Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire reális egy munkaerőhi...

Mennyire reális egy munkaerőhiányos helyen kirúgással fenyegetni a pár megmaradt embert a túlórák miatt?

Figyelt kérdés

Mennyire reális ez? Van egy kkv kis szaros cégecske alig van embere de munka az lenne (betanított meló nyomda kötészet) és a cég úgy oldja meg a hiányt hogy orrba szája túlóráztat. Nem vesz fel senkit nem is tud ennyi pénzért ember nincs aki eljonne hát a meglevőeket hajtja orrba szájba. 10 óra 12 óra stb a 8 órás munkaidővel.

Ugye ez egyre kevésbé tetszik a melósoknak és nem igazán akarnak már maradni egy héten 5x 12 órát ráadásul szar pénzért.

és a főnök megfenyegeti őket hogy aki nem marad azt kirúgja.


De vajon mennyire reális egy olyan helyen ami lassan bezár mert nincs embere a megmaradó pár szerencsétlen még azzal fenyegetni hogy kirúgja őket? Hogy rúghatná ki így sincs ember elég hát még ha kirúg ezt azt akkor be is zárhat!

Ez az egyszerű képlet hogy nem esik le senkinek?


2018. febr. 13. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért nem rúghatna ki valakit? EGYET kirúg, a többi meg megijed.


A másik meg, hogy adott esetben a bezárással jól jár, mert felszámolja az egész kócerájt, és utána újra nyit egy üzemet, amihez kap egy csomó támogatást, illetve ez új munkahely létesítésnek számít, amiért megintcsak jár neki valami.

2018. febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha ilyen soher a főnök én biztos elmennék onnan. Nem tudom mennyi a fizu de nem hiszem hogy az ottani embereknek ez a munka az egyetlen választása. Ha lenne esze inkább adna egy kicsit több pénzt hogy befogjátok a szátokat, de lehet hogy annyiért már találna munkára jelentkezőt is és nem kellene megszakadnotok.

Ha kirúg valakit akkor saját magát teszi tönkre. Szóval nem reális, de attól még ha elég idióta, megteheti

2018. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

", mert felszámolja az egész kócerájt, "


Aminek része ugye a hatalmas hitelezői és beszállítói közmű nav stb adósságok fizetése is.

Per pillanat olyan 40 millió környékén van és növekszik.

Mert nem csak a nyereség a tulajé és vállalkozóé hanem ez is.

A 40 millió. Szép álmokat mellé.

2018. febr. 13. 13:11
 4/10 A kérdező kommentje:

"Nem tudom mennyi a fizu "


Btto 180.

Mivel szakképzettséget igénylő meló így garantált bérminimum.

2018. febr. 13. 13:12
 5/10 A kérdező kommentje:

"a többi meg megijed. "


Míg marad egyáltalán itt bárki is aki megijedhet.

mert ha így fogy a társaság kb fél év és nem lesz itt aki megijedjen.

2018. febr. 13. 13:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Valószínű a főnök abban a hitben él, hogy erre a melóra bármikor találhat bárkit.

Sok cég így működik, beetetik mindenféle hülye dumával a jelentkezőket.

Aztán ha valaki bejelenti őket valamilyen munkaügyi szervnél, akkor meg csodálkoznak.

2018. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Ennél a sza ros szanalmas cegnel, már csak ti vqgytok szánalmasabbak, azon belül is Te, hogy meg nem váltottál, de.minden 2. Nap.rinyálsz....
2018. febr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Munkaügyis kamuzónk napi kérdése.
2018. febr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Inkább azt mondd meg, miért is dolgoztok még mindig ott?


Lóf** fizetésért minden nap 12 óra? Miért nem kerestek mást?

2018. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És nem dolgozom ott. Sehol se írtam hogy ÉN ott vagyok. csak tudom látom mi folyik itt.



És a kérdés az valóban hogy aki itt van az miért is van itt, miért nem megy el, vagy legalább miért nem lát át annyit hogy a cég nem rúghatja őt ki mert akkor ki fog dolgozni. ezt hogy nem látják át?

2018. febr. 13. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!