Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem merek dolgozni. Mit tegyek?

Nem merek dolgozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most ne bántsatok emiatt, tényleg szégyellen magam...

Júniusban lesz 2 éve, hogy leérettségiztem, utána elkezdtem szakmát tanulni de nagyon rossz volt ezért otthagytam. Kb 2 hónapig itthon voltam majd elkezdtem egy másik szakmát tanulni, 2017 nyarán vizsgáztam. Azóta itthon vagyok sajnos. Ahova jelentkeztem onnan nem kaptam választ vagy elküldtek, mondván túl tapasztalatlan vagyok. Egy munkahelyet próbáltam meg egy kicsi boltban, de gondom volt a pénzzel ezért első nap után szóltam a főnöknek, hogy többet nem mennék. A pénztárral van bajom meg a visszaadással. Egyszerűen félek és izgulok, hogy elszámolok valamit aztán mindenki bénának fog gondolni. Csak a gond ott kezdődik, hogy egy kis városban élek ahol a legtöbb állásajánlat boltban vagy kocsmában van. Tudom, hogy megmutatják mit kell csinálni de mégis félek. Ha izgulok akkor nem tudok odafigyelni rendesen és addig kattogok rajta, hogy elrontom, pedig tudom, hogy nincs miért izgulni. Más munkát meg egyszerűen nem találok ahol nem kéne pénzzel foglalkoznon vagy valami.


Hogyan változtathatnék ezen?

21/L


2018. febr. 27. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Felkeresel egy pszichológust, és elpanaszolod a dolgot.
2018. febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg gyakorolhatnál. Ha ismételten megcsinálunk valamit, akkor egyre jobban megy és akkor meg is nyugszunk.
2018. febr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen boltokról van szó, de a legtöbb pénztárgép kiszámolja, hogy mennyit kell visszaadni, a régi fejben számolgatós pénztárosok korának egyre inkább leáldozóban van.

Ahol meg nem ennyire modern a pénztárgép, általában szokott lenni számológép.

Esetleges opció az, amit #1 írt, egy pszichológus sokat tudna segíteni a szorongásodon. Illetve ha tudod, hogy mi a gyengeséged, azt célirányosan fejleszteni is tudod.

Ha meg végképp nem megy, nos, szerintem azért bőségesen vannak olyan munkakörök, ahol nem kell pénzezni, meg számokkal dolgozni. ;-)

Lehet, hogy egyszerűen ez a fajta munka nem neked való. Én is dolgoztam olyan munkakörben, amihez tök béna voltam. Na és? Olyan nincs, hogy valaki mindenben jó. Abban béna voltam, másban meg kiemelkedő. Nem szabad az ilyesmi miatt stresszelni, meg összetörni. :)

Illetve egy örök érvényű szabály: csak az nem hibázik, aki nem is dolgozik. Ez nem csak az emberekre, de még a gépekre is igaz, hibátlan munkaerő NINCS.

Ja, és természetesen nem muszáj városon belül munkát vállalnod, rengeteg ember él teljes életet úgy, hogy bejáró.

2018. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Nyugodj meg, nem nagy dolog, ha hibázol, nem kell rágörcsölni. Ha odafigyelsz, úgysem fogsz hibázni.

Csak azt nem értem, ha ez akkora gond, hogy értél el eddig bármit... pl. pasizás, érettségi.

2018. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

voltam én is pénztáros, az elso napon megfogtam a kotet 20-asokat és aztmondtam bakker ennyi pénzt életemben nem fogtam egyszerre most mi lesz? Jottek ugyanazok a gondolatok mint neked,elso pár napon én is rástresszeltem meg minden, ráadásul én egy forgalmas supermarketben dolgoztam, ahol nem volt ido visszaszámolni 2x, de nagyon hamar belejottem.

volt 1x-2x ilyen baki hogy kicsit tobb visszajárót adtam vissza mit kellett volna, azt persze lehúzták a fizumból, de az ilyen dekoncentrálság meg gyorshajtás miatt volt.

Lényeg a lényeg nincs miért izgulni ne parázz rá, pénztáros vagy bármilyen más munkába is bele lehet szokni, ha meg bakizol arra gondolj, hogy mindenki elkezdte valahol!

2018. febr. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!