Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahely, új emberek....

Új munkahely, új emberek. Mindenhol ilyen bunkók, hogy nem is köszönnek?

Figyelt kérdés
2017. máj. 26. 20:21
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Kellemetlen téma.

Velem már előfordult, hogy bementem egy cég üzletébe vásárolni és miután fizettem, elköszöntem. Hangosan és érthetően... úgy, hogy előttem állt 3 eladó kb. másfél méterre, akik abban a pillanatban rám néztek és egyikük sem köszönt vissza.

Aztán később hazafelé menet pont az járt a fejemben, hogy mikor beléptem az üzletbe, mlyen rohadt sok alkalmazott sürgött-forgott az eladótérben. Egyik kijött, másik hátrament és én bizony nem köszöntem mindegyiknek, pedig várakozás közben még találkozott is a tekintetem egyik-másik eladóval, de én mégis csak annak köszöntem, aki foglalkozott is velem... Nem tudom miért, ileltve de: valamiféle tehetetlenségi erő, vagy szellemi renyheség lehetett az oka.


Bármi is legyen az ember nézőpontja, szerintem ebben az esetben nem korrekt dolog arra hivatkozni, hogy itt "én vagyok a vevő" ezért aztán illene úgy is viselkedni, hiszen itt hagyom a pénzem, aminek nekik örülniük kellene. Hát pont nem!

Egy eladó fizetése fix és nem szorul rá, hogy én kioktassam csak azért, mert ott hagyom a pénzem!


Summa-summárum én az utolsó válaszolóval ellentétben azt javaslom, hogy nem érdemes senkit kioktatni az alapvető illemtanról, hiszen nem tanár-diák viszony van közted és a munkatársaid között, de még csak eladó-vevő viszonylatban sem.

Ellenben érdemes minél magabiztosabbnak lenni és talán az sokkal inkább célra vezető lesz.

2017. máj. 31. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Már a kisgyereket is megtanítjuk erre.

Nem fogadni másik fél köszönését, és tetejébe még bámulni is a képébe, mint a bamba birka: jókora taplóság.

Még egy kutya is reagál, ha odaszól valamit neki az ember: megugatja, vagy csóválja a farkát.

Én is tapasztaltam már olyat munkahelyen, hogy a kolléga nem reagált a köszönésemre. Sebaj, én udvarias voltam, ő nem.

Szerintem alapvetően nem lehet jó a hangulat, a közösség ott, ahol most dolgozni kezdtél. De azért várd ki még egy kicsit, hátha enyhül a feszültség.

De ha nem érzed ott jól magad, válts. Én azt tenném.

Sokat számít ez, hiszen az élete felét a munkahelyén tölti az ember.

2017. jún. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!