Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vezetőktől kérdezném elsősorba...

Vezetőktől kérdezném elsősorban, de bárki válaszát szívesen fogadom, aki tud a kérdésre érdemben válaszolni. Előfordult már veletek, hogy olyan kollégát bocsátottatok el, akit nem volt rá méltó?

Figyelt kérdés

Nem volt ugyan a legtökéletesebb, de ugyanilyen elven Te sem, illetve más munkatárs sem; akit viszont fel szeretnél venni, sokáig tart, míg beletanul, nem is sikerül a megfelelő pályázóra lelni, üres álláshely, stb., vagy később derülnek ki a problémák.


A dolgozó persze önérzetes, mert sok mindenki hibáját felfedezi, - ami önmagában természetesen nem probléma - , csak nem érti, hogy miért kellett így cselekedni. Új helye ugyan van / lesz, de azért tart a váltástól.



2017. aug. 12. 10:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok vezető, de amikkel eddig találkoztam:


1. Egy nálunk nagy pénzt otthagyó ügyfél anyagi gondokba került, és lecsökkentette a megbízásokat felénk, és emiatt a mi cégünk jóval kevesebb pénzből gazdálkodhatott. Emiatt el lett bocsátva 3 részmunkaidős ember, aki jobbára az ő projektjeiken dolgozott, és nem tudták hova átrakni őket. Emellett meg az ő projektjüket vezető ember, aki az egyik legjobb munkaerő volt, de nem tudtak neki olyan pozíciót adni, ami a képzettségéhez és a korábbi pozíciójához és fizujához méltó lett volna.


2. Párom egyik volt munkahelyén: elbocsátottak mindenkit, és rehabosokat vettek fel, mert azt olcsóbban megúszták.

2017. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Az is benne lehet, hogy túlképzett vagyok. Az igaz, hogy munkakört fizetnek és nem végzettséget, csak amikor én idejöttem úgy csoportosították a feladataimat, hogy felsőfokú végzettséget igénylő is legyen közte.


Nos, az új álláshirdetés kifejezetten középfokú végzettségűek jelentkezését várja, az ő munkaköri leírása majd arra fog lekorlátozódni.

2017. aug. 14. 13:18
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezen kérdések elkerülése érdekében kellett volna rákérdezned, hogy miért. Azt gondolom normális vezető erre választ ad, nem csak ok nélkül elbocsát.


Elmondom nálunk ez hogy néz ki.


Jelzem, hogy valakivel probléma van. Ekkor a munkavállalóval az elbeszélgetésen már túl vagyunk. Összeülünk tanácskozni a felsőbb vezetéssel. Sokszor az lesz a vége, hogy megpróbálnak más helyet találni neki cégen belül, hiszen számos esetben előfordult, hogy szimplán csak a kollégák mellett nem érezte jól magát a munkavállaló, ezért nem tudott kiteljesedni a munkájában. Így került hozzám az adminisztrátorom is. Máshol nem volt vele megelégedve a főnök. Nekem hatalmas segítség, jól kijövünk, szívesen dolgozik, mindent rögtön megcsinál, amit kérek. Tudunk csapatként dolgozni és előre menni. Eszem ágában nem lenne kitenni.

Ha az áthelyezést nem fogadja el az érintett dolgozó, akkor elbúcsúzunk egymástól.

3-szor rúgtam ki embert és 2-szer helyeztettem át. Akárki akármit is gondol, engem minden eset megviselt, akkor is, ha ezt nyilván nem mutathatom és mindnek meg volt az oka.

Sokszor fentről érkezik ötlet, hogy rakjuk ki xy-t, én meg csak nézek nagy kerek szemekkel, hogy ez honnan jött és miért pont őt.

Vezetőként sokszor kell kiállnom emiatt valaki mellett és komoly monológgal bevédeni, hogy miért van szükségünk rá.

1-szer nem fogadták el ily módon a véleményemet, akkor vérzett is a szívem. 2 ember került szóba, gyakorlatilag burkoltan megkérdezték melyik maradjon és melyik menjen. Pro és kontra érvek sorakoztatása mellett még aznap döntést követeltek.


Egyébként ha én jutok arra a döntésre, hogy valakinek mennie kell, akkor az többnyire viselkedésbeli problémák miatt van. Húzza a száját, nem csinálja a feladatot, állandóan nyekereg, hogy neki ehhez nincs kedve, állandóan el kell mennie korábban, kérek valamit és lövése sincs, hogy hova tette az ügy iratait, hazugságon kapom, stb.

Az egyik elbocsátásom abból fakadt, hogy új emberkénk a belépése napján közölte, hogy neki 3 nap múlva kéne másfél hét szabi. Oké. Visszajött, dolgozott egy napot, majd ismét kért 3 nap szabit. Nem kapott, de nem jött be dolgozni. Hívtam, a telefont nem vette fel, majd következő hétfőn jött. Beszélgettünk, hogy ez így nem megy, elfogadta, változtat. Két nap múlva hívott, hogy beteg lett, táppénzre megy. Ezt játszottuk 1,5 hónapig, majd a próbaideje alatt elküldtem.

