Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy orvoson elfogadható a...

Egy orvoson elfogadható a tetoválás és/vagy piercing?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk a munkaruházat takarja. Tehát nem karon, nyakon van tetoválás, ahol kilátszik, hanem mondjuk csípőn vagy háton. És piercingből is mondjuk köldök pc. Azért kérdezem, mert orvosnak tanulok és régi álmom egy vagy két tetoválás, persze valami szolid, egyszerű. Vajon ezzel hátrányba kerülnék? Lehet nem is kapnék munkát?

2017. júl. 23. 12:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, de gyalázatos, ha emiatt nem kapsz
2017. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Magyarorszagon akkora a hiany, hogy szerintem meg le is szopnanak, hogy itt dolgozzal. A tetovalas tuti, hogy nem erdekelne oket.
2017. júl. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem oké, ha nem túl "megbotránkoztató" (mint mondjuk egy fültágító, vagy látható helyen lévő tetoválás). Én most az első év utáni nyári gyakorlatot csinálom, nekünk azt mondták, hogy a kórházban mellőzzük a gyűrűt, nyakláncot, nagy, lógós fülbevalót, mert nem higiénikus, de a kicsi fülbevaló még oké. Ha munkát keresel, úgysem fogják látni a tetoválásaidat ruhán keresztül, levetkőztetni meg nyilván nem fognak :D
2017. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

Ha munkaruha teljesen takarja akkor megengedett,egyéb esetben nem. Ez egy bizalmi szakma és rengeteg ember sittesnek bűnözőnek vagy olcsólotyónak tartja a tetovált embert és kis túlzással inkább meghal minthogy egy ilyen kezelje.


De ugyanez van hivatalban is bankszektorban stb ahol komoly ügyfelekkel kell beszélni. Nem kelt bizalmat a tetoválás fültágító orrkarika egyéb extrém viselet. És senkit nem érdekel a tolerancia, ha a pénzügyi mutatók esnek, a kórház meg beteget veszt (pl magánkórkáz ahol keményen fizetős betegek vannak)

2017. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Magyarországon orvoshiány van, szerintem nem lesz gond ezzel, így is kapsz munkát.


Ha külföldre mész, ott meg szerencsére toleránsabbak, tisztában vannak vele, hogy nem a tetoválásaidon, piercingeiden múlik a szaktudásod.

2017. júl. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valaki ez miatt ítél el ... az egy barom :D

Egyébként van orvos ismerősöm aki rendelkezik több tetoválással :)

2017. júl. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező csk egy kicsit gondold már végig, melyik prvps ül mezítelen háttal vagy derékkal a rendelőjében? Vagy látszik ki a köldöke? Szerintem egy sem. Inentől kezdve olyan helyre, amit alapból takar gyakorlatilag mbármilyen ruha a fehérnemn kívül, akármikor tetováltathatsz.
2017. júl. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem 3,14csa nadrágban és croptopban fogsz dolgozni, hanem hosszúnadrágban és egy fehér pólóban/ingben/köpenyben.

Ha olyan helyre rakatod ahonnan nem lóg ki egy rövid ujjú pólóból és a hosszúnadrágból(:D) akkor azt csinálsz amit akarsz. Vannak ettől megbotránkoztatóbb jelenségek is.

2017. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Sz a r ok én arra, hogy mi van rajtad csak értsd a szakmád, értsél ahhoz amit csinálsz, ne egy kontár jöjjön oda majd az emberhez.
2017. júl. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszenek a tetoválások, el sem tudnám képzelni, hogy magamra csináltassak.

De nem ítélek el senkit, akinek van, mint pl. a legjobb barátnőmnek is több, és még jópár ismerősömnek, akiket amúgy okosnak, szimpatikusnak, kedvesnek, szépnek stb. tartok. A tetoválás csak egy dolog rajtuk, ami nekem speciel nem tetszik, mint ahogy nem tetszik egyesek hajszíne vagy ruhája vagy műkörme sem, de attól még magát az embert ugyanúgy tudom tisztelni, csodálni, szeretni...


A nőgyógyászomnak (férfi) pedig az alkarján van egy jó nagy tetkó, sokszor kilóg neki, de abszolút nincs bennem semmi ellenérzés, ha neki úgy tetszik a karja, akkor nekem tökmindegy, az a lényeg, hogy normálisan bánjon velem, rendesen megvizsgáljon, szakmailag jó munkát végezzen. Ezek tökéletesen teljesülnek, magasan az eddigi legjobb nőgyógyász akinél jártam (sajnos voltam párnál különböző okok miatt).


Szerencsére egyre kevesebb embernek számít manapság, hogy kinek van tetoválása, és aki amúgy nem kedveli a tetoválást (mint én), annak sem szempont ez az orvosválasztásnál. Semmivel sem tartom kevesebbre a tetovált orvosokat, szerintem nevetséges, aki ezt másképp gondolja. Remélhetőleg mire végzel az egyetemmel, ez lesz az általános gondolkodás Magyarországon is.


Sok sikert! :)

2017. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!