Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az alábbi kérdést kaptam...

Az alábbi kérdést kaptam állásinterjún, normális ez?

Figyelt kérdés

A munkaadó ezzel a pszchiológiai kérdéssel bombázott.


" A Dunán egy kétszemélyes hajóval utazok épp, amiben egyedül ülök, nincs nálam más csak egy mobil. Majd meglátom 3 embert fuldokolni, egy terhes nőt egy vérző fejű kisfiut és egy copfos kislányt. Mit teszek ?


A válaszom az volt, hogy első körben segítséget hívok. Nyilván utána mérlegelni kell. A terhes nős válaszra azt mondta, hogy honnan tudom, hogy terhes, miközben ő mondta az elején. Erre az volt a válasz, hogy de én honnan látom azt.... Meg, hogy ő már élt eleget, miért nem a gyerekeket mentem ki. Mi lehet a megoldás ? Vagy mit akart elérni ezzel ?



2018. jan. 23. 15:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

volt még egy kérdés, aminél szintén beégtem bár tudtam, hogy mire megy ki:

" egy kisboltban dolgozol és a főnök rádsóz 100 kinai tollat, hogy add el 100 ft ért darabját. Majd eljátszotta, hogy egy cigány ember és bejön a boltba, de nem fizet a kenyérért meg a parizerért és akár hányszor rá akartam sózni, mindig mást mondott és sietett. A végén meg közölte, hogy már elment a vevő. ÉN meg közöltem vele, hogy egy kisboltban senki nem akar tollat venni. Erre ő, de te csak alkalmazott vagy. Hát mondom ok.

2018. jan. 23. 15:27
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig nem élt eleget sem a terhes nő, sem a magzat. Én egy 112 évest is kihúznék, ha ő lenne a legközelebb...


Vannak idióta kérdések interjún (szerencsére tőlem mindig kizárólag szakmai dolgokat kérdeztek, de hallottam már fura dolgokat), de itt a kérdező elég beteg gondolkodást mutatott fel az én véleményem szerint...

Sok pszichologiát nem látok benne, nyilván segítesz, akin tudsz. Írtam már, aki közel van és el tudom kapni, azt kihúzom, ha 2 opció van, nyilván a pillanatnyi helyzet alapján dönt valamit az agyam. Az, hogy kislány vagy kisfiú, terhes vagy nem terhes nő, pont nem érdekel. Ember. Még ha az egyik politikus lenne, a másik pedig egy óvónő... Bár azt sem látod rajta, ahhoz ismerned kell.

2018. jan. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%
sztem ha legközelebb hasonló előfordul, egyszerűen sétálj ki.
2018. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
10-es válaszolónál a pont! :D
2018. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó volt sok beteg ember de kolegák milyenek lettek volna aki átment ennél nyilván való hogy, szórakozot az emberke.
2018. jan. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Meg kellett volna kérdezni, hogy ez milyen gyakran esik meg náluk, hogy rögtön ezzel indít.
2018. jan. 24. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Karrier Navigátor válasza:
Minden interjúztatónak van kedvenc, ámde kissé furcsa kérdése. Szerintem ezzel sokkal inkább a reakciódat tesztelte és megpróbált kizökkenteni a komfortzónádból. Sokkal inkább a reakciódat figyelte és nem magát a konkrét választ.
2018. jan. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak annyit akart elérni, hogy lássa, hogyan viselkedsz váratlan, a helyzettől eltérő szituációban, ha hirtelen a nyakadba szakad. Mindazonáltal, elég elbaltázottan csinálta, mivel ilyenkor aranyszabály, hogy nem állunk le kötekedni a válasszal, mivel itt nincs jó vagy rossz. Megkérdezheti, hogy miért gondolod úgy, ahogy, de átmenni Fluimucil Ábelbe, hogy de miéért?, az nem túl szerencsés.
2018. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nálam megkérdezte van-e barátom, és elkezdte ecsetelni, hogy van grafológiai végzettsége, a kézzel írott önéletrajzából le tudja szűrni mennyit szexelek.


Szerintem direkt szivatnak, kiváncsi volt mit gondolsz a kérdésről. Bár lehet így szűri ki ki az aki vele együtt hasonló gondolkodású személy.

2018. jan. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
önéletrajzomból*
2018. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!