Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te feláldoznád a hétvégéidet,...

Te feláldoznád a hétvégéidet, hogy több pénzed legyen?

Figyelt kérdés

Napi 10 órát dolgozok, heti 5 napban. Így keresek havi kb 220 ezret. Ha szombatonként is bejárnék (szintén 10 órában), akkor megkeresném a 300-at. Ha a vasárnapjaimat is feláldoznám, akkor majdnem 400 ezer lenne a fizetésem.

Ilyen rendszerben te lemondanál a szabadidődről, hogy több pénzt vihess haza?


2018. márc. 28. 07:15
1 2 3
 11/23 Joe001 ***** válasza:
100%

Ha Nem túl megterhelő a munka, és esetleg még egész elviselhető is, akkor esetleg a szombatokat be lehet vállalni ... Kezdésnek, mondjuk minden második szombatot . Ha megy, akkor esetleg a többi szombatot is .

Vasárnapokat már nem .

Az túl megterhelő lehet előbb utóbb a szervezetnek.

Én napi 14 órát dolgoztam , szombaton, vasárnap is , szinte robottá válik az ember . Ez mellett néha ki is kell azért kapcsolódni . Mikor tegye az ember , ha reggeltől estig dolgozik ... persze munka után .

Sokszor volt,hogy 3 óra alvás után mentem dolgozni .

Nem vagyok idős, 36 éves, birtam is egy ideig .

Azután a szervezett nem bírta tovább .

Kezdődött egy egész egyszerűnek tűnő állandó szomjúság érzet, majd a homályos látás ... orvos , kórház, stb ...Nem rég ott hagytam a munkahelyem, és keresgélek, mi az amit bírok csinálni a diabéteszem mellett...

és most még több pénzre lenne szükségem a gyógyszerek, orvosok miatt .


Mindig figyelj arra, hogy szakíts elég időt magadra, a családodra, a környezetedre .


A pénzzel nem mindent tudsz pótolni !

2018. márc. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor hogy ha ez átmeneti állapot lenne egy bizonyos cél eléréséig.
2018. márc. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt pihenőnap nélkül dolgozni törvénytelen. Másrészt ugyan fontos nekem is a pénz, de vannak határok. Ha a testi-lelki egészségem látja kárát, akkor inkább lemondok róla, márpedig a pihenőidő nélküli, folyamatos munka káros és egészségtelen, mert nem tudsz rekreálódni, ezáltal romlik a teljesítményed, a munkád.
2018. márc. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

5#

Nincs túlórapénz, 10 órát kell ledolgozni, a hétvégére dupla pénzt kapnék.


Autószerelés a munka, szeretem csinálni, viszont elég megterhelő.

Jelenleg saját házra gyűjtök és az még a hétvégékkel is évekbe tellne

2018. márc. 28. 09:01
 15/23 anonim ***** válasza:
39%
Én nem vállalnám be, ha sok pénzt akarok keresni inkább kimegyek Nyugatra pár évig, minthogy halálra dolgozzam magam. Egyébként már most is túlórában dolgozol, mert Magyarországon a heti 40 óra a hivatalos, ami efölött van, arra tùlóradíjat kell fizetni.
2018. márc. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
75%

Majdnem 2 evet dolgoztam 10x7 oraban, mert lakast akartam venni. Szinglikent idegen helyen nem állt szandekomban elszorni a penzt.

Erdekes modon akkor pihentebben ebredtem minden nap, mint most hogy nem minden nap dolgozom, es van hogy csak tv nezni jarok meloba.

2018. márc. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Tubarózsa ***** válasza:
100%

Attól függ.... most nem, mert nem dolgozok. Babával vagyok itthon, igy ha vissza megyek is dolgozni be kell osztani az időmet (gyerek, munka, férj, barátok stb)

Előtte: mig kereskedelmbe dolgoztam nem. Jelenlegi munkahelyemen, inen jöttem szülni hétfő-szombat 0-24 mennék ha lehetne. Imádom a munkám. De gyerek mellett amenynit tudok megyek csak már nem annyit mint előtte.

Buszsöför vagyok.

2018. márc. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy szabadnap elengedhetetlen,hogy sokáig munkaképes legyél.
2018. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Ideig óráig lehet bírni, de tönkremész benne. Először csak fáradt leszel, utána azt veszed észre, hogy egy egy munkafolyamat tovább tart, lankad a figyelmed,a munka minőségének rovására megy. Aztán jönnek az egészségügyi hatások. Csak azt veszed észre, hogy a munka miatt 0 a szociális életed, állandóan fáradt vagy, csökken az energiád, előbb leszel beteg, vagy krónikus betegség támad meg.


Barátnőm sose volt beteges, aztán 30 évesen belement a 7 napozásokba. Kb 8 hónapig bírta, míg össze nem esett a munka helyén. Azóta vigyáz magára, max 6 napot vállal be és azt sem huzamos ideig.

A pénz nem minden, mert hiába hajtod ki magad, mint írtad sokkal közelebb nem leszel a célodhoz, mert évekig nem lehet ezt csinálni.

A te szakmád meg bizalmi, abból a szempontból, hogy egy autó műszaki állapotán emberek élete múlik.

2018. márc. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
45%
Minek?
2018. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!