Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tescoban a műszakvezető...

Tescoban a műszakvezető megteheti ezt a diákokkal?

Figyelt kérdés
Nem ez az első eset, hogy ilyen történt, de most történtek miatt gondoltam kiírom. Diákként dolgozom a tescoban pénztárosként. Munkámat jól végzem, nincs panasz általában, de néha megjelenik egy bizonyos műszakvezető az "énvagyokafőnök" mentalitással. A bizonyos személy (ha nem jön vásárló, akár csak 1-2 percig), rögtön rám szól, hogy irány árut feltölteni, polcokat pakolni stb. Az a gond, hogy én csak pénztárosként dolgozom, tehát a raktári pakolós feladatokat nem ismerem. Ha egy kicsit hibázok rögtön lekezelő, visszataszító stílusban leolt, sürget, folyton ugráltat. A pohár akkor telt be, amikor véletlen módon egy bizonyos dobozt nem oda raktam ahova kellett volna és ezért már fenyegetőzött, hogy "gondoskodni fog arról, hogy ne kapjak fizetést". A kérdésem: ezeket most mind nyeljem le? Diákként és egyben beosztottként tudom, hogy hol van a helyem, de én egyelőre kizárólag csak pénztárosként jelentkeztem, amit nem tud a vezető felfogni. Ezt hogy említsem neki? Rohadt idegesítő még belegondolni is, hogy a Tesco eleve a diákmunkaerő miatt adófizetést tud elkerülni, de a néhány idegroncs ennek ellenére sem becsül meg minket. Ti mit tennétek?

2018. febr. 6. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire èn láttom a tescoban nincs csak pènztáros, legalábbis ahol èn szoktam vásárolni( apró bolt) szerencsètlen dolgozók folyton rohangálnak a kassza ès a polcok között, hogy pakolják az árut.Gondolom mondanom se kell, hogy szerencsètlenek egyikkel sem haladnak túl jól.
2018. febr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, ezt kihagytam. Aki teljes munkakörbe jelentkezik, az úgy lesz munkavállaló, mint bolti alkamazott, tehát azoknak mindent kell. Diáknál úgy tudom más a helyzet, erre irányul a kérdésem.
2018. febr. 6. 20:09
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Valami szerződésed, munkaköri leírásod gondolom van. Mutasd meg neki. Másrészt meg jelentsd a felettesénél, hogy visszaél a munkaköréből adódó hatalmával.
2018. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Diákként is fontos a multitasking. Viszont szólnom kell 2 embernek is. Egyrészt a diákmunkázni projectvezetődnek, aki odaküld dolgozni illetve a műszakvezetővel is, mondjuk egy másikkal hogy nem kaptál árufeltöltői oktatást. Ha sokáig szeretnél ott pénzt keresni és hogy gyakran hívjanak, akkor bizony be kell vállalni a pakolást is. Sőt az ügyesebbek árellenőrök is lehetnek,az másik bérezéssel is jár.
2018. febr. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak ez azért érdekes, mert míg a Tesco hypermarketekben megy a multitasking a sima munkavállalóknál, a diákok csak a kasszánál vannak. Nos, a kis Tescokban pedig azért megy rendesen az ugráltatás.

Igen azt érdemes átolvasnom, hogy mi is a tényleges szerződéses munkaköröm, köszi a választ!:)

Haha, nincs bajom az árellenőrökkel, de eddig az egy éves diák pénztáros karrierem során napi kb 10 reklamáció simán volt az árak miatt. Tehát az extrém ügyesség túlzás. :D

2018. febr. 7. 09:26
 6/11 Libers Pertz ***** válasza:
68%
Úgy néz ki a dolog a MT szerint, hogy 3 hónapra (ezt pontosan nem tudom, hogy 1 vagy 3) bármilyen pozícióba átvezényelhetnek ami nem haladja meg a képességeidet. A másik amiben nem vagyok biztos, hogy ez a diákmunkásra is vonatkozik-e vagy csak a normális munkavállalóra ugyanis nagyon rég voltam már diákmunkás. Értelemszerűen, ha a diákmunkásra is akkor gondolom nem haladja meg a képességedet a pakolás. Mellesleg nem lenne az a pénz amiért a TESCO alkalmazottja lennék, ha rám hallgatsz akkor állami szférában keresel munkát, akár diákként is. Még a mekit is előbb keresném fel. Vagy menj el gyakornoknak a HUNGEXPOba, én ott dolgoztam ezerkilencszázhajderég.
2018. febr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Tudom, tudom... a Tesco nekem nagyon alkami, tehát csak akkor megyek ha egy ideig nincs más, túlélhető. De hidd el, azért a csöves Mekinél 1000x jobb, annál minden! :D Persze itt is ki lehet égni a sok vásárlótól és pörgéstől egy idő után:)
2018. febr. 7. 17:54
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is kasszázom, szintén diákként, de ha nincs vásárló akkor bizony be kell állni árut tölteni. Semmi bonyolult nincs benne egyébként, kiveszed a dobozból a cuccost és felpakolod :-D

Én egyébként nem bánom, jobb mint ha hazaküldenének és kevesebb pénzt kapnék.

20/l

2018. febr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Tudom, nagyon későn válaszolok, de másoknak hátha segíthetek, ha már neked nem :)

Szóval, a szerződésedet nem a Tescoval, hanem a diákszövetkezettel kötötted. Azért küldenek el árut tölteni, mert ha nincsenek vevők, ne ülj feleslegesen ott, mert sok lesz az álló időd. Esetleg, hogyha más területeken nincsenek elegen és túl sok a pénztáros, akkor szoktak átszervezni. Ebből pár éve nagy viták voltak, amiatt most a feltöltő és a kasszás diákok ugyanannyit keresnek.

A borzalmas főnökkel kapcsolatban azt tudom tanácsolni, hogy szólj egy felettesének, illetve a szövetkezetednél. Egy ilyen esetben kétlem, hogy a tiéd lenne az egyetlen panasz rá. Hogyha ez sem megy, akkor válts munkahelyet. Te, diákként könnyen meg tudod tenni.

2018. febr. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azert azt nem art tudni, hogy ilyen helyeken mindenki az alatta levot rugdossa. En is tescoban diakkent kasszazom, de en mar tudom, hogy ha nincs vasarlo akkor kisszallok, es megyek toltogetni. Mondjuk en szeretem igy,mert legalabb nem anmyira monoton. A muszakvezetot, meg allandoan leb@sszak felulrol, ha feleslegesen sok a kasszas. Mondjuk nalunk rendes mindegyik, ha lebasszak akkor is elmondjak, hogy most szetvannak idegileg,szoval ha kicsit bunkok akkor ezert. Persze a tied lehetne kedvesebb,megertobb, de egyedul kell elvegeznie remgeteg dolgot. Es ha a kasszasoron valaki valamit rosszul csinal, akkor rajta verik le minden esetben. Plus a fonokok is figyelnek mindent minden pillanatba, es mindennel az adott muszakvezetot sujtjak, ugy hogy kb neha levegot se kapnak(es valamivel mindig belejuk kotnek, akar igazsagtalan, akar nem). Sajnalom,hogy a te muszakvezetod ilyen, es masokon vezeti le a feszkojat, de kicsit azert gondolj bele az erem masik oldalaba. Mikor elkezdtem, nekem se volt szimpatikus 1-2 ember, de mostanra megismertem a korulmenyeket,szokasokat ott, az ott dolgozokat is jobban kiismertem, es azota nagyon joba vagyok mindenkivel.
2018. febr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!