Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen kamu sztorival kérecked...

Milyen kamu sztorival kéreckedjek el szabadságra, ha az igazat nem akarom megmondani?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy tanfolyamot amire ha megyek, adott hónapból 2 napot biztosan szabadságra kell mennem, mert ütközik a kettő. Viszont elég intenzív, több napos tanfolyam, amire készülni is kéne, szóval lehet több napot is ki kéne vennem.


Egyik kérdésem, hogy mit mondjak, hova megyek?


Másik, hogy meglehet munka terén húzós időszakban lesz a tanfolyam és nem akkor kéne szabikat kivenni.

Tulajdonképpen már jó ideje tologatjuk magunk előtt ezt a húzósabb dolgot, csak közbejött a szabadságolós időszak és amikor a tanfolyamom lesz, nem hiszem hogy díjaznák ha akkor lépnék le.


Egyébként nyelvtanfolyam, ami a munkámhoz is jól jönne, de akkor sem jó az időpont.

Viszont ragaszkodom ehhez a nyelvtanfolyamhoz, csak sajnos ritkán van képzés és az előzőről is lemaradtam.

Nem akarom fél éveket halogatni.


2017. aug. 8. 19:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy magyar nyelvtan tanfolyamra fogsz járni! Mindenki el fogja hinni...
2017. aug. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én amikor a nagymotor jogsit csináltam még anno akkor oké hogy délután volt oktatás kora esti órákban inkább, de a délutános műszakjaimmal ütközött. Akkor a főnököm elé álltam és közöltem hogy ez van erre szeretnék megoldást találni. Akkor gondolkodott róla pár napot utána mondott két lehetőséget amivel megtudjuk oldani hogy ne kelljen mindig szabira mennem. Egyik az volt hogy átrak állandó délelőttösbe ami jó lett volna csak akkor azok a délutános műszakok amikor mentem volna ott ugrott volna a műszakpótlékom, meg nekem délelőtti programjaim is voltak munka előtt amit nem akartam megkutyulni, jó nem volt létfontos az a dolog de akkor is. Akkor mondta azt is a főnököm hogy akkor azokra a napokra amikor délután 17 órakor kezdődik a tanfolyam akkor arra az időre átrak délelőttös műszakba annak hátránya az hogy ha előtte délutános vagyok akkor rövid váltásom van, de mivel a 8 óra kötelező pihenő idő megvan így emiatt nem probléma jogilag, csak annyiból rossz hogy akkor aludni járok haza. Persze ezt vállaltam mivel csak heti 2-3 napról volt szó így bírtam. Meg amikor este 7-8ig volt egy órám mert ilyen is volt akkor fél műszakot mentem be a másik felét meg le kellett csúsznom.


Persze eleinte én is azon gondolkodtam mint te hogy szabit vennék ki. Nyilván ha havonta 2 napot kéne neked kivenned ahhoz nekik semmi közük, de egyébként ha gond lenne elmondhatod hogy tanfolyamra mennél és ennyi.


De a saját érdekedben ha úgy állsz oda a főnökeid elé hogy te beiratkoztál egy tanfolyamra és szeretnéd a munkaidődet úgy variálni hogy ne legyen ütközés akkor lehet erre nyitottak lesznek és kínálnak olyan megoldást ami mindannyiótoknak megfelel.

2017. aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!