Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Öljem meg inkább magam, ha a...

Öljem meg inkább magam, ha a munka világa valóban ilyen lesz?

Figyelt kérdés

16 vagyok, hogy itthon segítsem apumékat nyári munkát vállaltam. Tesco-s árufeltöltő. Az első nap elmondták, hogy itt nincs nap közben kimenő, a wc-re is akkor mehetsz, ha engedélyt kérsz a felettesedtől. Amikor én ezt elmulasztva (nem találtam sehol), egy 50-60 körüli vén f...fej kollégám rögtön bepanaszolt nála, na akkor aztán elő is került. Levontak a béremből, ami napi kőkemény 4ezer ft. Harmadnap jött egy helyes csaj, összeismerkedtem vele és nem tűrtem, hogy úgy beszélnek vele, mint a kutyával, kikeltem magamból. Erre lejött valamelyik fejes, megfenyegetett, hogy szólnak a szövetkezetnek és vigyázzak, mert ez a jövőmre is hatással lesz. Hazamentem és sírtam anyunak mint egy punci, pedig nagyon nem jellemző rám. Következő héten hétfő 12 órában meló, jönnek valami főf...fejek Budapestről ellenőrzésre. Másnap reggel kések 10 percet a buszjárat miatt, megint levonás a pénzből. Még aznap délután behívnak ellenőrzésre, le kell vetkőznöm gatyára mint egy utolsó tolvaj cigánynak. Csütörtökön munkatársam nem rögzíti rendesen a raklapon az árut, húzom a kocsit, leborul egy teljes sor, 2 üveg összetörik. Az áruk nem több, mint 600 ft összesen, de az egész napi béremet levonják. Felmondtam, hazajöttem. Anyám szomorú, apám szerint szokjak hozzá.


Mit tegyek, minden munkahelyen ez megy? Ha ez vár rám a jövőben, én inkább a Dunába ugrom, de az ilyen bánás módot nem tűröm szó nélkül. Érdekel az informatika, de még nem igazán tudom, hogy mi akarok lenni.



2017. ápr. 11. 15:42
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon szívás munkák, főleg diákmunkában. Nagyon sokáig toltam, mikor meglett a mostani munkahelyem, és életemben először kedves volt velem a többi munkatárs meg a főnök, majdnem lehidaltam, hogy ilyen is van :D

Nyugi, NEM megy ez mindenhol. Pláne, ha valami különleges skilled van, akkor válogathatsz is a munkák között.

Egyébként, hogy egy közhellyel éljek, ezért tart itt ez az ország, mert még a lánglelkű fiatalokat is sikerül betörni és hozzászoktatni ahhoz, hogy húzza be fülét-farkát, és tűrjön el mindent, mert "száz embert találok a helyedre". Rengetegszer kaptam meg ezt a mondatot, pedig tényleg szívből, lelkesen csináltam minden feladatom, csak az igazságtalan bánásmódot nem tűrtem el sehol.

2017. máj. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!