Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kerékpárral a munkahelyre?

Kerékpárral a munkahelyre?

Figyelt kérdés

Vidéki nagyvárosban lakom. Autóm nincs, mindenhová kerékpárral járok. A munkahelyemre is. Külön tárolója nincs az irodánknak, viszont egy használaton kívüli helyiségben eddig be tudtam tenni a bicómat. Egyik nap behívott a főnököm és felszólított, hogy a továbbiakban vagy ne járjak kerékpárral, vagy tegyem le kint.

1. Nem tudok mással járni.

2. Forgalmas úton van az iroda, nem szeretném kint hagyni a kerékpárt, mert egyrészt tönkremegy, másrészt ellopják. És manapság igen drága egy újat venni.

A munkáltatók manapság inkább támogatni szokták, hogy minél több dolgozó válassza az autó helyett a kerékpáros közlekedést. Nálunk viszont egészen más a helyzet.

Mi ilyenkor a teendő?



2018. márc. 19. 21:07
 1/6 Clay Morrow ***** válasza:
61%
Beszélni a főnökkel, valahogy rávenni, hogy folytathasd azt ami eddig is bevált.
2018. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Nehéz ügy,lehet valami környező bekamerázott kútra, bank elé,rendőrség mellé kellene lerakni és egy erős U lakatot rátenni.Sajnos ha nem engedik bevinni akkor nem tudsz mit csinálni,a munkahelynek nem kötelessége tárolni a bicikliket,ahogy parkolóhelyet sem kötelesek biztosítani a kocsival járóknak.
2018. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos bele kell nyugodnod. Az én volt főnököm is megtiltotta mind azt, hogy a saját külön irodámba bevigyem, mind azt, hogy a raktárba letegyem. Esetleg, ha tudod, kerüld meg a főnököt. Nálunk nem lehetett, mert kis cégnél voltam, összesen heten voltunk főnökkel együtt.
2018. márc. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Miért nem álltál ki rögtön magadért??? Azonnal meg kellett volna mondani, hogy te ezzel jársz és nem luxus autóval, nyugodtan így a szemébe. Miért nem kérdezted meg, hogy majd maga elhoz főnök és haza is visz? Én továbbra is így járnék a helyedbe, és várnám az alkalmat, amikor belém köt!
2018. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

A 4-es válaszolónak igaza van, azonnal ki kellett volna állni magamért, de nagyon meglepődtem, ráadásul a főnök nem nagyon adott lehetőséget a válaszra.

Próbálok egy alkalmas időben beszélni vele és meggyőzni, mert a havi buszbérlet elég drága mulatság.

2018. márc. 20. 07:31
 6/6 szlory ***** válasza:
61%
Erre hivatkozva kérj költségtérítést. Fizesse a bérletedet, mert sajnos jelenleg csak így tudod kigazdálkodni a fizetésedből a megélhetésedet - ráadásul egészségmegőrzésként is szeretsz bringázni. Ha nem ad, akkor legalább megtetted, amit lehet. Szerintem ugyanis jogilag semmi nem véd attól, hogy kidobassa veled a bringát az utcára. (Ilyen esetekben a szélsőségesek szereznek egy üsd-vágd bringát, esetleg letakarják ponyvával esőben és pá. Sok irodába nem tudják hova tenni a cangát, akkor sem, ha nincs a főnök ellenére.
2018. márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!