Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A bunkóság ebben az esetben...

A bunkóság ebben az esetben megengedett, elnézhető?

Figyelt kérdés
Van egy kollégám, nyugdíjas korú. Mikor oda mentem dolgozni, kedves volt velem, aztán állandóan panaszkodott, szidta a főnökséget, ellenük és a kollégáim ellen akart fordítani, egy idő után közöltem vele, fejezze be, mert nem vagyok kíváncsi ezekre ( na ekkor megsértődött és támadott, biztos melléjük álltam stb...). Egy idő után bunkón kezdett el velem beszélni, csapkodott, vagdalózott a közelemben. Volt hogy 15 percen át az üvöltözését kellett elviselnem, nyeltem, nem szóltam érte. Aztán egy ideig kedves volt. Mindig megkínáltam nasival, egyszer fogadtunk, vittem neki sört, egy kis ajándékot karira. Akkoriban még "normális" volt. Aztán pont karácsony előtt az utolsó napon olyan bunkón beszélt egész nap hozzám, hogy majdnem elsírtam magam. Sokáig tűrök, de ez az alak már kiborít. Mikor oda mentem valakihez és elmeséltem vmit, ő oda szólt és a"fas.zomat mit bla-blázol". Hát köpni-nyelni nem tudtam, pár napig egy helyen dolgoztunk. Úgy beszélt velem mint más a kutyájával sem. Én már annyira ideges lettem, hogy kiabálva közöltem, ha nem fejezi be, azonnal pakolok és haza megyek, mert nem tűröm ezt tovább. Azóta mérséklődött ez az állapot. De, ha valaki kérdez tőle valamit, ő már totál kiakadva bunkón válaszol. Utál ott dolgozni, csak panaszkodik. Múltkor szóltam a felettesemnek, csináljon vele valamit, mert nem bírom, nem tudok a munkára koncentrálni. Erre azt a választ kaptam, hogy nyelni kell mert idős, sok a gondja, meg kellene értenem. (nem tett semmit ez ügyben) Köpni-nyelni nem tudtam. Én az első naptól kezdve tisztelem őt, mindig kedves voltam vele. Sokszor gyomorideggel megyek be, mikor meglátom már kerülöm. Egyébként a többiek is.
2018. jan. 18. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy nyelni kell. Ha a többiek is utálják, akkor együtt oda kell állni a főnök elé, és értésére adni, hogy vagy megoldja a problémát (ahogy akarja, kirúgja, vagy megregulázza), vagy mentek. Nem kell eltűrni az ilyen sudribunkóktól semmit, nem vagy senkinek a kapcarongya.
2018. jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ő egy megkeseredett ember, aki úgy viselkedik mint egy hisztis kisgyerek, ha valaki megbántotta (csak a közeledben csapkod stb), szerintem a legeslegnagyobb büntetés, ha figyelmenkívül hagyják.

Ha ártani nem árt, csak morgolódik, csapkod, akkor figyelmen kívül kell hagyni.

Ilyen viselkedéssel bűntudatot akar kelteni, emlékeztetni akar mindenkit aki őt megbántotta stb.

2018. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami baja van, amit nem tud kezelni. Mondjuk hiteltörlesztés vagy betegség a családban. Ez nagyon frusztráló lehet. Barátságosan rá kéne kérdezni, hogy mi, mert már attól megkönnyebbülne, ha elmondaná, nem feszítené a magába zárt titok. Ha erre nem hajlandó, és bunkó, akkor rögtön szóljatok rá, de ne indulatból, hanem szenvtelenül, hogy erre a stílusra nem szolgáltatok rá. A te példád is mutatja, hogy ha nem engeditek meg neki, akkor képes visszafogni magát. De ne haragudjatok rá, mert a bunkósága ne nektek szól, ahhoz nektek semmi közötök, hanem a saját, valószínűleg súlyos bajának. Ha ti így tekintetek rá, titeket se fog annyira izgatni, tudni fogjátok, hogy most ott kell hagyni. Lehet, hogy ha megértést tapasztal, akkor ő is megenyhül.
2018. jan. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
öreg fogatlan kutya, csak ugatgat, nem kell komolyan venni ennyi. sok ilyen van sajnos, még nem nyugdíjas mert ratkós és férfi, a nők már többség elkezdett nyugdíjba menni és a férfiak meg jobban kiégnek és hullani kezdenek 55-65év között. lehet beteg, vagy vmelyik családtagja, simán depressziós stb. ignoráljátok, vagy vegyétek fel hangrögzítővel ha aláz, én tuti ezt csinálnám, ha bánt. már nem tűrök az " öregeknek, ugyanúgy jár nekem is a tisztelet, főleg ha én már elejétől kezdve megadtam nekik. a mai világban meg amúgyis ki kell érdemelni a tiszteletet sztem, nem jár alanyi alapon..
2018. jan. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Főnököd arra célzott, hogy ő már ún. védett korú munkavállaló, így ha kirúgná simán tudna menni a Munkaügyi Bíróságra azzal, hogy őt a kora miatt rúgták ki. Ha a munkájával nincs különösebb probléma csak a stílusával akkor sok mindent nem lehet vele már kezdeni, csak kivárni hogy nyugdíjba menjen.


Maximum a HR-eshez tudsz még elmenni és panasszal élni, de akkor úgy több értelme lenne, ha együtt mennétek hozzá.

2018. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!