Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki biztosan tudja hogy...

Ha valaki biztosan tudja hogy a munkahelyén átverik meglopják miért nem lép? Mit félt? Mitől fél?

Figyelt kérdés

Ha valaki melózik egy munkahelyen elvileg úgy tudja be van jelentve fizetnek utána tb-t stb kapja hónapról hónapra a bérpapírt, majd elmegy orvoshoz és szólnak neki hogy tudja-e hogy „piros"a tb kártyája?

Majd jön egy levél a NAVtól hogy adott időszakban egy fillér tb befizetése nem volt (miközben a munkáltató levonja tőle a tb-t még papírt is ad róla) és fizessen be ennyit per ha nem akkor ez meg az lesz.

És ebben a szituban se mer fellépni a munkahely ellen nem mer szólni pláne nem hivatalos helyen bejelenteni hanem csendben „sír“ hogy nem merek szólni nem merek mert mi lesz ha szólok.

Az ilyen ember mitől fél? Mit félt ? Az állását? Ezt a szarul alig nettó 90-et fizető szart ezt félti? Ráadásul úgy hogy tudja kőkeményen átverik meglopják minden hónapban?

Komolyan nem értem. Nem mer szólni mert fél. Mitől fél? Hogy ha szól kirúgják.

Vagyis nem mer szólni mert félti az állását.

Na de ilyen álláson mit van mit félteni?


2017. okt. 21. 20:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"bakker hát ilyen szart másutt is találna és ott legalább azt a szar min bért megkapná fullos bejelentéssel csalás nélkül is nem???" - Ez nem ennyire biztos. Van cég, ahol mást mondanak állásinterjún, mint amit később kapsz a szerződésbe, akkor meg már késő, és kezdhetsz ismét keresni. Csak rosszul mutat a gyakori munkahelyváltás, van, ahova eleve be sem hívnak, ha ezt látják. Én például most váltani akarok, be is adtam a jelentkezésemet két helyre csütörtök este (Budapest). Eddig még nem kerestek egyik helyről sem. Az egyik ok, amiért váltani akarok, az, hogy nem teljes bérre vagyok bejelentve, csak minimumra, a többit zsebbe kapom, ha emelnek, azt is a feketéhez csapják, ez nekem nem jó, mert ha betegség vagy baleset miatt kiesek a munkából, csak a tiszta után kapok táppénzt, ha elmennék gyedre (nő vagyok, és még nem futottam ki az időből), azt is csak a tiszta után számolják, de vannak más problémák is. Maradjunk ennél az anyagi oknál. Majdnem egy éve vagyok a cégnél, és nekem ez már az elején probléma volt. Miért nem léptem azonnal? Pont amit már fentebb írtam, hogy be sem hívnak, ha azt látják, hogy gyakran váltok. Miért akarok váltani? Ez az egyik kérdés, amit jellemzően feltesznek. Nem sarazhatom be a munkáltatót, mert jó a hírneve, díjnyertes cég, nem biztos, hogy hinnének nekem, ők is simán letagadhatják mások előtt, és azt mondhatják, hogy hazudok. Vagyis ezt nem mondhatom indoknak egy ilyen kérdésre. Azt meg, hogy túl hamar váltani akarok, sehol nem nézik jó szemmel, az mindig gyanús. Tudtam állásinterjún, hogy így fognak fizetni? NEM. Ez a baj, hogy nem ezt mondták, ezt az első munkanapomon tudtam meg, amikor megkaptam a szerződést, amiben munkabérnek a minimum volt megjelölve, akkor meg már nem táncolhattam vissza. Természetesen egyből megnéztem a neten, hogy ez egyáltalán valós-e, és be vagyok-e jelentve, az megvolt. Később a főnök meg annak apropójából, hogy a kötelező minimálbéren és bérminimumon törvényileg emeltek, összehívott egy megbeszélést, és ott egyértelművé tette mindenkivel, hogy ezt az emelést mindenki megkapja, plusz feketének a megállapodottat, és hogy azért nem jelent be rendesen minket, mert...

Szóval úgy voltam vele, hogy várok, egyedül élek, nincs, aki eltartson, a számlákat fizetni kell, a munkanélküliség nem opció, ugyanilyenre nincs értelme váltani, a megélhetésem alá meg anyagilag nem mehetek másik munkahellyel, legyen itt nagyjából egy év közeli munkaviszonyom, és akkor elkezdek keresni jobb helyet. Ez most érkezett el.

Számodra ez érthető, elfogadható?

Hogy a te ismerősöd milyen helyzetben van, azt te tudod.

2017. okt. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Mondhatsz akármit ilyne retekszart 5 perc alatt leakasztok neked. A kuytát nem érdekli egy 12 egy tucat semmijózsi hányszor vált munkahelyet. Az ilyne helyeken ez fel se merül kérdésnek örülnek hogy megy valaki.

Hogy mutat az életrajzban??????

Kit érdekel az ilyen helyen az életrajz? Van két kezed lábad akkor jó vagy.



Én ahogy egy munkahelyen akármi nem kóser dologra bukkantam (volt rá példa sajnos) azonnal dobantottam.

Azonnal. Nem szaroztam.

2017. okt. 22. 10:16
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez te vagy, a kollégád meg más, meg én is más vagyok. Én nem vagyok hajlandó csöbörből vödörbe váltani. Nem látom értelmét annak, hogy az összes KKV-t kipróbáljam, hátha ott tisztességesek, mert látom, hogy mind trükközik, és leginkább a dolgozók bérén. Ha neked jó, hogy részben fekete fizetést kapsz, ez a te magánügyed, a kollégáim egy részének is jó, mert már túl vannak a gyerekvállaláson, mert nem ők mennek el szülni, mert a főnök vagy a főnök feleségének a haverja... Nekem nem jó, de ha olyan helyre akarok menni, ahol ezzel nem trükköznek, és nem bagóval szúrják ki a szemem, amiből nem élek meg, ott igenis nézik az önéletrajzot.
2017. okt. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"Ha neked jó, hogy részben fekete fizetést kapsz,"


Újra elmondom hogy a szóban forgó kollega nem kap semmit feketén... ő kapja a nettó szar 90-et és slussz és még havi mennyire is átvágják? Mennyi is a tb egy hónapban?

Na erre mondatsz te akármit.


Hát bakker ha már mininálbérért bohóckodok (soha nem tettem kiröhögnék egy ilyen ajánlatot...) akkor legalább olyan helyre megyek ahol legalább ezzel nem csalnak!!!

2017. okt. 22. 10:34
 15/16 anonim ***** válasza:
Áruld már el hogy van az, hogy az egyik kérdésednél arról panaszkodsz, hogy milyen sz*r a munkahelyed, és nem tudsz váltani, mert nem könnyű másikat találni, a másiknál pedig leszólod azokat, akik nem váltanak, mert hogy hogy lehetnek ilyen hülyék, amikor csak úgy hemzsegnek a munkalehetőségek? Most akkor hopp vagy kopp? Vagy talán tudathasadásban szenvedsz?
2017. okt. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"Vagy talán tudathasadásban szenvedsz?"


Ki tudja? Az őrült tudja hogy őrült?

2017. okt. 22. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!