egy teljes sor, 2 üveg összetörik. Az áruk nem több, mint 600 ft összesen, de az egész napi béremet levonják. Felmondtam, hazajöttem. Anyám szomorú, apám szerint szokjak hozzá.


Mit tegyek, minden munkahelyen ez megy? Ha ez vár rám a jövőben, én inkább a Dunába ugrom, de az ilyen bánás módot nem tűröm szó nélkül. Érdekel az informatika, de még nem igazán tudom, hogy mi akarok lenni.



2017. ápr. 11. 15:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Igazából diákmunka. Megvan az az előnye, hogy kb szabadon váltogathatod, elég sűrűn. Ahol ilyen állatok vannak, és nem tudod helyretenni a fejüket, ott mondj fel, aztán megnézel egy másikat. Most még lehet.
2017. ápr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Összesen 6 munkahelyen dolgoztam, bár volt ahol csak 1 napot. Na erről szeretnék beszélni. Utaztam 350 km-ert, 2 óra alvással. Reggel 5kor indultam, délután 1 körül megérkeztem, kijött értem a főnök a pályaudvarra. Megmutatta a szállásomat. (Ami egyébként egy ágy volt a konyhában) Leraktam a bőröndöt és irány a melóhely. Körbevitt, de SEMMIT nem mutatott meg. Azt mondta, segítsek. Oké... odamentem a többiekhez, bemutatkoztunk stb. Kérdeztem, hogy mit tudok segíteni? De azt mondták hogy semmit. Egész nap vagy 5x megkérdeztem, mire este végre beállítottak mosogatni. Előtte többször is odamentem a főnökékhez, hogy mit tudok csinálni stb, de azt mondták hogy nézelődjek, tanulgassam a táblákra mik vannak írva. (Amikre egyébként alig lehetett rálátni, és iszonyat rondán volt felírva) A főnökasszony ráadásul végtelenül bunkó és lenéző volt. Tehát estefelé elkezdtem mosogatni. Mindig kérdezősködtem, mit hogy kell stb, hogy semmit se rontsak el. Nem törtem el poharakat, tök jól elmosogattam, takarítottam, még húst is kellett szeletelnem, minden. Ezután már este 9 lehetett, elpakoltunk, takarítottunk majd mondta a főnök, hogy menjek vele mert beszélni akar. Azt mondta hogy nem maradhatok, mert hogy én nem bírnám a konyhán, pultba meg nem tud berakni.


Na erre kitérnék egy kicsit... Az egész munkahelyen 1 csaj volt rajtam kívül, a főnökasszony megkérte, hogy mutassa meg nekem a dolgokat pultban. A csaj azt mondta, hogy oké persze. Vártam hogy megmutassa, rá is kérdeztem többször, de semmi. Ráadásul hallottam hogy a hátam mögött beszél rólam, utána már nem bírtam és visszaszóltam, akkor úgy voltam vele hogy fogom magam és a hazamegyek.


Na mindegy ezután állítottak be mosogatni.

Tehát a főnök szépen megmondta, hogy ennyi volt, fizetni nem fizetett semmit. Egy éjszakát aludhattam még a szálláson. (khm a konyhában) Másnap találtam már egy viszonylag normálisabb melót. Ég és föld volt a kettő. Ott szépen megmutattak mindent, kedvesek, segítőkészek voltak és maradhattam is.

2017. ápr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
48%

Ilyet nem tehenek,nem törvényes.Csak azért merték megtenni,mert még kiskorú vagy...Rendes melóhelyen nemigazán vonnak le késésért,ha beszólsz hogy miért késel és mennyit.Lassan 4 éve melózok,de eddig csak 1-2 komolyabb baszogatás volt.

22f

2017. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Én is csak ilyen munkahelyeken dolgoztam, ahol ki kell kéredzkedni vécére meg percre pontosan figyelik, hol vagy, mikor jössz-mész, stb. és minden apróságért lecsesznek és vonnak a béredből. :(

De neked előnyöd van velem szemben, mert még tini vagy, még van esélyed tanulni, jó végzettséget szerezni és valami normálisabb munkahelyen kikötni. Én kétszer olyan idős vagyok, mint te, nekem már kábé befellegzett, bele kell törődnöm, hogy ennél jobb munkahelyem már úgysem lesz soha. :(

2017. ápr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, és válaszolók!


22 vagyok, hét munkahelyen dolgoztam, ami legalább hónapokban volt mérhető, volt köztük mindenféle.


A Tesco a lehető legszélsőségesebb példa, amit valaha tapasztaltam. Tényleg embertelen, tényleg úgy kezelik az embereket, mint az állatokat. Úgy beszélnek a diákokkal, mint egy ronggyal, ott aláznak meg ahol tudnak.

Semmi esetre se szokj hozzá, sehol máshol nem fogod ezt tapasztalni. Én 2 és fél éve egy irodában dolgozom - igaz, már nem diákként -, és kedvesek, segítőkészek velem a kezdetektől fogva. Ahogy betöltöd a 18-at, már jelentkezhetsz irodai, adminisztratív munkára, sokkal jobban jársz. A Tescohoz még annyit tennék hozzá, hogy szinte teljesen mindegy, hogy melyik áruházban vagy. Voltam a teljesség igénye nélkül az Arénában, a Váci úton, a Soroksári útiban, a Bécsi útiban, a Garam utcaiban, Vecsésen, Dunakeszin, és rengeteg Expresszben. Mindenhol ugyanaz az undorító, embertelen bánásmód. Vagy feltörlik veled a padlót, vagy ha nem hagyod, akkor hazaküldenek.


