Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nincs munkám 3 hónapja és nem...

Nincs munkám 3 hónapja és nem is nagyon vágyom rá, hogy megint bunkó kollégák között egy kis senki alkalmazott legyek. Más is van így ezzel? Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Szeretnék pénzt keresni, persze. Szeretném azt is, hogy a rokonaim, barátaim ne nézzenek le azért mert itthon ülök 3 hónapja. De egyszerűen azt érzem, hogy nem megy, nem tudom rávenni magam arra, hogy 'normális' munkát keressek. Több helyen (kb. 5-6 hely) dolgoztam már. Egyik helyen sem túl sokáig, a legtöbb fél év volt, aztán mentem egy új helyre. Ezek között voltak eladói, vevőszolgálati, call centeri munkák, valamint fordítás is. Pár hónapja el kellett jönnöm egy munkahelyről, mert 140 ezres fizuért (call center) borzasztó mennyiségű és nehézségű feladatokkal bombáztak, és már hányingerrel mentem be minden nap. Az összes eddigi munkahelyemen nagyon nehezen fogadtak be, mindenhol minimum 1 hónap gyomorgörcs volt, mire elfogadták a képem és hajlandóak voltak szóba állni velem, mert rájöttek, hogy 1. jól dolgozom, 2. igazából kedves és rendes vagyok. Persze utána elkezdtek nyalni nekem a kollégák, mert látták, hogy rám tudnak bízni feladatokat. Majdnem mindegyik helyen lekezeltek, volt, ahol szó szerint egy kutyaként bántak velem, csak azért, mert nem álltam be a sorba és nyaltam a kollégáknak, hanem volt bennem tartás, és adott esetben kiálltam magamért. Szóval összességében nagyon rossz tapasztalataim vannak munka fronton. Talán az utolsó munkahelyem volt az, ahol a főnök azon nyomban megkedvelt és állandóan velem beszélgetett, erre persze a többiek irigyek voltak ezért 1 hónapig senki nem nyitott felém. Mióta eljöttem csak tengek-lengek, szomorkodok, hogy nincs munkám, mégsem keresem, mert ha már rágondolok, hogy munkakeresés, hányingert kapok. Itthon mindent megcsinálok, főzök, takarítok, csak ne kelljen keresnem. Nemrég végeztem el az egyetemet nappalin és most is egyetemre járok egy levelezős továbbképzésre, mégis azt érzem, hogy hiába van papírom, egyelőre egy nagy 0 vagyok , mert nincs kedvem egy munkahelyet sem megpályázni vele. A legtöbb hallgatótársam irodai munkára ment az egyetem után, de szerintem annál szörnyűbb dolog a világon nincs, minthogy 8 órában egy irodában ülsz ami szépen lassan megöli a lelked. Nyilván szükség van bevételre, hogy fenntartsam magam, de azt érzem, hogy nem vagyok alkalmazottnak való, meg, hogy annyira szörnyű minden alkalommal egy új társaságba bemenni, ahol már mindenki összeszokott én meg teperhetek hetekig, hogy emberszámba vegyenek. Emiatt sokat stresszelek, mert tudom, hogy kellene és illene dolgozni, de azt is tudom, hogy megint csak szarul érezném magam és otthagynám ha találnék egy helyet, mert csak kényszerből, a pénzért csinálnám, vagy ami még rosszabb, nem hagynám ott, mondván 'végre megint van munkám', de közben szenvednék. Azt azért hozzáteszem, hogy szülői segítséggel tudom ezt megtenni, ami nyilván kihasználás és pont ezért szeretném rávenni magam, hogy lépjek az ügyben, mert igaz csak 3 hónapja tart, de én már nagyon szégyenlem magam emiatt. Gondoltam rá, hogy elmegyek pszichológushoz, de még nem döntöttem el. Gondoltam előtte kiírom ide, hátha kapok valami jó, használható ötletet, hogy mihez kezdjek.


