Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltató felülbírálhatja az...

Munkáltató felülbírálhatja az orvos által előírt lábadozási időt?

Figyelt kérdés

Ha engem megműtenek a műtét utána adott napig konkrétan kórházban fekszem ekkor fel se merül hogy bemenjek dolgozni.

De amint kiengednek az se jelenti hogy maunkaképes vagyok otthon is hetekig épülök lábadozok gondozásra szorulok. Ennek van egy orvos által előírt min ideje, ami kvázi kötelező, a többi meg a személyes adottságtól függ gyógyulási ütem kondíció.

A munkáltató ezt felülbírálhatja amit az orvos mond? Ha nekem műtét után 1 hét kórház majd orvos legalább 3-4 hetes szigorú otthoni épülst sőt fekvést ír elő-a munkáltató mondhatja erre hogy nem érdekli kijöttem a kórházból hát nyomás melózni?


Adhat „ultimátumot“? Jövő hét hétfőn itt legyél vagy kirúglak?

És ha ad akkor mit léphetek erre? Nem leszek ott nem jövő héten, még 3 hét múlva se nagyon!


2017. okt. 24. 14:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyi bírósàg,felügyelet nem dísznek van kitalàlva.Jó lenne végre ha mindenki akit munkàltatoi visszaélés ér,élne vele és feljelentést tenne!Első az egészség!Ha kirúg,kirúg.Ilyen féreg munkàltatóknàl nem éri meg kockàra tenni ez egészséged!
2017. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Amúgy a munkàltatók szeretnek mindent felülbíràlni,de az orvosnàl azért ne akarjon màr okosabb lenni,mert nagyon nem az!
2017. okt. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Oh, kérlek :D

A párom munkahelye az egyetlen a sok-sok leányvállalat közül a környéken, ahol nincsen szakszervezet.

Egy kollégájuk volt, aki lépéseket tett az ügy érdekében... pár héten belül "közös megegyezéssel" felmondott.

Természetesen azóta is úgy nézik hülyének őket, ahogy nem szégyellik. Senki nem mer lépni, mert több volt kollégának is megadta az "ajánlást" a főnök a következő munkahelyre.

2017. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Hàt tényleg vàgóhídra való birkàk.Felfoghatatlan az emberi hülyeség.Ezen màr csak röhög az ember kínjàban!
2017. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nekem ne mondd. A párom elvan, ő jó pozícióban van ott, nem "hajtható". A többit viszont jó, hogy nem költöztetik oda, mégse mer egyik se megnyekkenni sem.

Röhejes ez az egész.

2017. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Naná. A villanyszámlát valamiből be kell fizetni. Na most én játszhatom az öntudatos "velem aztán nem lehet" melóst játszani, de aztán kivágnak és akkor mi van.
2017. okt. 24. 17:55
 17/21 A kérdező kommentje:

"Hàt tényleg vàgóhídra való birkàk.Felfoghatatlan az emberi hülyeség.Ezen màr csak röhög az ember kínjàban!

"


Birkák... és ha ezek a "birkák" választhatnak hogy vagy egy ilyne állás vagy a semmi akkor... akkor mégis mit tehetnének?

2017. okt. 24. 17:56
 18/21 anonim ***** válasza:
Tényleg kellene lépni az ilyenek ellen, a baj az, hogy amíg csak 1-1 ember lép, és nincs összefogás, addig minden marad így, ahogy van.
2017. okt. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Esküszöm elgondolkoztam már rajta, hogy végigjárom az összes ilyen szopatós helyet és rendezek némi jelenetet... a férjem jól keres, jobban örülne, ha háztartásbeli lennék, szóval megtehetem, hogy ide-oda csapongok. Nem az utolsó falat kenyér múlna rajta, ha kitennének, én viszont tudnék pár kellemetlen percet szerezni az ilyen taplóknak. Csak hát egyelőre még féltem a fogaimat :D Bár ki tudja, kicsit komiszabb kedvemben lehet akcióba lépek :D
2017. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

"Esküszöm elgondolkoztam már rajta, hogy végigjárom az összes ilyen szopatós helyet és rendezek némi jelenetet"


Aztán akkor mi lesz... volt itt már ordibálás anyázás konkrét fizikai erőszakig fajuló bérvita (hol a pénzem te paraszt durr egy saller a főnöknek-megtörtént) és ?

Mi lett. Semmi.

2017. okt. 24. 21:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!