Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkavállaló blamálja magát...

Munkavállaló blamálja magát maradhat a helyén ha van gerince?

Figyelt kérdés

Ha egy munkavállaló blamálja magát magyarul segget csinál a szájából akkor maradhat a helyén vagy lennie kell annyi gerincének hogy feláll magától és távozik?



Szituáció: cégnél elvették a cafeteriát teljes egészében és elvették a munkaidő-kedvezményt is.

Adott munkavállaló azt mondta MIELŐTT a cég ezt meglépte hogy ha tőle akármit is elvesznek ő másnap feláll. Ezt elmondta vagy 100x mindenki hallotta.

Elvettek tőle is meg mindenkitől. Ennek 4 hónapja. Azóta is itt van és szavát se hallani az ügyben.


Szerintetek kéne lennie annyi gerincének hogy feláll és távozik magától?

Persze nem most ennek 4 hónapja lett volna itt az ideje de később is jobb mint soha.


2017. szept. 20. 12:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ne etessétek a trollt! Napi munkaügyes kamusunk visszatért.
2017. szept. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


Nem egészen így zajlott, csak nem akartam regényt írni :)


Elsősorban a felettesemmel volt problémám, és a légkörrel, amit teremtett. Mivel egy multiról beszélünk, ezért az anyagi és egyéb juttatások annyi amennyi-de ezzel nem is volt gondom.

Tulajdonképpen a főnök nem főnöknek való, a se@@nyalókat nagyon szereti maga körül, az őszinteséget kevésbé. Eleinte azt mondta megpróbál változtatni-ez nyilván nem sikerült. Aztán mivel teltek a hetek-hónapok azt hitte, hogy nem gondoltam komolyan, aztán mikor egyik du szóltam, hogy reggelre az asztalon lesz a felmondásom, akkor eléggé meglepődött :) Igazából ha tudott volna mivel, visszatartott volna.


Tulajdonképpen számomra az a lényeg az egészből, hogy aki fel akar mondani, az mondjon fel, feleslegesen ne hangoztassa :) Én csak azért szóltam előre, hogy keressen a helyemre mást, mert nem olyan pozícióban dolgoztam, ahova egyik napról a másikra beült akárki.

2017. szept. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Én csak azért szóltam előre, hogy keressen a helyemre mást, mert nem olyan pozícióban dolgoztam"


Én a helyedben tutira nem szóltam volna szívjon csak a főnököd... sőt még azt is megcsináltam volna hogy felmondás és a felmondási időben meg betegállomány aztán csók.

2017. szept. 20. 13:26
 14/20 anonim ***** válasza:
Fura, hogy ezt mondod, a kérdésben meg a gerincesség szerepel.. Számomra ez is jelenti a gerincességet és azért, mert valaki bunkó, még nem kell nekem is annak lennem :) Sőt!
2017. szept. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Szerintem ezzel semmi gond ha szarnak a pofámba én is szarok más pofájába...

megmondanám a főnöknke kapd be apukám holnaptól nem jövök mert 1 hónapig beteg leszek aztán meg lejár a felmondási időm...

2017. szept. 20. 14:45
 16/20 anonim ***** válasza:
Kínai étteremben dolgozva nekem is volt egy hangember kollégám, aki mondogatta, hogy ő nem fog csicskulni. Ehhez képest, ha arra kérték, hogy a héten ne legyen már szabadnapja, mert nagy a forgalom, és/vagy valaki beteg, mint a kisangyal, ugrott a szóra. Meg rendre mondogatta, hogy így meg úgy felmond, meg hogy készüljek, hogy hamarosan új munkatársat kell megszoknom helyette. Ehhez képest, miután én eljöttem, még rá egy évre is ott volt.
2017. szept. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Munkaügyis kérdező napi kamu sztorija.
2017. szept. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon sok ilyen ember van, szerintem szinte minden munkahelyen. Én megkérdeztem volna tőle, hogy "na most akkor mi lesz?", és ennyivel le is tudtam volna, nem pörögnék azon, hogy a kollégám mit miért és hogyan csinál.


Lehet, hogy panaszkodott a főnöknek, hasznos munkaerőnek bizonyult, ezért kapott egy kis fizetésemelést, hogy betömjék a száját. Nem kell mindenkinek mindent tudnia.

Azt kell ép ésszel felmérni, hogy mennyire vagyok fontos munkaerő. Ha nem vagyok az, akkor nyilván nem állok oda nagy pofával a főnök elé, hogyha nem ad pénzt, akkor elmegyek. Ha tudom magamról hogy fontos, már-már nélkülözhetetlen vagyok, akkor minden további nélkül. Mindenki pótolható, de sokkal nehezebb találni egy új embert és nulláról betanítani, mint megtartani a régi, jól bevált munkaerőt néhány plusz tízesért.


Egyébként ahogy valaki itt már írta, annak idején nekem is a közvetlen főnökömmel volt problémám. Hihetetlen stílusa volt. Kb. fél éve voltam a cégnél, amikor kimutatta a foga fehérjét. Olyan szinten képes volt feltuningolni az agyam, hogy egy ilyen alkalommal autóba ültem és balesetet szenvedtem. Emberileg egy nulla volt, amikor átkattant. Két hetente volt egy napom, amikor fogtam egy nyugtató teát és beültem a foglalkozás egészségügyi orvosi rendelőbe 20 percre, ahol megnyugodhatok, kibeszélhetem a problémát. Persze mint utóbb kiderült, titoktartás nulla, az igazgatónk tudta, hogy kikészít idegileg (ahogy mindenkit a csoportban). Egy szép napon behívott magához az ügyvezető és beszélgettünk. Sokszor hangoztatta, hogy tartsunk ki, velünk szeretne dolgozni, nem ezzel az emberrel, de olyan a hátszele, hogy nem tudja egyelőre kitenni. Két hetente hívott be magához beszélgetni, hogy lelket öntsön a csapatunkba és ne mondjunk fel sorban. Az utolsó két hónapban már bőgni tudtam volna, egyértelműen elmondtam, hogy a közeljövőben vagy ő fog menni, vagy én, mert ezt nem lehet elviselni. Aztán egyszer csak kitették és az volt életem legszebb napja. Azóta nyugi van és imádom a munkahelyemet, ahogy a jelenlegi főnökömet is!

2017. szept. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"Aztán egyszer csak kitették és az volt életem legszebb napja. Azóta nyugi van és imádom a munkahelyemet, ahogy a jelenlegi főnökömet is!"


Mese habbal. Illetve LEHET hogy igaz de mit se számít-itt mifelénk előbb replül az összes dolgozó A-Z-ig iknthogy a főnök a dagadt valagát felemelje...

állami cég haverjózsiság alapon kinevezett "tegnap még

a disznót tereltem a fődön" kategóriás főnökkel aki érinthetetlen.

2017. szept. 20. 18:55
 20/20 A kérdező kommentje:

"Én megkérdeztem volna tőle, hogy "na most akkor mi lesz?""


Ja ez is megvolt. A válasza? Ő ilyet Sose mondott...

szarjani.

2017. szept. 20. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!