Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bevezetik szerintetek valaha...

Bevezetik szerintetek valaha a munkahelyi bullying szankcionálását?

Figyelt kérdés
Szerintetek elképzelhető a jövőben, hogy tiltani, sőt büntetni fogják a munkahelyek azt, ha valaki szekálja, piszkálja, kiközösíti a másikat vagy teszem azt a pozíciójával visszaél? Szinte mindenhol tapasztaltam, ahol dolgoztam, hogy létezik ez a jelenség és másoktól is hallottam róla, hogy ők is átélték a bunkózást, a hatalommal való visszaélést, fenyegetést, verbális bántalmazást. Sok helyen olvastam az interneten, hogy ez mindennapos sajnos hazánkban, tehát nem csak az én és az ismerőseim munkahelyein volt jelen és azt is, hogy Amerikában ez miatt fellépő fluktuáció rengeteg pénzbe kerül a munkaadóknak. Nem lenne akkor ésszerűbb, ha ezt valamilyen módon elkezdenénk mi is megszüntetni, teszem azt szankcionálnánk azt, ha valaki nem úgy viselkedik a másokkal, ahogy az illendő lenne? Mi erről a véleményetek?

2017. nov. 7. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

És hogyan szankcionálnád? De még inkább, hogyan döntenéd el, hogy kinek van igaza?

Na ugye...


Alapfeltevés, hogy azt kapod vissza amit te adsz, még a munkahelyen is. (Eltekintve a ritka kivételtől)

2017. nov. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jelenleg is van erre mód.


Nem tipikus, de a "kazános" Morvai mesélte.


Ha feszültséget tapasztal két ember között, behivatja őket. Elmondja, mit vár tűlök, s hogy legyen béke.

Nem érdez semmit. Nem ad senkinek igazat, mert nem is ismeri a hátteret.

Azonnal kirúgja mind a kettőt, ha nem békülnek azonnal.


Nem mondom, hogy kifogástalan módszer, de ilyen is van.

2017. nov. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2: Ehhez előbb azt kellene törvénybe hozni, hogy a főnök ne kivételezhessen, ne lehessen részrehajló. Magyarán ne legyenek kedvenc puncsosai, akiknek mindig igazat ad.
2017. nov. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a bullying többnyire az, amikor az új embert kezdi el szekàlni valaki vagy valakik a régi munkatársak közül. Többnyire a pozíciót féltik ilyenkor vagy egyszerűen csak nem szimpatikus az ember nekik. Ez eredetileg az iskolai csesztetésből indult, onnan vette át a köznyelv és már a munkahelyeken történő zaklatásra is használják. Egyet kérdeznék még. Úgy gondolom, hogy többnyire nők az elkövetők, Ti mit gondoltok? A szexuális zaklatás erősebb vagy nem ezen a téren? Mivel mindkettő képes maradandó sérülést okozni, nem lehetne a kettőt egy szinten kezelni? Vagy ha férfiak ellen követik el az már rendben van? Én férfi vagyok és zaklattak már szexuálisan is. Egy nő kolléganőm letaperolta a hàtsóm. Jogom lett volna feljelentést tenni?
2017. nov. 7. 15:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fogják bevezetni (akármennyire is jó/rossz lenne), mert az ilyeneket "házon belül" rendezik le. Sokszor van 1-2 személy, aki tud róla:

a, esetben: megpróbálnak ellene tenni;

b, esetben: hallgatnak, "tűrnek";

c, esetben: rendezkedik a főnök és véget vet neki.

2017. nov. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet szankcionálni mert nem lehet megfogni. És nagyon igaz a mondás : fejétől bűzlik a hal. Ahol ilyen áskálódás célra vezető stratégia ott a főnök keze is benne van a dologban vagy aktívan: kedvencek csókosok talpnyalók ,besúgói hálózat fenntartásával ,vagy a beleszarós hozzáálásával -' oldjátok meg engem nemérdekel ,ha nem tetszik elmehetsz '-támogatja a dolgot.
2017. nov. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..


Tettem már fel ilyen kérdést, sajnos nem esik sem a Ptk., sem a Btk. hatálya alá. Jó lenne, ha sokat lopna az ilyen ember.

2017. nov. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!