Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltató felülbírálhatja az...

Munkáltató felülbírálhatja az orvos által előírt lábadozási időt?

Figyelt kérdés

Ha engem megműtenek a műtét utána adott napig konkrétan kórházban fekszem ekkor fel se merül hogy bemenjek dolgozni.

De amint kiengednek az se jelenti hogy maunkaképes vagyok otthon is hetekig épülök lábadozok gondozásra szorulok. Ennek van egy orvos által előírt min ideje, ami kvázi kötelező, a többi meg a személyes adottságtól függ gyógyulási ütem kondíció.

A munkáltató ezt felülbírálhatja amit az orvos mond? Ha nekem műtét után 1 hét kórház majd orvos legalább 3-4 hetes szigorú otthoni épülst sőt fekvést ír elő-a munkáltató mondhatja erre hogy nem érdekli kijöttem a kórházból hát nyomás melózni?


Adhat „ultimátumot“? Jövő hét hétfőn itt legyél vagy kirúglak?

És ha ad akkor mit léphetek erre? Nem leszek ott nem jövő héten, még 3 hét múlva se nagyon!


2017. okt. 24. 14:15
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Hát mi lenne. Per. Összegyűjthetném az összes bizonyítékot és jól kicsinálnám a köcsögöt.

Megtehetném, mert nem múlik rajta semmi.

Aki meg olyan marha, hogy még a pofozkodásig is eljut de érdemben semmit nem csinál, arra nem tudok mit mondani.

2017. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!