Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Voltatok már olyan interjún,...

Voltatok már olyan interjún, ahol az 1. perctől éreztétek, hogy nem vagytok szimpatikusak?

Figyelt kérdés
Előzmény: ápolt, csinosnak tartott nő vagyok,1. kör tök jó, oldott hangulatban telt a korombeli férfi igazgatóval 2. körön ott volt egy szintén korombeli, kevésbé csinos nő, záporoztak a személytelen kérdések, (a korábban jó fej igazgató meg csendben ülve nézte, ahogy a beosztottja kiéli magát rajtam),20 perc után közölte a nő, hogy nincs több kérdése. Előre kaptam anyagot, amiből készülni kellett,10 órát tanultam, abból is alig kérdezett valamit. Nem volt rajtam semmi kirívó, nem értem miért voltam ennyire unszimpatikus. Persze nem vettek fel. 2 hetes a sztori, időközben egy régebbi pályázatom sikerült, befektetési terület mindkettő. Mi a megoldás ebben a helyzetben, ha érzed, hogy az interjúztató 'utál'?

2018. ápr. 27. 01:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Látom kötekedni szeretnél. Mindent kiírtam a kérdésben, ami a tárgyilagos véleményformáláshoz szükséges: "2 hetes a sztori, időközben egy régebbi pályázatom sikerült, befektetési terület mindkettő."

Kondíciókat kérdeztek, % és HUF értékek, fogalmak.. ezt nehéz szabad stílusban előadni.

Mivel szinte sehol nem mondják meg, hogy miért nem téged választanak, gondoltam megkérdezem itt az emberek véleményét/tapasztalatát, ilyen szinten talán lehet csinálni "érzelmi kérdést" belőle, hisz mint ahogy fenn is írták, sehová nem gépeket keresnek.

Nem 2 hete pörgök rajta, a napokban jeleztek vissza.

2018. ápr. 27. 14:12
 12/20 anonim ***** válasza:
44%
Nem szeretnék kötekedni, csak kételkedem a tárgyilagos megítélésedben, ha nem bánod. Általában minden történetnek két oldala van, de mi itt nyilván csak a te verziódat ismertük meg. A sztori végét valóban nem olvastam, bocsi, a további keresgélésre vonatkozó részt akkor tekintsd semmisnek. De azt elfelejtetted hogy csak együttérző kommenteket szeretnél látni.
2018. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
*elfelejtetted írni, hogy
2018. ápr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem együttérző kommenteket kértem, hanem megkérdeztem, hogy mi a megoldás a válaszadók szerint, ha azt érzik, hogy az interjún nem szimpatikusak.

Ehhez képest te jöttél azzal, hogy valószínűleg a nő ítélt meg reálisan, nem vall profizmusra stb. Nem ez volt a kérdés!

2018. ápr. 27. 14:42
 15/20 anonim ***** válasza:
Én is leírtam korábban, hogy ha nem szimpatikus az interjúalany, akkor nem őt fogom választani. Erre mégis milyen megoldást vársz? Mert szerintem erre nincs megoldás. Nem lehetsz mindenkinek szimpatikus, nem vehetnek fel minden meghirdetett állásra. Egyébként tőlem soha senki nem kérdezte meg, miért nem őt választottam, pedig biz'Isten megmondtam volna. Mi lenne, ha megkérdeznéd az interjúztatót, ha ennyire érdekel?
2018. ápr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem figyeltem, hogy a #2-es vagy, a későbbi válaszodból úgy tűnt, hogy kötekedsz.

Köszi a linket, bár roma sem vagyok.

Azért nem kérdezem meg, mert mindenhol azt írják, hogy úgyis csak közhelyekkel magyarázzák meg, nem a valós indokkal.

Igaz, nincs mit tenni, ha nem bírják a fejed.

2018. ápr. 27. 15:23
 18/20 anonim ***** válasza:

1. Igen, voltam: nem is sikerült a dolog, nem is tudtam (akartam már így ott???) jól teljesíteni. A 10. pontos nálam az volt, amikor bementem egy helyre és azt hallottam a folyosón, hogy a főnök mondta, hogy neki úgyis női munkatárs kell.

2, Mi a megoldás? Attól is függ, hogy milyen a mentalitásod: ha vehemens tudsz lenni, akkor a tudásoddal, stílusoddal be tudod bizonyítani, hogy életre való vagy, így odavaló vagy. Ha nem, inkább magányos a stílusod, akkor legalább elmondhatod, hogy megpróbáltad, azonban tanulni kell belőle, és megerősödni erre a mai világra.

2018. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én azt tartom megoldásnak, hogy az ember nem megy oda dolgozni. Voltam olyan helyzetben, hogy az egyik ember fel akart venni, a másik meg valamiért húzta rám a száját, aztán mikor elkezdtem ott dolgozni, állandóan fúrt. Szerintem jobban jársz, ha nem mész ilyen helyre. A szimpátia kérdését meg nem lehet kiküszöbölni, nyilván nem tisztán szakmai szempontok vannak.
2018. ápr. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Lehet stressz interjú volt. Nálunk is van ilyen és okkal. Szándékosan egy pöts benyomását kelti az interjúztató, hogy lássa, hogy viseled.


Tudom, hogy elég idióta megoldásnak tűnik, de én is megőrülök a beprotekciózott mimoza virágoktól, akik azért jönnek, mert nagyon magas fizetések vannak, de két hét után minden nap sírógörccsel mennek haza, mert nem bírják azt, amit egyébként napi szinten megkapnak. Nálunk csak az képes hosszútávon megmaradni, aki képes magát függetleníteni érzelmileg a stressztől és bírja a folyamatos nyomást, mivel sosem személynek szól, hanem a munka jellege ilyen. Rólam pl az ilyen simán lepereg, kb egy percig nem izgat, ha furcsa, kekeckedős kérdéseket tesznek fel, tudom, hogy teszt, vagy ha nem, akkor csak nem bírja a pofám és nem vesz fel. Veszteni nem tudok.

2018. ápr. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!