Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy van ez, nem értem,...

Hogy van ez, nem értem, segít. Setek légyszíves?

Figyelt kérdés
2018. febr. 11. 19:07
 1/3 A kérdező kommentje:

Hétfőtől vasárnapig dolgozom, heti 2 szabadnap jár, ami a hét bármely napjára eshet.


Lebetegedtem péntekre, hétfőn és kedden volt a szabadnapom, szerdától vasárnapig elvileg dolgoztam volna. Szerdán még tudtam menni, de csütörtökön már nem, el is mentem az orvoshoz aki kiírt 1 hétre betegállományba. De a szombatot vasárnapot nem fogadta el a munkahelyem táppénzként(az orvos arra is táppénzt írt nem szakítottam meg) mivel hétvége és hétvégére nem jár betegállomány csak szabadnap. De mivel én már azon a héten otthon voltam hétfőn és kedden így fizetetlen szabadnap.


Ez törvényes? Hétvégére nem jár betegállomány?

2018. febr. 11. 19:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jogász, de szerintem törvénytelen.


Én H-P dolgozom, Szo-V mindig szabad.

Előfordult, hogy betegség végén pénteken mentem vissza orvoshoz, és ő gyógyultnak nyilvánított. A táppénzes papír kitöltésénél rákérdezett, hogy hétvégén kellene-e mennem dolgozni. Ha ui. nem kell, akkor szombattól nyilvánít keresőképesnek, hogy Szo-V (két napra) már ne a 60%-os táppénzt, hanem a teljes fizetést kapjam, miközben így is úgy is otthon vagyok. Ha hétvégén dolgoznom kellett volna, akkor értelemszerűen hétfőtől nyilvánított volna keresőképesnek, hogy Szo-V még otthon gyógyuljak, de akkor a 60%-os táppénz mellett.


Ebből én azt következtetem, hogy mivel neked Szo-V munkanap és keresőképtelen voltál, tehát a táppénz jár.

2018. febr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, kicsit logikátlanul érveltem az előbb.


Tehát ha elkezdődött a táppénz, akkor tökmindegy, hogy munkanap vagy szabadnap: 60%-os táppénz jár.


Ha meg keresőképes vagy, akkor meg a teljes fizetés jár.


Fizetetlen szabadnap akkor lehetne, ha nem lennél táppénzen azon a napon, de nem is lenne szabadnapod, nem is lennél szabadságon, nem is dolgoznál, hanem személyes célból, de nem a szabadságod terhére maradnál távol a munkahelyedtől.

2018. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!