Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az alábbi kérdést kaptam...

Az alábbi kérdést kaptam állásinterjún, normális ez?

Figyelt kérdés

A munkaadó ezzel a pszchiológiai kérdéssel bombázott.


" A Dunán egy kétszemélyes hajóval utazok épp, amiben egyedül ülök, nincs nálam más csak egy mobil. Majd meglátom 3 embert fuldokolni, egy terhes nőt egy vérző fejű kisfiut és egy copfos kislányt. Mit teszek ?


A válaszom az volt, hogy első körben segítséget hívok. Nyilván utána mérlegelni kell. A terhes nős válaszra azt mondta, hogy honnan tudom, hogy terhes, miközben ő mondta az elején. Erre az volt a válasz, hogy de én honnan látom azt.... Meg, hogy ő már élt eleget, miért nem a gyerekeket mentem ki. Mi lehet a megoldás ? Vagy mit akart elérni ezzel ?



2018. jan. 23. 15:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kérdéseknél az a lényeg, hogy reagálsz, nem az, hogy milyen választ adsz. Ha például felkapod a vizet, hogy ez milyen hülye kérdés, az nem jó jel. Vagy ha leállsz vele vitatkozni és minden kérdésének/válaszának ellent mondasz, az sem jó jel, mert abból azt szűri le, hogy veled nem lehet együtt dolgozni. De ha teljesen tanácstalan vagy és csak annyit mondasz, "nem tudom" és akár mit kérdez, akkor is csak "nem tudom" a válasz, az sem jó, mert azt jelenti, hogy döntésképtelen vagy és ha vmi probléma felmerülne a munkahelyen, akkor sem kérnél segítséget, csak állnál ott bambán értetlenül. És így tovább.... Tehát a reakció a lényeg, nem a válasz. Milyen ilyen kérdésekre nincs is helyes v. helytelen válasz. :)
2018. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt a baromságot. Ahol így mérik fel a reakciókat, azok nem tudnak emberekkel bánni.
2018. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!