Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek? Már most félek a...

Mit tegyek? Már most félek a munkahelykereséstől!

Figyelt kérdés

Jelenleg 17 éves gimnazista vagyok, de már most aggódok, hogy mi lesz velem ha kikerülök a nagybetűs Életbe. A körülöttem lévő felnőttek egész életemben csak rémisztgettek a munkahellyel, dolgozással kapcsolatban.

Ilyenekre gondolok pl.

- "Mit panaszkodsz az iskoláról? Majd várj csak, amíg elkerülsz egy munkahelyre, sokkal rosszabb lesz, visszasírod még a sulit!"

- "Szemétkedik vagy igazságtalan a tanár? Jobb ha hozzászoksz, a főnököd is ilyen lesz majd!"

- "Széthúzás van az osztályban? A kollégákkal sem lesz jobb!"

- "Fárasztó, amikor 8 órád van? Mi lesz veled, ha majd 8 vagy 12 órát kell dolgozni?"

- "Sok a tanulnivaló? Ha már ezt sem bírod, hogy akarsz majd helyt állni egy munkahelyen, ahol folyamatosan gürcölni kell majd, és 100%-ot nyújtani, hogy ne rúgjanak ki?"

- "Kevés a szünet? Majd akkor mondd ezt, amikor évi pár nap szabadságod lesz, aminek a felében behívnak majd dolgozni!"

És ez csak pár példa azokból a mondatokból, amiket rendszeresen hallok. Ezek után talán már nem meglepő, hogy sokakkal ellentétben egyáltalán nem várom, hogy vége legyen az iskolának, ha tényleg ilyen rossz lesz utána. Már most azon aggódom, mi lesz velem, ha tényleg ez vár rám. Ugye nem minden munkahely ilyen? Ugye vannak itt olyanok, akik tudnak pozitív példákkal is szolgálni? Vagy tényleg ennyire szörnyű a felnőtt, dolgozó emberek élete?



2018. jan. 10. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ennyire szörnyű. Nahmrg ne is aggodalmaskodj ezen. Majd ha a sulit befejezted akkor is elėg. Koncentrálj a jelenre.
2018. jan. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

A magyar ember hajlamos állandóan panaszkodni.

Mártírt csinálni önmagából, hogy mindenkinek jó, csak neki xar.


Abból indulj ki, hogy a suli olyan, mint az élet, csak kicsiben.

Széthúzás, sok munka, stb, stb.

Nagyjából minden igaz, amit leírtál.

De most is felelős vagy a suliban a munkádért. A nagybetűsben annyival egészül ki, hogy önmagadról kell gondoskodnod.

De nem feltétlenül kell, hogy rossz legyen az élet.

A jó életért meg kell küzdeni.

Jól kell tanulni a suliban, hogy jó szakmád legyen és szélesíteni a látókörödet, hogy ne csak papírod legyen, de eszed is az élethez. Mindez csak hozzáállás kérdése.

Ha kitűzöl magadnak egy célt és azért megküzdesz (keményen kell küzdeni az tény) akkor nem kell hogy olyan rossz legyen, mint ahogy sokan beállítják neked.

Aki visszasírja az iskolát az általában azért teszi, mert ott valahol valamikor valamit elcses.ett és már nem tud rajta változtatni.

2018. jan. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Már most kezdj el spórolni zsebpézből, nyári munkából stb arra, hogy ne is kelljen lehetőleg alkalmazottként dolgoznod, hanem vállalkozz valamit és a magad ura legyél, ill a saját rabszolgád 😂

Én tanult emberként taxis vagyok, és őszintén sajnálom a tanulásra pazarolt éveim egy részét.

Ha alkalmazott vagy és nem vállalkozó, akkor igaz, hogy ott lesz a bizonytalanság, higy kirúghatnak, de ugyanakkor a sulinál mindenképpen jobb lesz annyiból, hogy reggel bemész, lenyomod a műszakot, és otthon nem kell vele már nagy eséllyel foglalkoznod. Persze vannak olyan pozíciók, ahol a "melóddal élsz", aztal kelsz aztal fekszel, de javarészt nem jellemző.

Nekem is van egy állandó utasköröm, de ha letámasztom a ház előtt a taxi, kikapcsolom a telót, és onnantól aznap hívják a nagyanyjukat 😂

És nem utolsó sorban szint új járok dolgozni ahogy jólesik.

2018. jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elmondom hogy míg a suliba gyomorideggel jártam be a kiszámíthatatlan tanárok miatt addig a munkahelyemen teljesen nyugodt vagyok. Mivel a házi feladatokkal szemben a munkából nem is kell semmit hazavinnem így több a szabad időm is és kipihentebb is vagyok.


