Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Most már le kell írnom valaki...

Most már le kell írnom valaki megpróbálna segíteni légyszíves?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden. Kiskoromban apám folyton szekált, és amúgy is egy agresszív ember nem szeretek vele beszélni egyáltalán, mindig a magánszférámban van. Nem volt saját gyerekszobám, ezért mindig mellette kellett lennem és folyton beleszólt mit csinálok, hogy, stb szerintem el tudjátok képzelni. Aztán apum elköltözött, és szerencsémre már nem látom csak nagyon nagyon ritkán kevés ideig. Viszont nyomot hagyott sikeresen, mert egy szociális analfabéta lettem. Kiskoromban nyitott voltam, könnyen barátkoztam aztán jött az iskola, és apum is rajtam hagyta nyomát jött a bullying korszak kiközösítés stb. Ez egészen nyolcadikig eltartott, de akkor már szereztem egy két barátot viszont egy költözés a gimnázium kezdetekor őket is elvette tőlem. Itt vagyok már 3 éve az új városomban, és szorongok, egyszerűen nincsenek barátaim. Mivel kiskoromból nekem kimaradt ez az egész barátkozós történet, el se tudom képzelni hogyan kell ezt. Az utcán ha valaki szimpatikus szóljak hozzá? Nem értem.

Ez pedig csak az egyik nem kicsi probléma, a saját otthonomban félek mikor már csak anyum van itt akivel remek kapcsolatom van. Apám olyan nyomokat hagyott ami miatt 17 évesen még mindig nem tudok teljesen élni. Évek óta mindent megteszek, de nem jutok a kettőre. Nem nézek ki rosszul, ápolt vagyok, normális testalkatú, odafigyelek a fogaimra.. Mégis alábecsülöm magam, és a szociális képességeim nagyon gyatrák.

Hallom másoktól hogy facebookon ennyi meg annyi ember ír nekik mire hazamennek. Nekem senki. Most van egy lány akit nagyon megkedveltem, párszor találkozgattunk is, úgy vettem észre hogy bejövök én is neki, de most meg már nehezebben tudom elérni facebookon és mintha megunt volna. Ez annyira összetörne hogy már nem tudnám mit csináljak.

Minden segítségre nyitott vagyok és köszönöm szépen. Valamit muszáj tennem és gyorsan, egyedül nem megy már.



2017. júl. 22. 18:06
 1/2 anonim válasza:
Én úgy vagyok vele, hogy hiába találkozom minden nap egy csomó emberrel, egyikükkel sem tudok komolyabb, bizalmasabb kapcsolatot létesíteni és mikor egyedül vagyok otthon, egyszerűen senki nincs, akivel akár facebookon, messengeren elbeszélgethetnék. :(
2017. júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Barátokat, ismerősöket szerezni úgy szoktam, hogy mostani barátaimnak mondom, hívjanak másokat mikor vele találkozok, és így az ő baráti körüket is megismerem. Illetve, megyek dolgozni, kondizni mondjuk, és ezeken a helyeken is oda jönnek emberkék, segítünk egymásnak, vagy valami, és így megismerjük egymást.


Az, hogy másokra írkálnak csomóan mikor hazamennek, nem jelent semmit. Te nem látod át, de ezek a facebook függő nyomorékok olyan agyhalottak ahogy vannak, kb. a semmiről beszélnek órákat másokkal, és egymás seggét nyalják, növelik egymás egójukat kommentekben is, ezért vannak barátságban csak.


Úgy tudsz megváltozni, ha tudatosabb életbe kezdesz. Erről nem írok semmit, ha jót akarsz magadnak, utánanézel.

2017. júl. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!