Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy ha elmész...

Miért van az, hogy ha elmész egy új munkahelyre dolgozni, akkor elvárják, hogy egy hét alatt tanulj meg mindent, és ne hibázz?

Figyelt kérdés
Kapásból 1000 dolgot meg kell jegyezned, ömlenek rád az új információk, ráadásul még az ember izgul is első napokban, borítékolható, hogy hibázni fogsz. Ha hibázott az új kolléga? Akkor jön a cikizés, hogy ilyen béna olyan béna, ahelyett, hogy segítenének.
2017. dec. 31. 07:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hazai munkahelyek katasztrófálisak sajnos.Én mindenhol üvöltő idióta ,avagy beleszarós inkompetens főnökökkel találkoztam, és áskálódó -hazug felfele nyalizós ,lefele taposó kollégákkal,akik az új emberben vagy állásukat elvevő konkurenciát, vagy hülyére vehető csicskást láttak.Mindezt potom pénzekért ,ingyen túlórákért cserébe.

Ebből lett elegem és lettem magam ura ,vállalkozó .

2017. dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Bubuka508 ***** válasza:
2-es, 5-ös és 10-es vagyok. Én is azért voltam korábban vállalkozó, hogy legalább valamennyire független legyek ettől a sok baromságtól, de összességében itt sem a maga ura az ember, arról a mélyen tisztelt adóhivatal gondoskodik. Eleinte, néhány évig jól ment a dolog, de aztán egyre működésképtelenebbé tették. Az online pénztárgéppel meg számlázással meg aztán végképp ellehetetlenítették, legalábbis az egyéni vállalkozásokat. Végül oda lyukadtam ki, hogy nem fogok életem végéig tartozni nekik (mert lehetetlen naprakésznek lenni, utolérni magunkat), meg levelezni velük, bezártam a boltot és inkább elmentem egy helyi kft-hez. Köze nincs a végzettségemhez, amit csinálok, meg az érettségi is sok hozzá, de legalább rendszeresen megkapom a fizetést, be tudom osztani, ha nem is megyek minden éven Hawaii-ra, de tudok létezni és ha végetér a műszak, hazamegyek és azzal foglalkozom, amivel akarok (mert akkor azért épületesebb dolgokat is csinálok). Én így alkalmazkodtam a mo.-i körülményekhez. És nem vagyok kényszermunkán, nem kell nyalnom a polgármesteri hivatal fenekét, meg nem kell virágot ültetnem, meg árkot takarítanom a neandervölgyiekkel együtt. Igaz, itt is vannak, de aki nem ide való, az 1-2 hónapnál tovább úgysem marad meg itt. A körülményekhez képest még mindig ez a legjobb itt.
2017. dec. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Van ennél rosszabb is, nekem az első "felnőtt" munkahelyemen (korábban csak gyakornok voltam más cégeknél) konkrétan 3 nap után közölték, hogy úgy látják nem értek semmihez, és hogy nagyon lassan tanulok, másfél hét után kirúgtak. A következő munkahelyemen 1 hónap múlva behívatott a főnököm és megdicsért, hogy milyen jól végzem a munkám, milyen gyorsan betanultam, pedig semmit sem csináltam másként, a kollégák hozzáállása viszont teljesen más volt. Szóval teljesen munkahelyfüggő a dolog, nekem ha még egyszer ilyet mondanának, elvárnák, hogy 1 hét alatt betanuljak, el is köszönnék, mivel a próbaidő általában 3 hónap, ennyi idő van a betanulásra és bizonyításra is, jobb helyeken.
2017. dec. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem 3 napot attak betanulásra úgy hogy, nem tanitot senki mindentöl magamra jöttem rá meg jó sokat olvastam a munkákhoz.A fönök egy idiota volt nyalizosokal 2 évig csináltam mert kelet a pénz.A végere egész jó helyem lett de léptem is mert az emberek undoritoak voltak nem is voltak emberek meg sok volt a nyalizos.
2017. dec. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

1. Kedvesen fogadtak

2. Egy alkoholista próbált betanítani, egy hét után ugatott velem milyen béna és hülye vagyok

3. Másik kolléga is lekiabált, csak mert szépen mertem tőle kérni valamit

4. Kibeszéltek a hátam mögött

5. Az egyik személy folyton bunkó velem, kiabál, üvöltözik

6. Elvárják, hogy profi legyél, ne kelljen mást két hét után betanítaniuk, igaz ők üldöznek el mindenkit

7. Gyorsan kell termelni, még akkor is, ha gyomorideggel mész be, és óránként hasmenésed van az idegtől.

Nem folytatom.

