Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A rangidősek miért hiszik...

A rangidősek miért hiszik azt, hogy az újoncokat csak úgy ugráltathatják, lenézhetik?

Figyelt kérdés
Dolgoztam egy ideig diákmunkaként egy étteremben. A tanulópincérekkel úgybántak mint vmi kutyával, azonnal ezt csinálják, miért nem ezt csinálják, miért így csinálják? A hátuk mögött mindennek elhordták őket. Szerencsére engem nem néztek így kutyába, bár a hátam mögött biztos kibeszéltek. Egy építkezés során is, az idősebb kőműves is úgy beszél néhány fiatalabbal, hogy csak néztem. Bár nehéz fizikai meló mellett biztos nem egyszerű, meg biztos van, hogy megérdemli a beszédet, de miért jó ez, hogy a fiatal pályakezdőket kutyának nézik?
2017. júl. 1. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ritka az olyan ember akinek volt gyerekszobája .
2017. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert nyomorult az életük, és csak ebben tudnak egy kis boldogságot és fontosságérzetet találni. A hatalom illúziója. Normális munkahelyeken általában nincs ilyen, de ahol szolgamunkát végeznek, ott elég gyakori. És ezt nem azért mondom, mert meg akarlak bántani. Fiatalon teljesen oké, ha pincérkedsz vagy kőművessegéd vagy. De ezeket a munkákat ki akarja hosszú távon csinálni? Őszintén, senki. Csak kényszer, mert valamiből meg kell élni.
2017. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Diakmelo volt, nem akarok ezzel foglalkozni. Masnak nem volt ilyen tapasztalata? Mit ereztetek? Egyszer egy tescoban voltam egy olyan esetnek a szem es fultanuja, hogy egy idosebb (50ev koruli) no egy diakmunkas lanyt (17evesnek nezett ki)leszidott, meg vmi olyasmit mondott, hogy velemenyt ne mondjon a vasarlonak, nemezert van, es ha nem tetszik itthagyjatja. Nem ertem miert kell egy tizenev3st igy leszidni (majdnem orditozott vele mar a boltban), es mikor elsetalt az a banya olyannak tunt mint aki mosolyogna es mondta minek jon az ilsen dolgozni. Miert hiszik az ilyenek, hogy csak ugy barkit ugraltathatnak? 50evesen hutofeltolto vagy penztaros. Hat tenyleg ezzel lehet elegedett az eletevel...
2017. júl. 1. 19:35
 4/12 anonim ***** válasza:

Azzal teszik meg, aki hagyja.

Azért hagyják, mert itthon a béke segge alatt van a dolgozói érdekérvényesítés. El kell menni egy ilyen céghez dolgozni, diktafon a zsebbe és hadd mondják. Utána lehet menni a vezetőséghez hogy így bánnak a dolgozóval, a hangnem egy kutyának is súlyos lenne és ezzel biztosan egyetértene bármelyik munkaügyi bíróság és a sajtó/Youtube. Az ilyen vevőközpontú helyek összecsokizzák a gatyát a negatív sajtóvisszhang lehetőségére, máris lenne ott változás.

Mégse történik meg, mert az emberek önzők és csak az aktuális státuszuk érdekli őket. Összefogás nulla. Amint ez változik, az ilyen kihanemén bunkók is megritkulnak.

2017. júl. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem elégedettek, pont ez a lényeg. Ezek egész életükben csicskák voltak. Legalul vannak. Mindenki őket ugráltatja. Szavuk nincs. Ha kilépnek, öt perc múlva pótolják őket. Ez nyilván frusztrálja őket.


Most ebbe a képbe bejön egy szegény kis 17 éves lány. Végre valaki, akit ugyanúgy meg lehet alázni, mint ahogy őt alázzák évtizedek óta. Annyit tehetsz ilyen helyzetben, hogy összehaverkodsz a többi diákmunkással, aztán röhögtök rajtuk együtt. Ha meg bekóstolnak, akkor bevéditek egymást. Együtt mindig könnyebb.

2017. júl. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ó, nekem is volt ilyen munka. A leghosszabb ilyen 6 alkalmas volt. Kigáncsolták a diákokat, direkt beléjük mentek, ordibáltak, megaláztam, megették a kajádat direkt. Életem első és reményeim szerint utolsó szalag melletti munkája.

