Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Maradnátok a munkahelyen ha...

Maradnátok a munkahelyen ha kevesebb pénzért ugyanannyi munkát sőt még többet várnának el?

Figyelt kérdés

Mit tennétek ebben a szituban? A vezetőség visszanyeste mindenki bérét de alaposan (ne menjünk bele hogyan, odatolták a papírt és alá kellett írni és kész -munkáltatói erőfölény a gyakorlatban című előadás biztos ismeritek) de mindezen csökkentés mellett a munkaidő és feladatmennyiség semmit se változik arról szó sincs. Ugyanúgy napi 8, heti 40ó, csak jó ötödével kevesebb pénzért.

Sőt még nincs vége mert páran meg fognak ugrani elmennek új embert a helyükre nem lesz, így a maradókra még az eddieknél is több feladat hárul, tehát nem kevesebb pénzért ugyanannyi munka hanem kevesebb pénzért több munka a vége.


Mit csinálnátok? maradnátok? mennétek?

Van olyan (már csak ex-) kollegám aki annyira szívére vette hogy azonnal felmondott noha meg is mondta más állás láthatáron sincs neki, de inkább elmegy feketén padlót nyalni dobozt pakolni valahova mint ilyen hozzállású helyen maradjon egy percet is.

Lehet ő tette jól?


2017. aug. 12. 19:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Akkor kimennék külföldre! Nem létezik, hogy ott is kevesebbet adnának!
2017. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Kérdés, mennyivel kevesebb az a pénz. Viszonylag tűrhetően keresek, átlag fölött... ha 10-20 ezerrel kevesebbet fizetnének, az még nem lenne akkora krach, és legalább ez is biztos munka (plusz tapasztalatból tudom, hogy hasonló végzettségű embereknek, mint én, többnyire kevesebbet ajánlottak más helyeken... most már több a tapasztalatom, de azért nem vagyok benne biztos, hogy 1-2 hónap alatt hasonlóan fizető és önéletrajzban is ennyire jól festő munkát tudnék találni). De mondjuk sztem elkezdenék mellékágon más munka után nézni.
2017. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

" ha 10-20 ezerrel kevesebbet fizetnének, "


Ne így nézzük ha nem százalékosan. Mert nem mindegy hogy 200 nettós fizuból vesznek el 10-et vagy nettó 100-asból...


De ha már számszerűsítünk ehhez mit szólsz: nettó 170-es fizu helyett nettó 130....

Munka mennyisége és munkaidő meg marad.

2017. aug. 14. 11:08
 14/26 anonim ***** válasza:
Hát, én nagyon otthagynám azt a helyet. Már raktárosokat keresnek nettó 200-ért, vagy a Mekiben is már 160 nettót adnak.
2017. aug. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

"vagy a Mekiben is már 160 nettót adnak."


ez egyrészt kamu mert nem adnak annyit, másrészt még megboldogult ifjúkoromban egyetem mellett mekiben dolgoztam egy hónapot.

akkor se mennék oda ha 3x160-at adnának...

2017. aug. 15. 10:46
 16/26 A kérdező kommentje:

"Már raktárosokat keresnek nettó 200-ért"


milyen marha érdekes hogy ezt hallom mindenhonnan de amikor küldöm az életrajzom akkor marhára nem kapkodnak értem, pedig állítólag lasszóval fogdossák a melósokat-itt vagyok én engem nem kell lasszóval fogni magam mennék-és válaszra se méltatnak... na erről ennyit?


másik dolog ahova meg felvennének és állást ajánlottak (mert azért volt olyan is...) ott meg minimálbér van egy petákkal se több.

oda meg nem megyek mert annál még a levonással együtt is többet keresek...


ez van per pillanat.

2017. aug. 15. 10:51
 17/26 anonim ***** válasza:

Hát én arra értettem a 10-20e-rel kevesebbet, hogy én most 250 nettót keresek.


170-ből 130... kérdés, hogy milyen végzettségem van. Ha rohadt nagy mázlim volt ezzel a melóval, mert érettségim van és nyelvtudásom nincs, akkor maradnék. Ha lenne más, akkor mennék... kb.

2017. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

"Ha rohadt nagy mázlim volt ezzel a melóval, mert érettségim van és "


Akkor még bonyolítom a képletet... 3 diploma. HÁROM.

De mindhárom bölcsész = szart se érnek.


És van még 5 OKJ szakma. ÖT.

Ezek pont annyit érnek mint a diplomák.

Pl. hálózattervező IT OKJ. Felvennének X céghez kérdésük van-e 3-5 év tapasztalat. Mert ha van akor beszélhetünk. De nincs. Akkor... viszlát.

2017. aug. 15. 11:03
 19/26 anonim ***** válasza:

Mekiben létező 160.000 nettó fizetés:

[link]

2017. aug. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

ez egy 180 nettós raktárosi hirdetés

[link]

2017. aug. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!