Egyébként napi 4 ezer forintot nem kereshetsz, én 2010-ben kerestem közel annyit a Tescoban, és az már akkor is a minimálbérnek felelt meg, akkor még adómentesen. Nettó 5 ezer körül fizethet a Tesco most egy napra. 12 órában sem foglalkoztathatnak, hiszen még nem vagy nagykorú, így 8 óra a maximum, amit elvállalhatsz.

2017. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
74%

Jól tetted, hogy felmondtál. Ezt lelkileg szerintem senki sem bírta volna tovább.

Remélem majd sikerül egy jó egyetemre bejutnod és nem kell ilyen tuskóknak dolgoznod.

2017. ápr. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos itthon a legtöbb munkahely ilyen, vagy még rosszabb.
2017. ápr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy jól tetted, hogy felmondták. Sajnos az én szüleim is ilyen maradi felfogásúak, hogy tűrni kell. Például nyáron nem a munkával kapcsolatban történt, de leírom: elkezdtem a jogsit, már a vezetésnél jártam, egy öreg komához kerültem, eleinte fogdosta a lábam, persze ezt nem mertem elmondani itthon, azt hittem csak én értem félre, de én többször is elhúztam a lábam és rászóltam, hogy van saját pedálja nyomkodja azt, ő meg azzal magyarázta, hogy csak át akarja rakni a lábam..na persze, mikor 60-al megyek ne a lábam között nyúlkáljon. Mivel nem hagytam magam utána úgy beszélt velem, mint egy ronggyal, közölte, hogy sose lesz jogsim, kb. sírva jöttem haza, mondtam itthon, hogy átmegyek másik oktatóhoz, persze a szüleim azzal jöttek, hogy nem szabad feladni ilyen könnyen, várjam ki a végét, stb. Nem hagytam magam, átmentem másikhoz.


Diákmunkákat többnyire irodákban végeztem, ezzel kapcsolatban nincs negatív élményem. DE:

Januárban lediplomáztam, márciusra sikerült munkát találnom, kemény 3 hétig bírtam, ha érdekel a történet: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Persze a szüleim mondták, hogy bírjam ki, hátha jobb lesz... hát én nem bírtam.


Szerintem jól tetted, hogy felmondtál, nekem az a tapasztalatom, hogy sok nyomorul, f*s életű ember a saját rossz élete miatt másokét is meg akarja keseríteni.

2017. ápr. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Nem minden munka ilyen, ahogyan nem minden Tesco sem ilyen. Én 16 éves korom óta dolgozom árufeltöltőként, iskolaidőben heti 2, nyáron heti 4-5 napot ugyanabban a boltban. Nagyon szeretem. Nekünk nem kell szólni, ha mosdóba megyünk, de a lógást nem tűrik azért. Kedvesek a munkatársaim és emberszámba vesznek... ugyanolyan dolgozónak számolnak, mint bárki mást (ma pl. én is kaptam csokit és ásványvizet a nagy hajtásban).

Azonban voltam már pár napot egy másik boltban is, ahol 6 óráig bírtam. Nem a munkát nem bírtam (akkor már 2 éve csináltam... ami soknak számít egy tescós diáknál), hanem a bánásmódot és a hangnemet. Próbáltam már több másik hiperben is, de mindig visszajöttem a mostani helyemre.


20L

2017. ápr. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Szegényem, hát, vannak szar helyek..

A tesco-ról sem sok jót hallottam, szóval mikor írtad, nem lepődtem meg.. :D Barátom is diákként dolgozott ott, és ő is mesélt hasonló szivatásról.


Lesz jobb is ( és talán hason rossz is), nyugi.

Diákmelót tényleg egyszerűbb váltanod, szóval nincs para, keress mást.

Én dolgoztam ennyi idősen gyárban, nem is egyben, és volt, ahol kifejezetten szerettem menni. :)

De pénztárba pl soha életembe be nem vállaltam volna pl egy sparba vagy tescoba.. szerintem nem éri meg.

Egy barátnőm dolgozott ott diákként, de rühellte ő is. Meg általában parasztok, nah. Sokszor elvárják, hogy egyből tudjad, -ahogy írtad- van,a hol 2 óráig nézed, majd ott hagynak, hogy nesze csináld a tömegben.


Szerintem azok is debilek egyébként az ilyenek, látszik 0 érzékük nincs a betanításhoz és az emberekhez. Szóval nem a te hibád. :)


Ami nem öl meg, meg megerősít, biztos hogy ezek a tapasztalatok edzenek téged is, és talán hasznosíthatsz belőle valamit a jövőben.

Pl hogy a tescohoz nem mész többet te sem. :D

- Mondjuk maga az az árufeltöltő nem a legrosszabb munkák még, pénztér sokkal rosszabb lehet szerintem.

De ne menj kínihoz sem dolgozni, róluk sem épp jókat hallottam. :)


Lényeg a lényeg, hogy nem mindenhol bánnak így a diákkal/emberrel, hidd el. Sok helyen dolgoztam diákként én is, a felénél kb normálisan bántak velünk, és jó is volt ott dolgozni viszonylag.


Én munkahely váltásnál most, 25 évesen is belefutottam elég erős szívásokba ( nem csak egybe, hajajj tudnék mesélni, akár könyvet is írhatnék róla), komolyan elgondolkoztam, hogy valami benny hill show-van vagyok már.. Nagyon szenvedtem, de végül ismét sikerült jobb helyre kerülnöm, ahol legalább emberszámba vagyok véve.


Szóval biztos fogsz még te is belefutni szar helybe, de ez van, rázd meg magad, a szülőknek meg ez a dolga, hogy keményítsen, szóval nincs itt para, menj tovább. Lesz jobb is, hidd el nekem. Az ilyen levonós szar rendszertől nem amit írtál, örülj is neki, hogy megszabadultál.

2017. ápr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!