Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahely, új emberek....

Új munkahely, új emberek. Mindenhol ilyen bunkók, hogy nem is köszönnek?

Figyelt kérdés
2017. máj. 26. 20:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

# 9


No, a végén még kellemesnek nevezed a helyett:D Már nem mindenki bunkó...


Ilyen kevés leírásból, ennyire tudtam gondolni...

Mi a frászt csinálsz, ami bunkó magatartást igényel ott?

Lehet a fejétől bűzlik ott a hal....követelmény ez.

2017. máj. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A 'kopaszokat' mindenhol agyonszivatják ez alap! ha bírod maradhatsz, ha gyenge vagy kilépsz ,ennyi.


Ha nem köszönnek én a helyedben maximum 2x köszönnék előre és aztán beszüntetném az egyoldalú köszöngetést.Nem vagy a csicskájuk alárendeltjük hogy megalázkodj! Ha kérdésed van azt meg a főnöktől kérdezd ,ne a kollégáktól mert nekik nem érdekük segíteni hiszen egymás ellen vannak,egymás eltaposása a feladatuk, hogy előrébb kerüljenek.

2017. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
62%

Na ha ráérnék beszívatnám őket.

Ne köszönj, ne legyél nyálas, viszont mutasd meg, hogy profi vagy hadd irígyeljenek.

Majd mennek tanácsért meg haverok lesznek.

És ugass bele mindenbe ha van jobb ötleted hadd őrjöngjenek.


Sztem arról képzelődnek h te egy kis laikus vagy ők meg a profik.

A nem köszönőkre külön gondod legyen: köszönj többször amíg elhaladsz mellettük

2017. máj. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az a baj az alkalmazkodásban, hogy az fenntartja ezt a fos kultúrát a cégnél. És amikor jön a következő ember, akkor már ő is ott csücsül nem köszönve a parasztok között. Csak úgy lehet változtatni, ha nem követi az ember a rosszat ami van.
2017. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok helyen az a legalapvetőbb probléma szerintem, hogy a közvetlen főnök nem karolja fel az újoncot. Úgy kéne kezdeni, hogy körbevezetnek az irodákban, a szervezeti egységeken és bemutatnak, hogy te vagy xy és mostantól ezzel fogsz foglalkozni. Mosolyogsz, üdvözlöd őket, 3 perc bájcsevej, majd tovább álltok. Ha ez meglenne, szerintem sokkal kevésbé állnának hülyén az emberek más emberekhez. Nálunk ezt látom. Középvezetőként vadidegen ember írogat nekem feladatokat a szomszéd irodából... Sokszor el sem jut az agyamig, hogy ki ez és miért oszt nekem feladatot. Meddig tartana, ha a vezetője áthozná és bemutatná, hogy ne lepődjek meg, ha e-mailben feladatot kapok tőle. Persze ebben az esetben úgy is állok hozzá én is, pedig ez abszolút nem az újonc hibája.


Annak idején én is megtapasztaltam ugyanezt a saját bőrömön. Nem vittek körbe, nem mutattak be. Mindenhol nekem kellett gyors bemutatkozást megejtenem mielőtt elmondtam mit is akarok itt. Rohadt kellemetlen volt, ráadásul elkönyveltek valami egós baromnak és nem is segített szívesen senki. Fél évembe telt mire elkezdett megváltozni az emberek véleménye rólam. Azóta nem gyomorgörccsel megyek. A mai napig fennhangon megjegyzik mennyit változott a hozzáállásom, közben meg a frászt. Én mindig is ilyen voltam, csak senki nem engedett magához közelebb, senki nem nyitott felém. Véleményt persze aktívan alkottak... Miután elkezdtek nyitni, rájöttek, hogy nem vagyok ördögtől való, maradtam. Ma már azt látom érdemes volt, de a mai napig nem tudom hogy voltam képes kibírni azt a félévet. Hatalmas küzdés volt részemről.

Te tudod, hogy a te munkahelyed ezt megéri-e. Megéri-e megpróbálni nyelni és maradni, megadni az esélyét, hogy jobb lesz, vagy inkább tovább kell állni.

2017. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem.mindenhol, de azért vannak olya munkahelyek, ahol nehezen fogadják be az újakat, különösen akkor, ha esetleg "riválist" látnak benne.
2017. máj. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Parasztokkal ne foglaljlkozz. Mindenhol vannak. Nálunk a munkatársaim 89%a egy kisebbségi komplexusú genetikai hulladék,akik azzal nyugtatják az üres lelküket,élik ki magukat,hogy ásikat b....gatnak. A munka rádeső részét végezd el norálisan,aztán nem tudnak mibe belekötni. :)
2017. máj. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Ez a gond, hogy olyan munkánk van, egymásra vagyunk utalva, minden téren.
2017. máj. 29. 17:17
 19/22 anonim válasza:
Sajnos sok munkahelyen ilyenek az emberek másokkal, főleg gyárakban. Dolgoztam egyszer gyárban, volt, hogy én is hiába köszöntem, üres fülre talált. Egy valaki csinálta azt, hogy nem köszönt vissza, a többiek köszöntek, ha köszöntem nekik. Aztán voltak olyanok is, akik belém kötöttek, megpróbáltak felidegesíteni. Mondanom sem kell, hogy nem sokáig maradtam ott ezek után, és csak nagyon szükségből mentem gyárba.
2017. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha ők nem tudnak visszaköszönni, nehogy magadra vedd. Ők magukat minősítik, bunkók, mogorva emberek, neked ezen csak nevetned kell, hisz ők nem tudnak boldogan élni.

Ha pedig egymásra vagytok utalva, és nem válaszolnak, akkor kérdezz agresszívebben, hangosabban, mivel egy rohadt munkahelyen vagytok és ez a dolguk, és mondd nekik, hogy most óvodásat játszanak hogy nem válaszolnak, vagy mi a bajuk van?

Kezelned kell a helyzetet, aki bunkónak néz azért mert kiálltál magadért így járt, de ez így szenvedés lesz ha nem teszel ilyen lépéseket.

2017. máj. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!