Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha szakmailag...

Mit csináljak, ha szakmailag hülye a főnök? Ezért mondjak fel?

Figyelt kérdés

Nem olyan konnyu munkahelyet találni.

De a fonok már kiborit


Reszletek

Egy táblázat amolyan adatbazis tartalmaz minden adatot amiben dolgozunk.

Az ugyfel kéresere hol igy szűrjük hol ugy, attol függ milyen adatokat kér. Főnok utasitasra kicsinyitve kell megkuldeni mailben



Erre a fonok kozli hogy nem kell olyan tablazat amiben minden benne van, csak az ugyfel tablazattal dolgozzunk ami hetente frissul es hetente kell menteni igy ez egy honapban 4 tablazat...


Ha toroljuk az adatbazist akkor adatok vesznek el es lehetetlen ugy a korrekt kimutatas...


De a hulye ezt nem érti.


Magyaran olyan utasitast ad hogy dolgozz szerszam nelkul.


Erre átadta a feladat egy reszet egy pancser kolleganak aki hibasan dolgozik nem gyozom javitani es azt varja hogy az alapján is dolgozzak.


Az ugyfel ki fog akadni a hibas adatokon es engem fog tuti elovenni a fonok!!!


Meggátol a munkavegzesben teljesen.


2017. aug. 4. 18:50
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Én a hiba lehetőségeket e-mailben jelezni szoktam a főnökeimnek, így ha kiborul a bili, nyoma van, hogy szóltam róla.
2017. aug. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Adatbázisban ezek szerint minden benne van, meg kéne tanulni használni és a megfelelő szűrőket alakalmazni, nem kűlön exceleket kreálni
2017. aug. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Ne idegesits már utolso. Az ugyfel dolgozni akar az adatokkal.nem képeket küldünk.


A hibalehetosegeket hiába jelzem nem olvassa a fonok a maileket.

Multkor spec kiszámláztam jo pár millát jo sok cégnek, csatoltam a fonoknek ellenorzesre, mai napig nem nézte meg! Már rég postázni is kellett harltaridok miatt.


Sőt!

Irni kell hogy mit csinalunk.

Szamtalanszor emlitem hogy a kollega után ezt meg azt javitom ill hogy bekér adatokat amiket már rég feldolgoztunk azaz a cég már rég megkuldte, irom hogy számlaszámokat, iktatokat is elir es várja hogy én kuldjem a konyvelőnek el az ő sz*r munkáját, összevissza arcivál, nem létező számlákat visz a gépbe (szamla nincs, csak a könyvelt tételekbol másol ki adatokat, ha jön a nav es kérné a számlát, csak pislogna)


Irom hogy pl ellenoriztem az áfa listát de a kollega meg arrol levelez mailben a fonokkel hogy nincs kész mert bele se néztek a cégek anyagaiba


Irom miket csinálok miket kuldok a cégeknek (mailben is látni)


...


EL SE OLVASSA


Es még neki áll felljebb ha egyet egyet sikerul szoban megemlitenem mert be se jár, hogy spec miert nincs kesz a kimutatás ami ugye kész de ő maga nem engedett elkuldeni es hianyos/fals adatfeldolgozassal kéri ujra csinálni.és szoval lekiabál.

2017. aug. 6. 07:28
 24/32 A kérdező kommentje:

Es utolso. Nem is a szűressel van baj.

Hanem hogy a fonok adatokat töröltetne!!!

2017. aug. 6. 07:30
 25/32 anonim ***** válasza:

"Ne idegesits már utolso. Az ugyfel dolgozni akar az adatokkal.nem képeket küldünk."

Oké, itt adom fel, gőzöd nincs róla, hogy működik egy adatbázis

2017. aug. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Adathiany/törlés amiről szo van.

Amit a főnök akar. Én is feladtam nem érted.

2017. aug. 6. 10:16
 27/32 anonim ***** válasza:

"A hibalehetosegeket hiába jelzem nem olvassa a fonok a maileket. "


Látom nem érted. Nem az a lényeg, hogy elolvassák, hanem ha rád akarják fogni fél év múlva, akkor előveheted a saját levelezésedből (archiválni kell)/így hiába törli a főnököd. Hiába állítja, hogy nem szóltál neki, ha kirúgnak leperelheted a gatyájukat is.

A lényeg, hogy át tudsz hárítani felelősséget.

Ezt a módszert egy régi rutinos kollégától tanultam, aki így úszott meg egy több milliós balhét.

2017. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Köszi. Nagyon szuper.minden le van irva.


De azert keresek másik melot is. Igy nem lehet dolgozni hogy akadályoznak.

A főnök szerintem magát a szűrést sem erti hogy töröltetni akar.

Legszivesebben levenném a kezem a panaszkodos ugyfel összes anyagárol es akkor ugy cseszik el ahogy akarják.. Hétfon ezt be is jelentem diplomatikusan

2017. aug. 6. 16:13
 29/32 A kérdező kommentje:

Vagy nem jelentek be semmit csak csendben pályázgatok.

Köszi a segitséget

2017. aug. 6. 16:16
 30/32 anonim ***** válasza:

Jézusom, milyen munkahely lehet már ez?!! :D :D

Én úgy veszem észre, hogy egyikőtöknek (se neked, se a kollégádnak, se a főnöködnek) sincs fogalma arról, hogy mi az az adatbázis...

Szerintem javasold a főnöködnek, hogy rúgja ki a kollégád meg téged, és a kettőtök béréből vegyen fel egy tényleg hozzáértő embert, aki tud adatbázisból riportálni, vagy kezdésnek már az is jó, ha egyáltalán tisztában van a fogalmakkal.

(Mindig meglepődök, hogy tudnak ilyen kontár cégek fennmaradni. :D )

2017. aug. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!