Ja igen, egy hely van, a mostani, ahonnan menekülök, mert egy kutyával különbül bánnak a bunkó emberek. Sose gondoltam volna, hogy egy kezdővel így is bánhatnak.

Jaaa és a főnököm nem egyszer sz.arrá alázott a többiek előtt. Pont ezért egyszer én is kiabáltam vele.

2018. jan. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kár, hogy törölték a hozzászólásokat gyenge idegzetűek miatt, de tényleg tény, akinek annyi önbecsülése nincs, hogy egy részeg főnököt tegyen helyre, az csicska-rabszolga emberi méltóság nélküli.


A másik meg, aki 1 hét alatt képtelen elméletben felkészült létére gyakorlatban produkálni minimálist, mert az elvárható értelemszerűen, az csak sírni tud, de dolgozni nem is akar, mert "fárasztó" számára.


Persze, ott van még az is, hogy teljesen alkalmatlan azon munkára s képtelen belátni, ezért "motiválják" kollégák természetesen távozásra.


Listázott sírásból gondolva ez ilyen "tedd oda, vidd ki" jellegű munka s nem egy sebészeti állás..., de fogadjunk, hogy a telefont azt tudja bűvölni a megbántott...

2018. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Bubuka508 ***** válasza:
A hozzászólásokat olyan szájhősök miatt törölték, akiknek fogalmuk sincs az egészről. Én a magam részéről pontosan azért választottam ezt a munkakört, mert nem akartam senki csicskája lenni, meg nem akartam felfelé nyalni, lefelé taposni, ebbe az ördögi körbe beszállni. Így független vagyok ettől az egésztől, a kollégáim többsége szeret, nincs alázás, nincsenek beszólások se oda, se vissza. Megadják a tiszteletet ők is, a főnökök is. Ennyit az emberi méltóságról. Pedig írtam, hogy eleinte nem volt könnyű, mert a közvetlen főnököm állandóan kapott felülről és én akkor újonc voltam, hát úgy gondolta, hogy majd nekem adja tovább. De nem jött össze a hülyécskének. A reakciója tipikusan a bunkó emberek reakciója volt. Nem álltam le vele nap mint nap osztozni, mert felfogtam, hogy azzal többet ártok magamnak, mint neki. Ehelyett a megfelelő módon léptem. De egyesek kiforgatták a szavaimat, törölve is lettem, csak most tudtam visszatérni, hogy megválaszoljak.
2018. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Bár annyira nem friss a kérdés, de én is szívesen hozzászólok. Kedves kérdező, én mindkét típusú helyen dolgoztam már. Volt olyan ahonnan 3 nap után eljöttem, mert a főnök csak ordibálni tudott, de meg nem mutatott semmit. Persze szívesen próbálgatja az ember a szárnyait, de legalább 1x 2x illene megmutatni a feladatokat, hogy mit is kell pontosan csinálni. Sajnos igen jellemző az, hogy van egy összeszokott csapat, és semmiképp nem akarják az újakat befogadni (ilyen helyen is voltam). Piszkálnak, kikerülnek, stb. Intelligens ember ilyet nem csinál. Most pont a héten kezdtem egy új munkahelyen, és itt nagyon rendes a közvetlen kollégám akivel vagyok. Megmutat mindent, segít. Csinálom már egyedül is, de mondta, hogy kérdezzek nyugodtan inkább 100x minthogy 1x rosszul csináljam. Ő nagyon örült hogy lett mellé segítség, holott már korosabb idősebb kolléga. Azt mondom meg kell tenni ami tőled a legjobb, kérdezni, jegyzetelni, aztán úgyis kialakul.
2021. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!