Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi van akkor, ha kiírt szabads...

Mi van akkor, ha kiírt szabadságra még is dolgozok?

Figyelt kérdés

Van 2-3 személy aki a szabadságokat intézheti.

Az egyiktől kértem szabadságot a két ünnep közé, amit be is írt, tehát elengedett.

Pár héttel később megkérdeztem a másik személyt ő azt mondta, hogy hiába írt be, elkapkodta, még nem biztos, hogy elmehetek szabadságra, meg beszéljem meg a kollégámmal (akivel ketten lennénk bent, mert egynek muszáj bent lenni, tehát meg kell beszélnünk ki megy szabira és ki marad), aztán megkérdezte a kollégám, azt a személyt aki mondta, hogy valami nem stimmel, hogy miújság van ezzel. Azt mondta majd csinál valamilyen beosztást, mert még ő sem tudja mi lesz.


Most akkor mi van, ha kiírt az egyik szabadságra a másik meg azt mondta még nem biztos? És ha netán az lenne, hogy megyek dolgozni közben a tudtom nélkül megegyeztek, hogy szabadságra engedtek?



2017. nov. 29. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szabadság jóváhagyásnál a műszak vezetőnek előtted kell berögzítenie és jóváhagynia, így ebből nincs félreértés, egy munkahelyen úgy törvényszerű ha leültök és megnézitek a fennálló napokat, és hogy mikor tud elengedi azokra.

A mondva csinált legyintésekre nem szabad hagyatkozni mert hiteltelen.


Nálunk is mondták hogy döntsük el 2-en hogy ki marad ki megy, de ez baromság mert nyilván egyikőnk sem akar ott rohadni év végén is, szóval a szabadságok száma dönt.

2017. nov. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Előttem rögzítette be, de nem tudom. Majd még megkérdezem, hogy akkor mi a helyzet.


Én sem akarok de megbeszéltem a kollégámmal, hogy ha a beírt szabadság semmissé vált, akkor én maradok bent, és előtte vagy majd januárban kiveszem.

2017. nov. 29. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Mennyi napotok van, mert törvény szerint ki kell adni a szabadásgokat, pénzben nem megváltható, következő évre át nem vihető. Illetve a szabadságok 2/3-ával a munkáltató rendelkezik. Szóval a helyetekben azt tenném, hogy üljetek le, nézzétek meg kinek mennyi napja van, aztán a felettesek kisakkozzák, hogy ki mikor menjen, persze preferenciát megadhadtok, de így talán nem lesz belőle vita.

A páromnak még van 12 napja, most a cég kénytelen kiadni neki, mert év közben nem küldték szabira. Ráadásul most a NAV nagyon nézi a munkaügyeket, mivel a jövőben ők fogják csinálni az szja bevallásokat és most már jobban ugranak ezekre a dolgokra is.

2017. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekünk is van még több mint 10.

De nálunk szokás, hogy átviszik meg át lehet vinni nálunk a következő évre

2017. nov. 29. 19:52
 5/5 A kérdező kommentje:

viszont ha köteles kiadni akkor nem szólok semmit. Utána olvastam és a munkáltató kötelessége kiadni vagy szólni a munkavállalónak. Nem hivatkozhat arra, hogy a munkavállaló nem vette ki.

Akkor viszont jól járok, ha elküld szabadság :)

2017. nov. 29. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!