Vagyis én alapvetően azt mondanám türelmes ember vagyok, de amikor a kisujjamat nyújtom, igyekszek jó indulattal, emberként hozzáállni a beosztottjaimhoz és bedarálják a karomat is, akkor azt nem veszem jó néven. Valakiért a végsőkig elmennék, valakit pedig kifejezetten én kérek, hogy helyezzenek át tőlünk, mert képtelenek vagyunk együtt dolgozni.


Ami eddigi vezető életem során leginkább megviselt, az a takarítónőnk elbocsátása volt. Komoly beilleszkedési problémái voltak, sokat bántották, rengeteget egyengettem az útját, hogy végre emberszámba vegyék. Sikerült. Már szeretettel jött dolgozni, beállt a beszélgetésekbe, leült a többiek közé ebédelni. Ismertem a magánéletét, tudtam, hogy idős anyukájával él együtt, aki leépülő félen van, ezért csak 6 órában tud dolgozni. Sokszor mesélt, hogy nem tudja meddig fog tudni jönni, de 3 gyereke van és beteg anyukája, szereti a munkáját, sokszor szinte sírt, hogy azt érzi lassan fel kell adnia és főállásban kell ápolnia az édesanyját, de fogalma sincs miből fognak így élni.

Egyszer csak jött fentről a váratlan döntés. Szeretnék áthelyezni máshova, 8 órába, irodai munkára (jót akartak vele egyébként, mivel értelmesebbnek látták a takarításnál). Mindent megpróbáltam megtenni, hogy ne tegyék, mert tudtam, hogy nem fogja elfogadni és nyilván nálunk is megvan számlálva az ideje, max fél évet adtam volna még neki mielőtt önszántából felmond a családi helyzete miatt. Nem vártuk ki. Életem legrosszabb elbocsátása volt az a fél óra, amikor megbeszéltük a helyzetet és a miérteket.

2017. aug. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hosszadalmas válaszadásodat.


Rám egyáltalán nem jellemző, hogy lusta és hazug lennék, és a munkámat is, néhány pontatlanságtól leszámítva - jól és határidőre végzem. A munkahelyünk tele van üres álláshellyel és az enyémre sem nagyon érkeznek önéletrajzok. A főnökhelyettes sajnálja is, hogy váltanom kell, de hát ezt a döntést hozták. Emberileg sem vagyok összeférhetetlen.


Azóta már megnyertem két álláspályázatot (az egyik másodállás lesz), illetve még két helyre bejutottam volna. Voltam ezeken kívül két második körös interjún, de végül nem rám esett a választás. (de a "munkaerő-piaci mérlegem" még így is "szufficites").


Akkor? Mi lehet a probléma? Nem haragszom senkire sem, csak nem értem.

2017. aug. 19. 14:07
 15/19 anonim ***** válasza:

Ezt az egykori vezetődtől kéne megkérdezned. Szerintem az a minimum egy normális munkáltatónál, hogy magyarázatot ad. Ha az leépítés, akkor az, ha munkabér csökkentés, akkor az, ha elégedetlenség, akkor az. Teljesen mindegy.

Ha magától nem ad magyarázatot, rá kell kérdezni. Az én véleményem az, hogy egy olyan közvetlen vezető sincs, akinek ki kell rúgnia valakit, de nem tudja, hogy miért. Nálunk minden egyes ilyen szituációt hosszadalmas megbeszélések kísérnek, ezért elképzelhetetlen, hogy ne tudjam miért kell valakit elküldenem.

2017. aug. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Határozott idejű szerződésen voltam, szerintem pusztán nem voltam szimpatikus, vagy elképzelhető, hogy ez sem teljesen így van, csak lehet, hogy helyet kell csinálni pl. a barátnője lányának. Pontatlanságot hozta fel indoknak, de ez nonszensz, mert elég sok mindenki hibázik (még akár többet is), köztük ők is.
2017. aug. 19. 16:27
 17/19 anonim ***** válasza:
Én asztalos vagyok, egyszerre max 1 alkalmazottam van, de már volt olyan, akivel jó volt melózni, jól kijöttünk, önálló volt, csak vitt előre, mellesleg gyerekkori jóbarátom is volt, de megdugta a lányomat(17)... abban a pillanatban, hogy megtudtam...
2017. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Én nem szexeltem ügyfellel, sem a vezetőség közeli hozzátartozójával. Jól ismerem az összeférhetetlenség szabályát. Ellenben más úgy bunkózott a kollégákkal, ahogy nem restellt, csak mert ott volt apja-anyja. Igenis, hozzanak házirendet erre vonatkozóan, hogy nemcsak főnök-beosztott viszonyra vonatkozzon a rokoni kapcsolat, hanem abszolút a cégen belül!
2017. okt. 25. 18:26
 19/19 anonim ***** válasza:

Kis porszem vagyok a mi gépezetünkbe.

De úgy láttam, küldtek el olyanokat akik a rájuk bízott feledatot ellátták, és mégis " Őt dobta ki a gép ".

2017. nov. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!