Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gáz ha én nem készülök ilyenne...

Gáz ha én nem készülök ilyennel a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Mint megtudtam, itt nálunk szül-névnapkor az megy, hogy mindenki bead x összeget és azt odaadják az ünnepeltnek. Eddig kétszer volt ilyen. Mind a ketten terülj terülj asztalkámmal fogadtak minket. Hambi, édesség, süti, üccsik ezerrel. Viszont amit pénzt akkor kapnál ajándékba kevesebb mint amit te vendégváró nekik, ergo semmi értelme nincs. Nem kérdeztem meg a többieket eddig ők hogy csinálták. Lassan itt az én időm. Úgy látom nem akarok ilyet csinálni. Főleg hogy nem jó a viszonyom mindenkivel. Meg amúgy sem értem miért kell kiszolgálnom őket ha engem ünnepelnek? A fizu se túl jó, szóval nem szívesen költenék erre több ezer forintot.
2017. dec. 22. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Mondd meg nekik őszintén és időben.

Lehet kicsit kiközösíted magad, hogy az ottani szokásukat megtöröd, de ez van.

S szerintem is felesleges. Főleg mivel az ilyen helyzetekben megy a legjobban a jópofizás...


Én azt lepek meg csak, akit kedvelek/szeretek és normális velem.

Potya jópofit senkivel se csinálok, főleg ha tudom, hogy a másiknak ott a szálka a nyelvébe, de a képembe nem meri mondani.

(ilyen mindig is lesz, emberek vagyunk, különbözünk - tény nem mindegy: jó vagy rossz irányban)


Én családban is megtettem azt a lépést évekkel ezelőtt: Olyan ne jöjjön, aki nem szivlel s ugyanez fordítva.


Ha ünnepelni akarok azt felszabadultan azokkal, akik társaságát szeretem s ők is.


Sok embernek nincs töke ehhez.

2017. dec. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy megy, hogy a szülinapos hoz egy kis rágcsát, sütit, üdítőt és ennyi. Ajándékozás nincs, de nem is várja el senki. Legközelebb a következő szülinapos hoz sütit és kész. :D
2017. dec. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hű, ilyen munkahelyem nekem is volt. Először azt hittem, hogy legalább utalványt vettek az ünnepeltnek. 😁 Azt dehogy.... Oké, hogy a szándék a lényeg, de ilyen sütiárak mellett már emelhetnének a "tarifán" , és ez közalkalmazásban volt, ahol amúgy sincsenek álomfizetések... Meg tényleg nem volt mindenki normális, no azért a kollektíva 90%-a igen. ☺
2017. dec. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi viszünk sütit, ajándékot senki nem vár, de szoktunk kapni egy-egy embertől, akivel szorosabb a kapcsolat
2017. dec. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallotta még ilyenről, ez borzasztó... Szerintem ne szállj be, hátha más meg is köszöni neked, bár egy fecske nem csinál nyarat. Szerintem nem mindenki boldog ettől, csak nem merik megtenni, hogy nem sütiznek.


Én feleslegesnek tartom a munkahelyi névnapozást, születésnapozást. Annak örülök, ha szóban felköszöntenek, nyakamba borulnak, én is megteszem, de sütit még sosem vittem. Ha vki hozott, nem bírt magával, akkor megkóstoltam, megdicsértem, visszautasítani nem illik.

2017. dec. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez megy sajnos. És évről évre azt látom, hogy ezek űberelni akarják egymást és egyre több, egyre bonyolultabb kajákat vonultatnak fel. Továbbá ajándékot adnak Karácsonyra, mikulásra, ha nyaralni mentek mindenkinek hoznak valamit. Semmi értelmét nem látom, nekem csak egy rohadt nagy nyűg az egész.... Igazából én úgy oldom, meg hogy bunkó vagyok és kész. Ők komplett ebéddel készülnek 2 fő fogás, 2 féle desszert stb. Én meg viszek 1 féle süteményt valami rágcsát, 2 üveg kólát oszt jónapot. Biztos kibeszélnek a hátam mögött, de nem izgat.
2018. jan. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!