Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 17 eves vagyok es egy koktelba...

17 eves vagyok es egy koktelbarban dolgozom. Mit tegyek hogy ne tudjonak belekotni, piszkalni, mert ujonc vagyok?

Figyelt kérdés
Tolem idosebbek a kolegaim..mar megtanultam nagyjabol mindent, amit tudnom kell, egyedul az emberekkel valo banasmodot nem..nem a kiszolgalasrol van szo, hanem arrol, hogy a sanknal szoktak emberek ulni, akik folyton beszologatanak valamit, belekotnek valamibe stb..ezek nem rossz szandekuak, viszont en zavarba jovok, nem tudok hogy reagalni..tudjak, hogy ujonc vagyok, ezert piszkalnak..akarom, hogy erezzek, hogy meg ha fiatal is vagyok, ott en vagyok a pincer es en vagyok a "fonok"..nem vagyok felos tipus, csak uj ez a helyzet szamomra es ezert kerek toletek tanacsot..mit tegyek? :)
2017. máj. 5. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
"ott en vagyok a pincer es en vagyok a "fonok"." No ezt felejtsd el!
2017. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Pont ellenkezőleg barátom. A vendég a főnök. Ő fizet.

De ez együtt jár ezzel a melóval, vagy szólj nekik vissza valamit viccesen (de azért izlésesen) Vagy csak hagyd figyelmen kívűl.

2017. máj. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmit, szard le!
2017. máj. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne törődj vele. Nem azért dolgozol ott, hogy a vendégeket szórakoztasd. Vannak más vendégek is, azokat is ki kell szolgálnod. A kiszolgálás a feladatod, tehát neked kötelességed tisztelettudóan beszélned a vendégekkel. Ha durván szólsz vissza nekik, akkor kirúghat a főnök. Ha bajod van a vendégekkel, max panaszold be őket a főnöknek.


Vagy mond meg nekik, hogy "Srácok, ez az első munkahelyem, újonc vagyok, ti vagytok a vendégek, próbálok a tudásomhoz képest a legjobb kiszolgálást nyújtani." Nem teheted meg, hogy vissza szólsz, mert a főnök kirúg. Nem tudsz igazán mást tenni, tudom hogy rossz, te soha ne legyél ilyen. Sok sikert és kitartást. :)

2017. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat..nem is gondoltam durvan visszaszolni..csak szimplan, viccesen nem hagyni magam..nem akarom, hogy sugarozzon rolam, hogy amator vagyok es engem lehet piszkalni..
2017. máj. 6. 01:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy amatőr vagy, még nem lehet piszkálni. Ha a kiszolgálásban nem vagy az, akkor jól végzed a munkád, ha az vagy, akkor azért, mert még csak most kezdtél bele. nem tudom hogy ők mit szólnak hozzád, valószínű nem túlságosan vicces dolgokat mondanak. nézd, ők se mondanak vicces dolgokat neked, te miért akarod mégis megnevettetni őket? Ha ugyanolyan stílusban válaszolnál, mint ők neked, lehet nagyobb bajod lenne belőle. Ne válaszolj, mert csak kötekedni akarnak, nem pedig azt várják, hogy viccesen szólj vissza. Ha vicceset szólsz vissza arra, amit csinálnak, azzal azt sugallod nekik, hogy jó ha olyanok amilyenek, mert. Ne szólj vissza, ha eldurvulna a dolog egyszerűen jelentsd fel őket, gondolom van szemtanú is. Tudd meg kik ők, hogy hívják őket, és ha találkozol velük máshol, már tudod, hogy milyenek is valójában. Bármifajta kedvességük az erőszakosságukat és gonoszságukat leplezi, ne bízz bennük, csak szard le őket, amíg ők sem foglalkoznak veled.
2017. máj. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!