Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az idősebb emberek (munkatársa...

Az idősebb emberek (munkatársak) miért nézik le a fiatalabbakat?

Figyelt kérdés

A közvetlen munkatársaim 45-55 év közöttiek, én akár a lányuk lehetnék. Vannak a cégnél hozzám hasonló fiatalok, folyton azt hallom, hogy őket kritizálják: ha valaki épp csendes, visszafogott, akkor "milyen kis izé", nem értik hogy vehették fel, ha valaki talpraesett, akkor nem értik mit képzel, lehetne benne egy kis visszafogottság, mert még fiatal. Ha egy fiatalabb kolléga szakmai vitába kezd velük, akkor sem tudják elviselni, hogy nincs igazuk, mert "mit képzel magáról, hogy ellentmondjon, akár a gyereke lehetne". A hozzáállásukból azt látom, hogy azt hiszik a fiatalok nem tudnak semmit, ők meg mindent tudnak, mert idősek és volt idejük megtapasztalni a dolgokat. Ma pl. Jött egy 30 körüli könyvvizsgáló, vannak apró hibák itt-ott, de a 46 éves nő rögtön azzal állt elő, hogy kis fiatal fiúcska, úgyse szúrja ki, mert még kis tudatlan - pedig akkor találkozott vele először, a kora alapján ítél.

Sokszor viszont én segítek nekik, mert nem értenek olyan szinten a számítógéphez, hogy gyorsabban haladni tudjanak, szakmailag is frissebb a tudásom - persze lehet, hogy nekik meg mélyebb, de nem teszek megjegyzéseket a hibáikra, így ezt fordítva is elvárnám. Igazából nem érdekelnek, csak elgondolkodtan azon, hogy miért ilyenek?


2018. febr. 23. 19:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az életben mindenhol így van, lásd diáktüntetések (nyugi, nem politizálni fogok). Bármely sajtótermékben olvasol cikk alatti kommenteket (és ebből a szempontból tényleg mindegy, hogy a cikk éltette-e a tüntetést vagy bírálta), tuti, hogy 10-ből nyolc ember nyugdíjas, vagy nyugdíjhoz közeli, aki a kommentjébe mindig belefűzi, hogy ma már nincs becsülete a munkának (értsd: annak, amitől koszos leszel, a programozás, a háztervezés vagy a könyvelés nem munka), mind drogos, nincs bennük kitartás, mert ha valami nem tetszik nekik, nem maradnak ott becsülettel, hanem váltanak.

Én meg huszonéves pályakezdőként pont kifogtam egy jó helyet, de diákként rengeteg szar volt, és bizony otthagytam mindet. Szerintem ez lehet a probléma oka. Nekünk már sokkal jobb, mint nekik. Tele vagyunk kütyükkel, eljárhatunk szórakozni, több pénzünk van, családalapítással se csesszük el a húszas éveinket, hanem élvezzük az életet, a többségünket nem verte meg komolyan egyik szülője se, nem kaptunk az iskolában körmöst, támogattak minket a szüleink a tanulmányaink során (már akit :P), rengeteg lehetőségünk van, sokkal könnyebb és boldogabb életünk van, mint nekik volt huszonévesen.

Ráadásul tényleg fiatalok, hamvasok és szépek vagyunk, a cickók nem lógnak, a fiúk szerszáma még feláll, hát rohadjunk meg tényleg :D

2018. febr. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!