Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkavállaló blamálja magát...

Munkavállaló blamálja magát maradhat a helyén ha van gerince?

Figyelt kérdés

Ha egy munkavállaló blamálja magát magyarul segget csinál a szájából akkor maradhat a helyén vagy lennie kell annyi gerincének hogy feláll magától és távozik?



Szituáció: cégnél elvették a cafeteriát teljes egészében és elvették a munkaidő-kedvezményt is.

Adott munkavállaló azt mondta MIELŐTT a cég ezt meglépte hogy ha tőle akármit is elvesznek ő másnap feláll. Ezt elmondta vagy 100x mindenki hallotta.

Elvettek tőle is meg mindenkitől. Ennek 4 hónapja. Azóta is itt van és szavát se hallani az ügyben.


Szerintetek kéne lennie annyi gerincének hogy feláll és távozik magától?

Persze nem most ennek 4 hónapja lett volna itt az ideje de később is jobb mint soha.


2017. szept. 20. 12:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Sok ilyen ember van: Imád panaszkodni, sajnáltatni magát, szidni mindent és mindenkit, de ők fognak utoljára felmondani.
2017. szept. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Mindenhol vannak ilyen hangemberek, akik majd így rácsapnak a főnök asztalára, meg majd úgy megmutatják, aztán ha action-re kerül a sor, akkor lapít mind.

Nem kell velük foglalkozni.

2017. szept. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

De azért "biztató" hogy a teljes ellentét is van!!


Mert volt itt olyan ember is aki egy szót se szólt vállat vont 1 hétre rá felmondott és csá.

2017. szept. 20. 12:41
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én felmondtam,elmondtam mi a bajom, amivel kb mindenki egyet értett, többen mondták, ha én elmegyek, ők is felmondanak...blablabla. Azóta is ott van az összes :)


Kb. 3-4 hónappal előtte szóltam én is a felettesemnek, hogy mi a problémám, mondtam, ha nem változnak a dolgok én elmegyek.

2017. szept. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

"ha nem változnak a dolgok én elmegyek."


ÉS mit mondtak? Azt hogy "józsikám hát sajnáljuk" mert itt is volt olyan (is) aki épp ezt mondta.

És meg is kapta azonnal a választ hogy "hát sajnáljuk jó munkaerő voltál.."

2017. szept. 20. 12:50
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod, hogy nem kapta-e vissza már azóta ezeket a juttatásokat.


Nekünk a munkáltatonk egy nagy változáskor megígérte, hogy az új szituációban is mindenki a beigértet a régi fizetést fogja megkapni. Az elsö alkalommal jött a bárpapír és semmi de semmi nem volt ott a beigérttöl. Próbáltam füzni a kollégákat, menjünk tömegesen és kérdezzünk rá... Hát senki de senki nem akart jönni. Èn fogtam bementem, és a fönököm telefonált jobbra balra, és rögtön megkaptam amit kellett... Èn nem mondtam el ezt a többieknek. A HR-s mondta, hogy kb a 100 emberböl 5-6-n mentek be, és ök megkapták a beigértek, a többiek nem mentek be nem kapták meg.

2017. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

#6

Igazad van, én is így jártam el és megkaptam mindent amit kértem.

Csakhogy ehhez nagyon jó munkaerőnek kell lenni és ritkán szólni, de akkor velősen.

2017. szept. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Varga Péte4 ***** válasza:
100%

Ahány ember, annyiféle eset. Hirtelen felindulásból mond az ember hülyeségeket, amit azután megbán. Nem olyan egyszerű valahonnan csak úgy felállni. Kell ugye, egy másik, a jelenleginél jobb munkahely. (Azután az, hogy ez jobb-e, mint az előző, többnyire csak utólag derül ki.) Ha az embernek családot kell eltartania, vagy hitelt kell törlesztenie, nem nagyon vállalja be, hogy fejest ugrik a bizonytalanba.

Szerintem nem dumálni kell, hanem alkalmas időben, ha a feltételek megfelelőek - (le)lépni.

2017. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Nem tudod, hogy nem kapta-e vissza már azóta ezeket a juttatásokat. "+


Röviden: de tudom. A cég lassan már a rezsit se tudja kifizetni teljesen abszurd még a feltételezés is hogy elveszi majd visszaadja. Már a sima fizetés is csúszik mert annyira nincs pénzt.

2017. szept. 20. 13:17
 10/20 A kérdező kommentje:

", a többiek nem mentek be nem kapták meg."


Mondanám hogy úgy kell nekik de nem mondom mert lehet hopgy valaki választhat hogy vagy az van ami most van vagy a semmi.

És akkor inkább azt mondja jogy inkább a kevesebn de biztos mint a full bizonytalan (talán több talán a semmi!!)

2017. szept. 20. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!