L


2018. ápr. 17. 18:27
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, sajnos velem nem ez a helyzet. Általában nekem azért nehéz egy új helyen, mert amikor bemegyek, akkor kedvesen bemutatkozom a vezetőnek, meg akik odajönnek, és ennyi. Aki csak elmegy mellettem és tudomást sem vesz rólam, pedig látja, hogy új vagyok és akkor érkeztem ahhoz nem megyek oda később segget nyalni, meg ha nem szól hozzám, én sem szólok. Szerintem egy megszokott társaságban segíteni kell az új dolgozót és nyitni felé mert még esetleg zavarban van és fel kell oldódnia, nem pedig azt várni, hogy ő teperjen mindenkinek. Persze volt olyan munkahelyem is, ahol én mentem oda mindenkihez és nyújtottam a kezem, de ott kedvesebb emberek dolgoztak. Viszont több helyen bementem és már az elején furán néztek rám meg távolságtartóan, ezért ha ezt érzem, inkább oda se megyek. És ezt az elején nem bírják elviselni, hogy van bennem tartás, sőt volt ahol 'a hátam mögött' hangosan tárgyalta ki két ember, hogy semmit nem tud rólam, mintha ez lenne a legnagyobb gondjuk, pedig csak az zavarta őket, hogy nem voltam jó pletykaalap, mert tényleg semmit nem tudtak rólam.
2018. ápr. 17. 21:51
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled, én is utálom ezeket a jó pofizós, seggnyalós , pletykálós, árulkodós , hazug , csaló munkahelyi kollektívákat. Legutálatosabbak az irodai munkák, mert akárhogy is nézzük több idő marad a keverésre. Sok helyen megfordultam , szinte mindenhol folyt a xar... Azt mondják vállalkozni kellene, de és nem a kifogást keresem csak reálisan nézve a helyzetet pl. mégis mire vállalkozhatna egy átlagos emberke jelentősebb pénz nélkül? Pl. simán elvezetném a saját panziómat, szinte mindent megtudnék csinálni, de nincs 100+ millióm befektetni egy ingatlanba vagy sorolhatnám. A kétszázadik győri hamburgeres, döneres pizzás, büfé megnyitását köszönöm inkább kihagynám. Én most azon gondolkodom, hogy beállok biztonsági őrnek egy kavicsbányába vagy egy olyan helyre ahol szinte senkivel nem kell kommunikálni, pedig diplomám van, több okj-m és nyelveket is beszélek. Még legalább 20 évig ki kell bírnom ....
2018. ápr. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is így vagyok ezzel,már szinte ember undorom van. Nekem is van diplomám és nyelvtudásom,jelenleg is tanulok, és elég szomorú, hogy konkrétan az egyetlen hely ahol a legjobban érzem magam és önmagan lehetek az az egyetem. Mindig elgondolkodom amikor ilyen esetek történnek velem, hogy vajon bennem van a hiba? Pedig tudom, hogy nem, mert az egyetemen pl. mindenki kedvelt/kedvel ,barátokra is találtam. Mindenki mosolyogva nézett rám. Kilépve onnan viszont ez vár...mindenki felsőbbredűnek hiszi magát, lekezel,szart kavar, úgy néz rád, mintha legszivesebben lehányna. Persze vannak kivételek. És az is benne van a pakliban,hogy eddig nagyon rosszhelyeket fogtam ki, és léteznek valahol eldugva jobb környezetű munkahelyek is kedvesebb emberekkel. Lehet, hogy már ennyire megkeseredettek lettek, az is érthető. De így hogy lépjen be az ember jó szívvel egy munkahelyre és töltse ott a napja nagy részét?
2018. ápr. 18. 10:26
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

kb. 30-35 éves koromig még bíztam abban, hogy találok valamilyen jó munkahelyet vagy lesz valamilyen vállalkozásom, de már lemondtam róla. Családi segítséggel sikerülhetett volna néhány dolog, de nem voltak partnerek ebben a szüleim. Alapvetően barátságos vagyok, bárkivel bármiről eltudok beszélgetni, a feleségem azon szokott vigyorogni, hogy szinte mindenki engem talál meg a kérdéseivel pl. szombaton 1000 ember volt a mosoni piacon kivált a tömegből egy külföldi hippi ( angolul beszélt ) hozzám jött oda megkérdezni, hogy ad-e €urot a bankomat meg ilyenek.

A Metróban is tőlem kérdezték a japánok, hogy hol kell kiszállniuk. Szinte naponta vannak ilyen sztorijaim.

Viszont, ha munkahelyre kell mennem teljesen elfog az undor, volt olyan helyem , hogy reggel meg kellett állnom az autóval, mert hánynom kellett. Most egy vendéglátó helyen vagyok csicskás ( Allrounder Service Mitarbeiter ), egyenlőre elvagyok a balkáni kollégáimmal. Sokkal jobb, mint egy irodában mereszteni a szememet egy monitorra és gyűléseken prezentálni a semmit. Mondjuk lányoknak ezt a munkát nem ajánlanám, sok a beszólás és egyéb igénytelenkedések, ráadásul itthon még rendes fizetést sem adnak ilyen munkákért.

2018. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem könnyű, sem az emberi sem a munka terén a megoldás
2018. máj. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!