Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit mondjak egy állásinterjún,...

Mit mondjak egy állásinterjún, ha megkérdezik, miért csúsztam egy évet az egyetemmel?

Figyelt kérdés
Azt azért mégse nyöghetem be, hogy hát elcsúsztam pár tantárggyal.

2017. dec. 1. 00:02
1 2
 11/15 fosfosfosfos ***** válasza:
100%

Én azt mondtam, hogy: "Nem szerettem volna a munkaerőpiacra bármilyen munkatapasztalat nélkül kilépni, de sajnos sikerült annyira sokat dolgoznom diák-munkakörben, hogy elcsúsztam egy évet. De mivel már a keresetemből tartottam fenn magam, ezt senki nem nézte rossz szemmel"

Bejött.

2017. dec. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
8 év alatt lett meg a diplomám,mert az abszolutórium után rögtön dolgozni kezdtem és 3 évbe telt munka mellett megírni a szakdogát. Már rég nem kérdezik. Amúgy meg nagyon unalmasak a mindentudó Hr esek
2017. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha valami műszaki állás nem hiszem hogy megkéreznek ilyesmit. Inkább azt hogy ha nem csúsztál semennyit, azt hogyan csináltad? :D
2017. dec. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még a világon nem volt olyan ember, akinek egy év csúszásra rákérdeztek. Pláne, hogy egy önéletrajzból nem is lehet biztosan látni azt az egy évet. Gondolom nem hónapra és napra pontosan írod bele a tanulmányaid végzésének idejét.

Aki interjúztat az valószínűleg 10-20-30 éve diplomázott (már ha diplomázott), azóta változott a rendszer, most is párhuzamosan vannak osztatlan képzések és bolognai rendszerben működők is, ráadáasul az egy rendszerben működő képzések sem feltétlenül tartanak ugyan addig. A központilag összeállított operatív tanterv pedig csak egy ajánlás, attól pozitív és negatív irányba is el lehet térni, ráadásul rengetegen passziválnak 1-2 félévet különböző okokból.


Szerintem ezt inkább csak akkor firtatják, ha azt látják, hogy 6-7 évig voltál egy képzésen.

2017. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

talán semmit nem kell mondani...a diplomába nincs évszám! Az enyémbe nincs hogy 2XXX-20XXX-ig! Pl diplomázol 2018 visszaszámolsz és bemondod, hogy kezdted 2015 vagy ha osztatlant nyomtál 2012 és ennyi!


addig meg mit csináltál...érettségi után nem mentél egyből egyetemre mert dolgozni kellett több helyen - persze már mind megszűnt :-)


én ezt nyomtam mert azért én rendesen csúsztam :-)

2018. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!