Azóta első nap óta ott hagyom az ilyen helyeket.

Jelenlegi munkámnál udvariasak és mindig megköszönik a munkámat (irodai munka), 1,5 éve vagyok itt.

2017. júl. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 senior10 ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, igaz nem diákmunka hanem rendes munkahelyen. A csapat amelybe kerültem, alapvetően normális volt csak hát volt egy-két magát hatalmas szakembernek vélő úriember aki szinte küldetésének érezte, hogy piszkálja az újoncokat és kritizálja mások munkáját. Persze gyakorlatilag amihez hozzáfogtak azt kb el is rontották.

És persze nem ők voltak a hibásak sose természetesen. gondolom ismerős mindenkinek. szóval duma az volt csak teljesítmény nem volt mögötte.

Én igen gyorsan meguntam az állandó inzultust és jól beolvastam nekik. mondanom se kell enyhén szólva se tetszett nekik de nem nagyon érdekelt a dolog. Aztán a jött a 2008-s világválság és az elbocsátások. annak ellenére, hogy még próbaidős voltam ők pedig már 10+ éves dolgozók, én maradtam ők lapátot kaptak. Én még mindig ott dolgozom, ők pedig ahogy hallom egy helyen se tudják még a próbaidőt se kitölteni mert a hozzáállásuk az nem nagyon változott, így gyorsan kiebrudalják őket mindenhonnan.

2017. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"El kell menni egy ilyen céghez dolgozni, diktafon a zsebbe és hadd mondják."


Azt remélem tudod, hogy ezt nem használhatnád fel a bíróságon, tehát kiröhögne a cég és szénnéperelne ha a sajtónak adnád ki.


Emellett nem sok kőműves és pénztáros tudja megfizetni az évekig elhúzódó pereket, amit a cég ügyvédei simán kicseszésből nyújthatnak, mert őket nem teszi tönkre bármeddig tartson is.


Egy szakszervezet lehetne hazánkban működőképes érdekérvényesítési erő, ha az emberek hajlandóak lennének egyrészt fenntartani ilyen dolgokat, másrészt felszólalni az ilyen viselkedés ellen. Ha a szakszervezeti jogászok megkeresnék a céget (amiben a tanári például brutálisan jó, rengetegszer erőszakolnak ki elmaradt fizetést) akkor lehetne változás.

2017. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]

Remélem ezzel sikerült eloszlatni a diktafonos bizonyítékkal kapcsolatban terjedő további alaptalan hülyeségeket. Akinek van esze, alapból diktafont visz már az állásinterjúra is, a legtöbb jogsértés ott kezdődik.

Ne az alaptalan félelem és mások hülyesége irányítson! Ha mindenki kiáll magáért, akkor az ilyen szar helyek is lehúzhatják a rolót idővel.

2017. júl. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Mert elég végignézni az újoncok többségén emberileg-szellemileg és meglátjuk, hogy még sz@rni sem képesek, annyira akarat nélkül-nyomorékul-álomvilágban léteznek batkodva folyton a telefont és kidekorálva, mint egy szétfosott rajztábla...azt ennyik.Mit várnak, hogy face-on írják fejekkel az utasítást, mert másból nem értenek...még a diplomás fajtája sem...s tökre mindegy, hogy iroda vagy termelőüzem.

A lóvét persze mind tudja várni, de tenni érte már pokolian büdös.


Tegyél fel egy kérdést magadnak s válaszolj:Lenézed a politikusok munkásságát, amely eredménye kihat életedre-mindenkiére?


Ha igen, akkor az azt bizonyítja, hogy nem alkalmas a munkakörre, azon személyek-politikusok.Nos, a munkahelyen motiválnak e módon az eredményességre, mert adnak egy esélyt.Sehol sem nézik le vagy veszik sz@rba azt, aki teljesíti, amit kell.Ha többet, akkor persze megeshet, irigyek ugye.


Amennyiben a politikusaink munkásságának eredményét helyesnek véled, hát te sem vagy alkalmas túl sok dologra;)

2017. júl. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!