Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyik osztálytársam egy...

Az egyik osztálytársam egy kólát nem fizetett egész életében,20 Ft-ért egy hétig üldözött, de amikor én vagy más meghívja valamire azt szó nélkül elfogadja. Mit lehet tenni az ilyen emberrel?

Figyelt kérdés
2017. máj. 15. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem hivjátok meg semmire.
2017. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is volt olyan osztálytársam aki a menzapénzből visszajáró 2 azaz kettő forintért zaklatott, el se hittem. Valószínűleg otthon a szülők ilyen mániákus elszámoltatók, legalább is én ezzel magyaráztam, mert amúgy betegség. Lehet neki is ilyen a családi háttere, .
2017. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha meghivod, akkor te akarod fizetni a fogyasztását. Ez esetben nem ildomos felemlegetni, hogy mennyit költöttél rá, hisz önként vállaltad, sőt felajánlottad. Ha nem tetszik, akkor többet ne hivd meg.

A "20 forintos esetről" nem tudni semmit, abban nem tudok véleményt irni.

2017. máj. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Te hívtad meg, nem értem, miért ne fogadná el?


ne azért segíts neki, hogy te is utána ezt azt kérhess tőle. Ha segítesz, akkor azért segíts, mert a barátod, és mert ha valaki segítségre szorul, akkor ugyan miért ne segítenél?

2017. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Mindig lesznek emberek, akik nem fognak a szoros baráti körödbe tartozni. Akkor ezeknek az embereknek soha sem segítesz? Ugyan már, semmiből sem áll.
2017. máj. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Gondolj arra, hogyha te szorulnál segítségre, és nem segítenének. Ne kösd bizonyos feltételek, hogy nem voltál vele kólázni, meg hasonló marhaságok. És ha segítesz, ne várj érte cserébe semmit, azért segíts, hogy könnyebb legyen neki. Ne versenyezz vele, nem kell legyőznöd semmiben, inkább segítsétek egymást, minthogy figyelmen kívül hagyjátok egymást, vagy akadályozzátok egymást. Vonatkozik ez mindenre. Ez nem verseny, nem élethalál harc, hanem pont hogy akkor juttok előbbre, ha összefogtok.
2017. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
És azért fogjatok össze, hogy segítsétek egymást, hogy előbbre kerüljetek, ne mások akadályozásában!
2017. máj. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen embert nem szabad komolyan venni, - minden rá áldozott perced kidobott idő az életedből. Alázni felesleges, de "semilyen viselkedéssel" le tudod spaklizni.
2017. jún. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!