Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy "barátnőm". Egy évig kb minden rendben volt, nem veszekedtünk sokat és nem volt olyan, hogy napokig ne beszétünk volna. Szóval ennyi idő kellett, hogy észrevegyem, ő nem egy jó ember, rosszindulatú,mindenkit lenéz. Miközben ő maga sem egy nagy durranás. A probléma az igazából, hogy mi ketten vagyunk így nagyon jóban az osztályban, másik barátnőm akivel még nagyon jóban vagyunk már 3 éves korunk óta, ő másik iskolába jár. Szóval nem akarok egyedül maradni, de úgy érzem megmérgezi a mindennapjaimat, folyamatosan oltogat, kritizál, szurkáló megjegyzéseket tesz. Neki van barátja már évek óta, nekem egy negatívan elsült kapcsolatom volt, de igazából én vetettem neki véget, mert úgy éreztem, megfojtanak a folyamatos tapadással. Mit csinálsz, hol vagy, stb. Na én az ilyet nagyon nem bírom, szóval ejtettem. Nem is akarok most kapcsolatot egyetemig, mert nekem a tanulás jelenleg a legfontosabb. Szerintem ő azt hiszi, hogy féltékeny vagyok, hogy neki van párkapcsolata. Burkoltan mindig a szememre hányja tulajdonképpen, hogy én ehhez sem vagyok elég jó. Meg úgy általánosságban tesz ilyeneket. Nagyon kárörvendő. Pont a héten volt az eset, úgy volt, hogy dogát írunk egy tantárgyból, amiből amúgy is szerettem volna még javítani. Előtte órán közölte a tanár, hogy mégsem írjuk meg a dogát, ő meg így nagyon érződött rajta, hogy örül annak, hogy nem tudok javítani. Mézes-mázos hangon mondja: " Jajj, hát nem tudsz már javítani!" És mosolygott még hozzá. Meg múltkor is rólam másolta a dolgozatot, csak nem vettem észre, mert olyankor bele vagyok merülve a dolgokba, utólag mondta hogy rólam másolta az egészet... Nem is okos, nem is szorgalmas. Ha kap egy jó jegyet, akkor viszont elkezdi mondani, hogy Jajj hát így meg úgy.

Elvileg én vagyok a legjobb barátnője. Nagyon nem normális dolog ez. Viszont nem tudok vele mit kezdeni, tudom, hogy nem fog megváltozni és a lelkem mélyén szeretem őt nagyon, szeretek vele lenni, nevetgélni, de mégis tudom, hogy rossz ez így. Aki rossz ember, az a lelke mélyén örökre ilyen marad. Van még vissza 2 év a suliból, utána elválnak az útjaink szerencsére, viszont addig nem tudom, hogy fogom ezt elviselni. Eddig tűrtem, de elegem van belőle. Betelt a pohár. Tehát a kérdés, van valami ellenszer?

Nem, nem vagyok rá féltékeny. Sokkal jobb életem van, jobb jegyeim a suliban, szebb és nagyobb házunk, jogsi, nyelvvizsga, amik neki nincsenek.( nem vagyok anyagias, ezek tények) Annyi, hogy neki van barátja, nekem meg nincs, de mint írtam, most nem is szeretnék kapcsolatot.

A válaszokat és, hogy elolvastátok ezt a hosszúra sikeredett szöveget, nagyon köszönöm!


2017. jún. 9. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen seggtitánt figyelmen kívül hagynám, hisz azért csinálja mert tudja hogy nem zavar téged.

Keress más barátot, igazi barátság úgyis ritkaság, na meg jönnek-mennek.

