Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez szerintetek is bunkóság a...

Ez szerintetek is bunkóság a kollégáim részéről? Beszólni, mert csendben dolgozom?

Figyelt kérdés

2,5 hete vagyok egy cégnél, jóval idősebbek a kollégáim, mint én és egész nap be nem áll a szájuk (3 nő, mivel én is nő vagyok valószínűleg el árnál tőlem is) . A munkakörük más, így lehet, hogy a munkájuk nem igényel akkora odafigyelést, nem tudom, de én eleve dolgozni járok be, nem trécselni.

Ma végre kaptam önálló feladatot, el is kezdtem rajta dolgozni, majd fél óra elteltével megjegyezte az egyik kollégám, hogy milyen csendben vagyok ma. Nap végére egyébként is zsong az egész napi dumálásuktól a fejem, így mondtam is nekik, szerintem teljesen korrekt stílusban, hogy dolgozom, szeretek egyszerre egy dologra figyelni és elmélyedni benne, nem tudok és nem is akarok munka közben beszélgetni teljesen más témákról. Erre beszólni, hogy akkor rossz helyen járok, mert nem az az iroda, ahol egész nap csend van. Mondtam neki, hogy elég baj mert nem lehet úgy dolgozni, hogy egész nap hangzavar van, nem lehet így normálisan a munkára koncentrálni. Láttam rajtuk, hogy úgy néznek rám, mint egy ufóra, utána napközben sem voltak már velem olyan kedvesek, majd mikor mentek el, megjegyezte az egyik, hogy na megyünk, hagyunk téged nyugodtan dolgozni, hogy koncentrálhass a munkádra.

Szerintetek is bunkóság ez részükről? Én lassan egy hónapja ülök a ricsajban, nem szóltam, majd az első adandó alkalommal megjegyzés, hogy csendben vagyok és mikor őszintén lemondom miért, megértés reményében, ez fogad. Hogy lehetnek ennyire önző az emberek?


2018. jan. 18. 17:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírásokért, a telefon automatikusan javított és nem vettem észre.
2018. jan. 18. 17:57
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Légy azon a jövőben hogy komoly és jól fizető állásod, de főleg saját vállalkozásod legyen. Hogy ők meg tudjanak nyugodtan tereferézni és vegetálni. Munkát majd csak viccből ajánlj nekik, mivel úgysem dolgozni járnának a cégedhez. Illetve nem is kell ajánlanod nekik mert én már jártam úgy hogy az ilyen mondta nekem később az életben hogy adjak neki munkát. Én meg csak merengtem, hogy úristen, milyen munkát végezhetne egy pletykafészek.
2018. jan. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát én sem tudom elképzelni, hogy érdembeli munkát lehet végezni úgy, hogy közben jár a szájuk.
2018. jan. 18. 18:15
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Tipikus. Imádom, mikor az egész nap a semmiről pofázó emberkék nem tudják felfogni, hogy erre nincs mindenkinek igénye. Ne törődj velük. Ha állandóan csak dumálnak, akkor valszeg. nem is dolgozzák halálra magukat, ergo te hasznosabb munkaerő leszel.
2018. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Neked van igazad! Ami a legrosszabb az egészben az az, hogy a banyák valószínűleg a dumálás miatt érdemi munkát nem is végeznek, előbb-utóbb rád fogják tolni a saját részüket is - ha tudják - és még piszkálni is fognak. Szerintem várd ki a próbaidő végét, dolgozd be magad a főnöknél, aztán olvass be nekik kegyetlenül! (Bár valószínűleg neked nem ilyen a stílusod, egy kedves, lelkiismeretes ember lehetsz.) Sok erőt és kitartást! (Egy sorstárs)
2018. jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb helyen ilyenek. Én is dolgozni járok a munkahelyemre, nem nagyon szoktam munka közben beszélgetni. Az elején beszólogattak nekem is, utána meg dolgozhattam helyettük. Ők szépen eldumálgattak egymással vagy a főnökkel is, én meg addig meg se álljak...Ha elmentem wc-re, vagy egész munkaidő alatt egyszer meginni egy kávét, rögtön elbeszélgetett velem egy magasabb beosztású, hogy ezt nem szabad.

Az is gond volt, hogy nem jártam ki cigizni / lesni, ahogy cigiznek (én nem dohányzok).


Szerintem ha nem akarsz kitolni magaddal, akkor vedd fel a léhűtő stílust te is, beszélgess, vagy telefonozz, stb. Ne dolgozz túl sokat te se, mert akkor tudni fogják hogy rád számíthatnak, és veled végeztetnek el szinte mindent.

