Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkahelyen egy kollégá...

Ha egy munkahelyen egy kollégáról megtudják, hogy ugyanazért a munkáért valamivel több fizetést kap, akkor miért őt kezdik el szívatni?

Figyelt kérdés
Mert alapjában véve tehet ő róla? Csak elvállalt egy munkát, és keres, amennyit keres. Miért nem mennek a főnökséghez panaszkodni és kérdőre vonni őket?
2017. aug. 13. 10:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

“Pl. sofőr keres 400.000 nettót a recepciós meg 80.000 nettót az nem ok.”


De ez teljesen oké, más a munka és a felelősség

2017. nov. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Ezt honnan tudja a többi? Az illető meglobogtatta a munkabérpapírját vagy a "Saci" takarítónéni ezt hallotta a "Maci" recepcióstól, aki a "Valitól" hallotta? Vagy hogyan? Az a baj, hogy Mo.-n sokan mindig a másikkal foglalkoznak (Tisztelet a kivételnek!), ez is mutatja, hogy mit jelent a 4-6-8h-s munkaidő...
2017. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
22: Én speciel naív 19 éves kedőként voltam olyan hülye, hogy megmutattam a kollégáknak a fizupapírt, mert hogy meg akarnának nézni valamit. És válaszoltam a kérdéseikre. Amint megtudták, hogy kb. 500 forinttal több a havi fizum, és hogy még szülőkkel élek, és csak egy tizest adok haza, kapásból megindult a kiközösítési lavina. És nekem senki nem mondhatja, hogy ez nem magyar sajátosság, külföldön élve érdekesmód nem tapasztaltam ezt. Sőt, itt emeletes bunkóságnak számít a másikat a fizetéséről faggatni.
2017. nov. 26. 11:51
 24/31 A kérdező kommentje:
kedőként=kezdőként
2017. nov. 26. 11:51
 25/31 anonim ***** válasza:
Huszadik válaszoló vagyok, nekem a tökfej főnököm pofázta el, amikor velem bezzegelt. Nagyon boldog voltam, mondhatom. Tabuként kezelem a fizetésem, illetve kezelném...
2017. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mennek a főnökséghez panaszkodni és kérdőre vonni őket? Talán mert érzik, hogy indokolt a különbség.
2017. nov. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező, elég mocok dolog csak úgy, csellel elkérni a fizupapírodat, ártatlan szemekkel, csak meg szeretnék nézni vmit... Mit, a születési idődet? Kár, hogy nem mondtad, hogy a fizetési papírod csak Rád tartozik, persze az ilyen kollégák akkor meg ezért fognak kiutálni.


A lényeg, nyilván nem tudnak/mernek/nincs lehetőség ezzel kapcsolatban odamenni a főnökhöz, vkit kell utálni ezért, nem fogják a verebet az ablakban. Nekem is rossz volt megtudnom, hogy 3 éve melózok és az új kolléganő uannyit kap... De felvilágosítottak az x éve dolgozók, hogy ők is annyit kapnak, mint én... Pedig nem is panaszkodtam, csak vhogy felhozta vki a fizutémát én meg hallgattam.


Szeretem a kollégáimat, de a családi állapotomról, pénzekről nem szoktam témázni, ezért kissé ki is lógok, de elfogadtak ilyennek. Megmondom a városban a környéket, hogy hol lakok és kész, megkérdezem, hogy ő hol és terelem tovább a témát.


A fizut én sem szoktam megmondani, azt mondom, hogy Petikém, én sem kérdezem meg tőled, hogy Te mennyit keresel. De ő megmondja. Ha így lenne, akkor miért nem mondja rögtön, ne kérdésre mondja. De ha rögtön mondaná, akkor meg azt mondanám, hogy én nem kérdeztem, magadtól mondtad. Sőt, azt mond amit akar...

2017. nov. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
A bér titkos dolog cégen belül, mondhatni magánügy, hogy ki mennyiben állapodott meg. Nálunk volt aki elpofázta a sajátját na ebből olyan balhé lett, de a főnök rendet tett és leordított mindenkit, hogy aki még egyszer szóba hozzá, hogy mennyit kap az repül. És volt aki repült, utána nem feszegette senki a témát. Ha emiatt bántanak nyugodtan szólj annak akivel megállapodás, majd rendet rak.
2018. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem normális dolog titokban tartani a fizetéseket, ez csak a munkáltatók érdekét szolgálja, a munkavállalókét kicsit sem.
2018. jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Mert az sokkal jobb, hogy kikezdik az embert a bére miatt? Ha valakinek nem tetszik az a bér amit keres, akkor üljön le a főnökével és beszélje meg vele a problémáját és hagyja nyugodtan dolgozni a másikat.
2018. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!