2017. jún. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az, hogy megszakítok vele minden kapcsolatot, nem opció. Tudom, hogy nagyon furcsa ez így, de ezt nem tehetem meg. Kirobbanna a háború az osztályban. Békeszerető és konfliktuskerülő ember vagyok és nem tudnék mindennap gyomorideggel, szorongva iskolába járni, hogy na már megint mi lesz itt. Vitában is mindig alul maradok vele szemben, nagyon nincs érzékem a vitatkozáshoz, alapból dominánsabb az ő személyisége. Nagypofájú dumagép, akit soha semmilyen körülmények között nem lehet elhallgattatni. Elmondani neki ezt, amit most leírtam, na azt meg végképp nem, mert úgysem értené meg,észre sem veszi olyan természetes jön neki.
2017. jún. 9. 20:31
 3/11 A kérdező kommentje:
Mint azt írtam, ez nem olyan egyszerű. Van más barátom, igaz barátom, de vele járok egy iskolába, vele vagyok nap mint nap. Vele kapcsolatban kell orvosolni a probélmát, méghozzá a legjárhatóbb úton, hogy ne sérüljek még jobban.
2017. jún. 9. 20:44
 4/11 anonim ***** válasza:
A történet 2 ember kapcsolatűról szól és valójában egy szado-mazo kapcsolat, elsősorban benned van a beteges függőség.
2017. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

16 évesen már megvan a jogsid?


Amúgy lehet, hogy a barátnőd egy kígyó, de te is sokkal többre tartod magad, mint ami vagy. Két ekkora ego nehezen fér meg egy helyen, ezen nincs mit csodálkozni.

2017. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha tisztában lennél a dolgokkal, tudhatnád, hogy 16 évesen még nem kaphat senki jogsit.

Az meg, hogy bennem van beteges függőség, egy nagy hülyeség. Nem vagyok ráfüggve, legszívesebben megszakítanék vele minden létező kapcsolatot, de nem tudok, mert nem értené meg az okát, hogy mekkora egy kígyó, ahogy írtátok. Ebből pedig megint csak nekem lenne problémám, mert megkérdezném, hogy mi van összevesztetek? Erre pedig az lenne a válasz, hogy én hisztizek. Mikor valójában ő a köcsög.

Az meg, hogy többre tartom magam, mint ami vagyok egyáltalán nem igaz, pont az ellenkezője van, hogy kevés az önbizalmam.

2017. jún. 9. 21:56
 7/11 A kérdező kommentje:
Hiába próbáltam felvázolni a helyzetet, látom nem ment át.
2017. jún. 9. 21:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Mit lehet tenni?

Leepited.

Mégis milyen választ vártál?

Az ilyen gyökereket le kell építeni.

Mondjuk, az már más kérdés, mit akar eltakarni ezzel a viselkedésevel...

2017. jún. 11. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Csak itt egy a bökkenő. Nem lehet leépíteni, de tényleg nem. Én még soha nem találkoztam ennyire gátlástalan és rosszmájú emberrel. Meg írtam, hogy én amúgy sem vagyok egy veszekedős típus, így meg pláne nehéz. Mindig rá tud kontrázni a dolgokra és soha nem áll le. Ez egy véget nem érő ördögi kör.

Amúgy igen, hogy mit akar eltakarni? Nyilvánvalóan a saját hiányosságait próbálja ezzel eltakarni vagy másra vetíteni.

Meg ő olyan ember, hogy mindig neki van igaza, nem fogadja el azt, hogy másnak is igaza lehet, ő a legszebb, a legokosabb, a legek legje. ( Nem, én nem tartom magam ezeknek, sőt, pont az ellenkezője van.)

2017. jún. 11. 11:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Látom, te tisztában vagy önmagaddal és az ő „értékeivel” is. Ha átlátsz rajta, és látod, milyen kétszínű, miért nevezed barátodnak? Ha csak kihasznál és szórakozik rajtad? A barátság arról szól, hogy két ember közös hullámhosszon van. Nem feltétlenül értenek egyet az élet minden kérdésében, de sok bennük a közös, többek között az, hogy nem okoznak a másiknak fájdalmat (szándékosan pláne nem), és segítenek a bajban. Akire számíthatsz, az a barátod.


Nem kell még két éven át jó pofát vágni hozzá. Nem kell vele szóba állnod és kész.

2017. aug. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!