Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkára jelöltnek egy...

A munkára jelöltnek egy kérdőívet kell kitöltenie és azon kérdezik, hogy volt-e mentális betegsége és volt-e börtönben és ha igen, akkor magyarázza meg. Ha ilyenkor igennel válaszolunk, akkor mennyire csökkenek az esélyeink, hogy megkapjuk a munkát?

Figyelt kérdés

Vagy a HRS az egyből az önéletrajzok legaljára rakja vagy egyáltalán nem nézi?


Akinek volt/van mentális betegsége vagy volt börtönben, az hogyan talál megint munkát?



2017. nov. 21. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

A munkahelyemen azt is megkérdezték, hogy a családomban valakinek van, volt mentális betegsége, fogyasztottam alkoholt tegnap, ma, vettem be valamilyen gyógyszert aznap, ezelőtt való nap, félek a sötéttől, vértől, van olyan érzésem, hogy engem nem szeretnek otthon, volt olyan érzésem, hogy meg akarok lépni otthonról...


Az is nehezen talál, aki nem volt börtönben, vagy nem volt mentális betegsége.

2017. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attol fugg, milyen munkakor. Van, ahol a legaprobb mentalis problema is kizaro ok lehet, de azoknal ez leginkabb a te erdeked is, mert valszeg pszichesen nagyon megterhelo.
2017. nov. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Aki volt börtönben, nehezen talál munkát.


Nekem van mentális betegségem, de nem nehezítette a helyzetet. Mégpedig azért, mert beteg vagyok, nem hülye. Mármint ki az a hülye, aki bevallja?

2017. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: nyilván, ha emberéletekért felelnék vagy ilyesmi, az más. De pl. egy irodában tagadd le, és jónapot.
2017. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt az üzemorvosi alkalmassági vizsgálaton mindenképpen kérdezik, ha a munkáltató külön nem kérdezi meg, akkor is. Van olyan munkakör, ahol fontos, van, ahol kevésbé.
2017. nov. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem kérdezhet ilyeneket a munkáltató
2017. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

A mentális betegséget (ha csak az nem valami nagyon durva, egyértelmű tünetekkel jár) én is letagadnám. Dolgozni megyek, a munkámat tudom hogy jól végezném, innentől kezdve meg senkinek semmi köze hozzá.

A börtönt már keményebb feladat elrejteni szerintem és nem is tenném meg, ugyanakkor az indoklásba beleírnám mit tettem és mennyire szánom bánom. Nyilván nem mindegy mit követett el az ember. Gondolom a hr-es is ez alapján dönt.

Én biztosan megnézném a helyében.

Lehet kifejezetten nagy stressztűrő képességű, büntetlen előéletű embert keresnek.

2017. nov. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Betegséget sokat letagadhatunk. Börtönt nem.

Rosszkor rossz helyen voltam, belekevertek, ez lett belőle. Mindent meg / ki lehet magyarázni.


Megbüntették, letöltötte. Lehetségesnek tartom, nagyobb a stressztűrő képessége, más dolgokat figyel meg mint a normál ember.

Mellesleg esélyt kell neki adni.

2017. nov. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
A mentális betegségnek speciel nem volna baj, ha jobban utánajárnának. Talán nem lenne ennyi magát diktátornak képzelő kisfőnök.
2018. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akinek több esze van mint egy uborkasalátának az nem vallja be ezeket. Börtönt is le lehet tagadni, ha nem kérnek erkölcsit a munkahelyen .Ha meg kérnek, akkor nem kérdeznek hülyeségeket.
2018. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!