Igazságtalan tanáraim nekem is voltak. Durvább főnököm is. De mivel megtehettem ezért ott hagytam. Tudom, nem mindenkinek adatik meg az ilyen lehetőség. De ha mégis akkor meg lehet lépni. Nem kell egy munkahelyen lehúznod az egész életed. Én is váltottam mikor nem tetszett, és most egy nagyon kedves kis cégnél dolgozok ahol jó a légkör és a főnök is kedves.


Széthúzás mindenhol van. De ha normális helyre kerülsz akkor az emberek meg tudnak lenni egymás mellett. Én se kedvelek mindenkit, és engem se kell hogy kedveljenek. De simán elkerüljük egymást és jól megvagyunk. Nincs ezzel baj.


8, 12 és 14 óráztam is már. Jelenleg 8 vagy 9 órázok. Így nagyon jól keresek, azért. Ha megelégednék egy szolidabb életmóddal akkor simán bejárnák 4-6 órákra. De meg kell mondanom neked hogy a munka amit jelenleg csinálok sokkal kevésbé leterhelő ilyen nagy óraszámban mint annak idején az iskola. Emlékszem középsuli után minden nap aludnom kellett délután egy órát, mert képes voltam a BKV-n akár állva elaludni. Most 5-re hazaérek és ott az egész délután.


Munkahelyről nem hordom haza a munkát. Persze teljesíteni kell itt is. De nem találja ki a főnök egyik napról a másikra hogy 40 oldalból feleltet.


Szabadság az igaz. Tényleg nem sok. De legalább többé-kevésbé akkor veszem ki amikor én szeretném.


Régen én is féltem. De hidd el hogy akik ezeket a mondatokat hajtogatják csak mártírkódnak inkább. Most tanulj jól, és ha jó döntéseket hozol akkor jó irányba fog menni az életed.

2018. jan. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

Nem akarlak elkeseríteni, de valóban ennyire szörnyű a felnött, dolgozó emberek élete. Sőt sok helyen még ennél is szörnyűbb. :/ Legalábbis a beosztottaké mindenképpen. Jó persze vannak ritka kivételek, de a többség csak kényszerből szorul rá a munkára, hogy ne haljon éhen, és hogy fizetni tudja valahogy a csekkeket. Csak főnöknek érdemes lenni manapság /is/, bár persze ezt nem mindenki teheti meg.

Szóvalj inkább tanulj minél többet, hogy ne legyél beosztott egy munkahelyen sem majd.

2018. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BlackSword ***** válasza:
Egyáltalán nem az... Mondjuk nem mindegy hogy hol dolgozik az ember... Panaszkodtak itt előttem éppen elegen, szóval én nem fogok... Persze nekik főnökeik vannak, nem vezetőik...
2018. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nézd, igazából nem mondtak hülyeséget, de fel tudod vértezni magad. Például kezdj el már suli mellett dolgozni, hogy lásd, milyen, tanulgasd a szokásokat, szabályokat, mire kell figyelni, milyen papírok vannak, milyenek az emberek, milyen az, amikor saját fizetésed van. Ha megedződsz, később már tudod kezelni az ismerőseid által felvázolt problémákat, és azért is érdemes már diákként dolgozni, mert úgy próbálhatod ki, hogy viszonylag minimális a kockázat, rutint szerzel.
2018. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A dolgozók, és az egyetemisták is imádnak nagyot mondani, mert ha előadják, hogy nekik milyen szar hozzád képest, akkor többnek érzik a saját kis szánalmas erőfeszítéseidet.

Voltam egyetemista, és dolgoztam sokféle helyen. Egy volt ezek közül bírhatatlan, azt ott is hagytam a fenébe, a többi tök jó volt, a mostanit meg egyenesen imádom.

Az meg külön misét megérne, hogy azért, mert nekik szar (mert képtelenek irányítani az életüket, inkább elfogadják, hogy köcsög a főnök), elvárják, hogy te is fogadd el ezt. Már középiskolában; sőt, kényszerítenek is rá, mert ha te esetleg találsz egy olyan munkahelyet majd, ahol nem köcsög a főnök, az azt jelenti, hogy nekik is lehetett volna erre lehetőségük, és azzal borzasztó lenne szembenézni.

Én szerettem iskolába járni, de miután kikerültem a "nagybetűs Életbe", rájöttem, hogy milyen arcátlanul hzudtak nekem a felnőttek az élettel kapcsolatban, és hogy mennyire el volt nyomva mind az akaratom, mind a biológiai és pszichés szükségleteim az oktatási rendszer által. És nem, nem minden munkahely ilyen, sőt, a többségét még élvezni is lehet, ha meg mégis kifogsz egy gyökér helyet, akkor váltasz.

A szakmád egyébként mi lesz?

2018. jan. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!