Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni egy ilyen...

Manó1235 kérdése:

Mit lehet tenni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy 3 hónapja felvettek egy jó kis munkahelyre. Nagyon örültem neki, igaz nem ez a szakmám de betanultam, eleinte picit fura volt hogy itt alig kommunikálnak egymással a munkatársak, egyébként családias a légkör mármint nem vagyunk sokan kb 10 ember. Mindenkivel kijövök szerintem kivéve a közvetlen munkatársammal, (azért vagyok hogy az ő munkáját segítsem) és ugye a nap 95%át vele töltöm el. Már eleinte is voltak fura dolgai pl: reggel megérkezett megkérdeztem ma mi a program erre nekem esett hogy: Mi vagyok én? Honnan tudjam? Aztán van hogy egész műszak alatt lekezelő, pedig csinálom a dolgomat, igyekszem nagyon, erre úgy tesz hogy álljál már le kicsit rossz nézni, meg hogy mire vagyok ilyen lelkes? ( hát dolgozni megyek be gondolom akkor dolgozom is :D ) Nem lehet rajta eligazodni mert egyik nap nagyon kedves aztán 3-4 nap hozzá nem lehet szólni. Lehet valami idegi problémája mert 2 mp-enként változik a hangulata. Egyszer mikor "jobb kedve volt" elmesélte, hogy azért tűrik itt már egy jó ideje mert mindent megcsinál a nehéz természete ellenére. Észre vettem nyilván mindenkit tudja róla hogy ilyen, de igazán csak én dolgozom a közvetlen közelében egész nap, a többiek csak futtában találkoznak vele. Sajnos 1 hónapja műszak közben le esett a vérnyomásom és elájultam, ő volt a közelemben éppen segített de utána bement az ebédlőbe. És mikor jobban lettem másik munkatársam megkérdezte. hogy veszekedtünk? Nem dehogy, csak össze estem. Hát kiderült azért kérdezte, mert az ebédlőben sírt. Ezt a mai napig nem tudom hova tenni :D Eddig vállat vontam a butaságai felett nem is foglalkoztam vele, de múlt héten kicsit betette a kiskaput. Szakadt az eső, vitte ki a hulladékot, a fele még bent volt, gondoltam kiviszem utána ne ázzon el kétszer. Mikor meglátott: Te szerencsétlen! Neked mindenhova utánam kell jönni? Na ekkor is nyeltem egy nagyot, butaság volt vissza kellett volna szólni neki. 35 éves nő gyereke nincs hát mivel türelme semmi így megértem. Én elhiszem hogy az ember nem feltétlen barátkozni megy a munkahelyére, de mivel jelentős időt ott töltünk így az a célszerű ha jobb kapcsolatot ápolunk, de ezek szerint ő nem így gondolja. Szerintetek? 23/L
2017. júl. 4. 07:04
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Dolgoztam így.

Azt szoktam szem előtt tartani mikor furákat csinál, hogy alapból szeret csak nem tudja magát ellenőrizni meg nem tudja milyen tettével mit fog okozni.


Néhanapján szólj be, az ilyenek nem is gondolnád milyen jó néven veszik az igazságot.

2017. júl. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

" Lehet valami idegi problémája mert 2 mp-enként változik a hangulata."


"Nem lehet rajta eligazodni mert egyik nap nagyon kedves aztán 3-4 nap hozzá nem lehet szólni"



:D :D


igen, ahogy mondod.


bipoláris zavar, másnéven bipoláris depresszió, mániákus depresszió, jó kis munkahelyre mentél, sokáig nem leszek ott szerintem.

2017. júl. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem valamilyen szinten úgy próbál kezelni, mint a saját lányát, - nem méri fel, hogy a munkahely nem azonos az otthonnal. Megszokta, hogy lépten nyomon fegyelmezi a lányát otthon és mivel a nőkben gépies a kötelességtudat, itt is automatikusan gyakorolja az "anyai szerepét". Próbálj meg olyan dolgokat tenni - amikor együtt vagytok (persze nem a munka rovására), - amiket majdnem biztos, hogy nem szoktak otthon együtt csinálni a lányával, - ha úgy tetszik, zökkentsd ki ebből a gépies anyaszerepből.

Hívd meg NÉHA egy-egy kávéra, - vagy amről tudod, hogy szeret fogyasztani! - Nem kell túlzásba vinni, mert akkor meg azt fogja Rád húzni, hogy befolyásolni próbálod ezzel!

Próbálj meg beszélgetni vele a saját lányáról!

Ez biztos, hogy kizökkenti!

Esetleg ő is szóba kerülhet FUTÓLAG: "Szoktál túrázni?"

3-5-7 perces téma, - ha igen, - de ha "nem", akkor meg tudod, hogy nem, iil. ha Te szoktál ilyet tenni, tudsz neki mesélni arról, hogy mit szeretsz a túrában.

Beszélhettek főzési szokásokról, - bár az megint kötődik az otthonhoz, - viszont nem feltétlenül biztos, hogy a lányának jól megy a főzés.


A lényeg:

Az otthon által teremtett, gépies magatartásből kell megpróbálnod kizökkenteni, - ráébreszteni, hogy nem otthon van és adott esetben egy munkahely a kölcsönös megbecsülés hátterével tud a leghatékonyabban működni, (sehová nem vezet, ha kettő - vagy több - ember folyamatosan egymást vizslatja, szapulja, oktatja ki, és a legkülönfélébb okokból bántja egymást folyamatosan).


Azok a munkahelyek sikeresek ÁLTALÁBAN, ahol résen van a főnök és az ilyen törekvéseket csírájában elfolytja - akár elbocsájtások árán is, - mert a hangulatkeltés a hatékonyság legnagyobb ellenfeleinek egyike.

2017. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg betörni. Nekem valamiért híresen jól megy. :) Vannak ilyen kollégáink, a közvetlen kollégám (adminisztrátorom) mindig meglepődik, hogy "te most komolyan xy-nal beszélgettél?". Nem hiszik el, hogy jól kijövök olyan emberekkel, akikkel más senki. Nem mondom, hogy nem megterhelő, de megéri.

A logikám annyi, hogyha bunkón válaszol valaki én akkor is mosolygok és kedves vagyok. Ez általában a harmadik bunkó mondat után már pofáncsapja az embereket és észhez térnek, hogy "basszus, én bunkózok, ez meg még mindig kedves velem". Ettől függetlenül ugyanolyan bunkónak tartom az adott embereket, akik lekezelően bánnak mindig mindenkivel, de én nem vagyok hajlandó rosszul érezni magamat más stílusa miatt, így inkább kedves vagyok és kész...

Próbálj meg te is a kedvére tenni, hátha rájön, hogy te mellette vagy és nem ellene. Nyugodtan kinézhet a kalitkájából néha...

Ha abszolút elzárkózik, akkor pedig azt tudom mondani, hogy nyugodtan vedd fel te is az ő stílusát, nem kell mindent lenyelni és eltűrni, nyugodtan szólj vissza.

Egy esélyt viszont mindenki megérdemel.

2017. júl. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!