2018. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bunkók és lusták is, de tizenkét év irodai munka után, ahol egész napos ricsaj van, azt kell mondjam, hogy vagy hasonló leszel te is, vagy kiutálnak. Én is így gondolkodtam az elején, mint te, most már sokkal jobban megy a jópofizás, de nem lógok, viszont hozzá kell tennem, hogy aki lóg, de közben haver a főnökkel, több esélyt kap előléptetésre. Gondold át, mi fontos számodra, talán érdemes más hely után nézni.
2018. jan. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy még csak 3-4 éve dolgozom, eddig nem változtam ilyen irányba, de azon is vagyok, hogy ne legyek olyan, mint ők. Én azt vettem észre, hogy a 8 órás munkát 4-6 óra alatt is el lehet végezni, ha nincsenek zavaró külső tényezők és az ember csak a munkájára koncentrál. Az előző munkahelyem ilyen szempontból jó volt, a kollégám is hasonló beállítottságú volt, ha megvoltam egy feladattal, ugyan nem mehettem haza, de olvasgathattam - toppon voltam a napi történésekből, letöltöttem nyelvkönyveket a gépre, illetve szakmai dolgoknak néztem utána, fejlesztettem magam. Szóval nekem a célom egy saját iroda, vagy otthoni munkavégzésre lehetőség, legalább heti két nap - utóbbiból egyre többet látni. Na most lehet, hogy aki lóg, pletykál, stb. annak jobbak az esélyei a főnöknél, kihúzhatja magát a munka alól, de könyörgöm, a munkahelyre én speciel dolgozni járok be, mert kell a pénz, nem haverkodni, pletykálkodni. Hét elején is siettem be a munkahelyemre, hogy beérjek 8-ra, erre a konyhában megállított a főnököm, hogy "na mesélj..." és egy fél órás pletykálkodás következett, közben azon kattogott az agyam, hogy milyen jó lett volna ezalatt a fél óra alatt inkább otthon kényelmesen megreggelizni a párommal, esetleg elolvasni még egy fejezetet a könyvből, amit épp olvasok, hisz érdembeli munka nem folyt ez idő alatt a munkaidőből.

Azt sajnos már az összes kollégámtól megfigyeltem itt ezalatt a rövid idő alatt is, hogy megpróbálják a munkájukat rám testálni, főleg az alja munkát, méghozzá úgy, hogy a főnöknek panaszkodnak, hogy milyen sok a munkájuk, nincs erre idejük. Ketten a főnökkel sutyimutyiban beszélték ezt le, így csak jött a főnököm, hogy majd a "Julikának" segíts, utána meg hogy majd "Marikának" ebben meg abban kéne segíteni, mert sok a dolguk. Végül a harmadik pletykafészek ott mellettem fakadt ki a főnöknek, hogy idehoztak neki valami papírokat, hogy szkennelje be, de neki milyen sok a dolga, mikor csinálná ezt meg, stb. stb. Mire a főnök javasolta, hogy majd én szívesen segítek neki beszkennelni - na persze, nem ilyen munkára vettek fel, főleg nem hogy más feladatát megcsináljam. Másnap ez a kedves kolléga ismét panaszkodott, hogy na megy beszkenneli ezt a sok papírt, jajajaj nyafogott egy sort, gondolom azt hitte eszembe jut, hogy segítenem kell, majd mikor kiment a "Julika" szóvá tette, hogy "nem úgy volt, hogy segítesz neki?" , mondtam neki, hogy most nem érek rá, mást csinálok. Elmentem kicsit később a mosdóba, ami a nyomtató felé vezet, hát ott volt a szkennelő kollega, elkapott valakit már a folyosón és a fénymásoló mellett is nekiállt pletyizni és nevetgélni, majd lelépett 1 órára ebédelni - valóban sok a feladata....

Nem tervezek egyébként sokáig itt maradni, mert napról napra gyomorforgatóbb eseményekkel találom szembe magam, pályázgatok, hátha valami jobb összejön.

2018. jan. 20. 08:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek. Nálunk is hangzavar van, és igazából a kollégák nálunk tényleg dolgoznak, és nem szólogatnak be, de én is kilógok azzal, hogy dolgozom, és nem mondom el fél óránként, hogy mit olvastam hétvégén Facebookon, meg hogy kiselefánt született az állatkertben.
2018. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta kérdező? :)
2018. aug. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!