Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia miatt nem...

Szociális fóbia miatt nem merek elmenni dolgozni, mert rettegek, hogy leégetem magam. Hogyan küzdjem le?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok és bevallom őszintén nem sokat dolgoztam. Ennek az az oka, hogy ha bekerülök egy munkahelyre, úrrá lesz rajtam a gyomorideg, de olyan szinten, hogy rosszul leszek. Az érzést nem kívánom senkinek, olyan mintha mindenki téged figyelne és a munkád helyett arra figyelsz, hogy ne égesd le magad. Rengeteg munkahelyen leégettem magam. Totál hülyének néztek, pedig tudom, hogy nem vagyok az. Maga a stressz, a pánik váltja ki belőlem, hogy elszúrok mindent és nem tudok oda figyelni a munkámra, mert oly szinten úrrá lesz rajtam a félelem. Egyszerűen nem tudok figyelni. Pszichológushoz nem mehetek, mert anyámék nem hiszik el, hogy szociális fóbiám van. Mindig azzal jönnek, hogy nekem kell leküzdeni. Persze mondani könnyű. Nagyon szeretnék végre dolgozni mert 28 évesen másnak családja van, van jövője... nekem semmi. Kérlek titeket, segítsetek , mit tegyek? Biztonsági őr a szakmám. Mondjátok, mit tegyek? Hogy küzdjem le ezen erős félelmet, hogy ugyanolyan életet élhessek, mint a velem egykorúak? Pszichológus kizárandó tényező, ugyanis anyámék ezt nem támogatják. Valahogy magamnak kell megoldani. De mondjátok meg pls, hogyan? Mitévő legyek?

2017. júl. 8. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Bakker én meg pont azt akartam javasolni, hogy menj biztonsági őrnek, mert ott semmit sem kell csinálni!

Ember, mégis MITŐL félsz, mit lehet ott elrontani? Hiszen csak ott kell lenni aztán kész, az csak megy, nem?

2017. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztonsági őrként 3x dolgoztam, telephelyen és üzletekben. Üzletekkel az volt a probléma (Spar) Kilopták a szememet is, nem mertem odamenni a tolvajokhoz és 20k forintnyi hiány volt... Telephelyen nem volt probléma mert ott csak járkálni kellett, de megszűnt a cég. Egy áruházba is voltam őr, ahol szintén alig kellett csinálni valamit, de azzal az volt a gond, hogy egy hónapba 1 nap szabadnapom volt. Ha tetszett ha nem minden nap 12 órázni kellett és nem volt az égvilágon semmire szabadidőm.
2017. júl. 8. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Áruházba menj vissza dolgozni keressél olyan munkákat

Biztos jó vagy ebben a szakmában én hiszem és tudom kedves kérdező!

Igen erős vagy,és meg tudod te is csinálni a biztonsági őr!

Sok sikert kívánok neked!

Menni fog hidd el,minden embernek van hibája ne foglalkozz más emberek véleményével és jobb és szebb életed lesz!

Negativakkal ne foglalkozz!


Sok sikert,fel a fejjel!

Igen erős vagy,ügyes vagy,ne aggódj! 30N

2017. júl. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10%

Szociális fóbiás emberből hogy lehet biztonsági őr?


Ha valami baj van,hogy lép fel egy ilyen ember?

Szerintem nagyon nem testhezálló ez a szakma.


Én is ennyi idős vagyok,ugyanúgy szociális fóbiás,sőt nekem még durvább dolgok is vannak,és sem dolgoztam még.


Olyan munkát kell keresni,ahol viszonylag egyedül tudsz lenni.

Őszintén én nem hiszek benne,hogy ezt teljesen meg lehet változtatni,mert ezek alapvetőszemélyiségjegyek.


A pszichológus majd felír egy szorongásgátlót,de nem sokat fog segíteni.

Alapvetően a munka is egy szorongó közeg.


Sajnos nem nagyon tudsz mit tenni,ezzel kell élni,még meg nem halunk.

Ne vállald túl magad!A család olyanoknak való,akik teljesen egészségesek.

2017. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, azért ezzel a család olyanoknak való, akik egészségesek, eléggé vitatkoznék, mert ha tényleg csak azoknak lenne, akkor már eléggé lecsökkent volna a lakosság. Mindenki küzd valamivel. Persze vannak súlyosabb esetek stb..

Én is azért olvasgatom ezt a kérdést most, mert szorongok. De azért az utsó mondatoddal mégsem értek teljesen egyet.

2017. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!