Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm lopással vádol, de...

A főnököm lopással vádol, de nem loptam. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Egy ékszer-óra üzletben dolgozom, ahol javítással is foglalkozunk. Február 02-án átvettem egy drága órat javításra, de eltünt. Senki sem tudja, hogy hova, mindenki azt állítja, hogy nem is látták az órat. Az igaz, hogy én vettem át, de egyből betettem a javítások közé. Azóta sajnos én sem láttam, de rajtam kívül még 4 kollégámnak van hozzáférése a javításra váró dolgokhoz. Engem gyanúsítanak, mert én vettem át, de nem én voltam. Az ügy miatt a főnök fizetést se ad és nagyon csúnyán beszélt velem többször is.

Hogy bízonyíthatnám, hogy nem én voltam? 2 éve dolgozom itt, soha meg sem fordult a fejemben, hogy lopják és lelkiismeretesen végeztem a feladatomat. Mióta megvádoltak semmi másra nem tudok gondolni csak, hogy hova tünhetett azaz óra. Lelkileg is megvisel, se enni, se aludni nem tudok pedig semmi közöm ahhoz, hogy eltünt.

Mit tudok tenni, ha esetleg feljelent és továbbra se hajlandó kifizetni?

Egyébként napi bejelentéssel vagyok bejelentve, ha nem fizetne ki így tehetek egyáltalán valamit?

Az óra 370.000 Ft volt, de nyilván mára már eszmeiértéke van a tulajdonsának.


2018. márc. 16. 04:02
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Nyugodj meg! Semmit nem kell bizonyitanod. Ha nem Te loptad el, hiaba jelent fel, nem lesz ellened bizonyitek, nem egyedul dolgozol az uzletben.

A fizetesednek ehhez az egesznek pedig semmi koze nincs. Ledolgoztad az oraidat, amit a munkaado koteles kifizetni. Ha ezt nem teszi meg, akkor te jelented fel ot. Szerintem nincs gaz, ha nem Te voltal...

2018. márc. 16. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg be is perelheted becsületsértésért. Munkaügyi bírósághoz fordulhatsz a fizetésedért.


Ha ő azzal vádol, hogy loptál, neki van bizonyítási kötelezettsége, nem neked.


Akár javasold, hogy együtt is mehettek a rendőrségre, sőt, helyezd kilátásba, hogy te előbb mész őt feljelenteni.

2018. márc. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Nem neked kell bizonyítani az ártatlanságod, hanem neki a bűnösséged.

Semmilyen jogi alapja nincs a fizetés megvonására.

Amúgy miért nem keresel egy rendes munkahelyet? Napi bejelentéssel ma már csak az idénymunkások kapálnak.

2018. márc. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Volt kamerafelvétel? Ki látta utoljára az órát? Betetted a javítások közé és aztán jött a váltás? Ki nem adta át az ötvösnek vagy órajavítónak?

Ha nem került javítóhoz , szerintem mind a négyen felelősök vagytok érte, és még a főnök is, ha ott sertepertélt azidőben.

De ez a fizetésmegvonás ez hallatlan. Ezt ne fogadd el, a munkádért jár a fizetség.

2018. márc. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha loptal, miert nem rugnak ki? Mi a garancia, hogy nem lopsz ujra? Kerdezd meg ezekrol a fonokod?
2018. márc. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked kéne őt feljelenteni rágalmazásért illetve azért mert nem akar fizetést adni. Jó hülye főnököd van egyébként, ilyenkor ki kell hívni a rendőrséget és majd azok nyomoznak, nem lehet csak igy megvádolni senkit.
2018. márc. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért engem vádol,mert elvileg rajtam kivül senki más nem látta az órát.

Nem is az zavar, hogy feljelent, mert tudom hogy semmi közöm hozzá hanem inkább a szégyen és a tudat, hogy azt hiszik képes lennék lopni. Jobban attól félek, hogy nem fizet ki.

Valaki kérdezte, hogy miért nem keresek normális munkát? Azért, mert még tanulok munka mellett és jelenleg csak egy érettségim van, amivel nagyrészt csak maszeknál tudtam elhelyzekedni és sajnos mindenhol élnek általában a 90 napos napi bejelntéssel és csak az év többi részében jelent be 4 órában.

2018. márc. 16. 08:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy csak te láttad az órát. A tolvaj hülye lenne bevallani, hogy ő is látta. :D

Röhejes. A többiekkel értek egyet.

2018. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nincs bekamerázva az üzlet?
2018. márc. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne emészd magad. Tudom milyen érzés, amikor ártatlanul vádolnak meg, még diákként egy sporttáskával az oldalamon mentem a Pennybe vásárolni, mikor jöttem ki megállítotak és kinyittaták a táskát, csak a ruhám és a szendvicseim voltak benne. Nagyon megalázó volt.
2018. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!