Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg ilyen nehéz lenne...

Tényleg ilyen nehéz lenne gyárba munkásokat találni?

Figyelt kérdés
Suli mellett járok egy raktárba segíteni. Az előző munkatársam felmondott és megkérdeztek, hogy csinálnám-e az ő részét is, amíg találnak valaki mást. Nos ez már 3 hete volt és még mindig csak én vagyok ott. Tényleg ennyire nem akar senki sem dolgozni, vagy csak egyszerűbb nekik velem elvégeztetni a munkát?

2018. ápr. 30. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Fizetéstől, munkaórák számától függ. Én biztos nem mennék nettó 150-180 alatt több műszakba. 12 órába pláne.
2018. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus költséghatékony megoldás a cég részéről. Amit eddig 2 ember csinált mondhatni kényelmesen vagy rendesen, azt egy is megtudja csinálni ha ,,kicsit" többet dolgozik mint eddig. Másik részről, ha tényleg gány a meló nem fognak sokan jelentkezni rá csak aki tényleg nagyon rá van szorulva.
2018. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A diákmunka kb rabszolgamunka, amennyi pénzt adnak.. 1000-1200Ft jó bérnek számít, és abból még lejön az adó, a diákszövetkezet is elvesz valamennyit...

A gyárnak nagyon megéri diákokat alkalmazni, sokkal kevesebbet kell nekik fizetniük.

2018. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Délutánonként 2 óra. Zsebpénz keresésére jó, de így a másik kolléga teendőivel az már napi 4, ami suli mellett nekem így 3 hét után már sok. Nem hiszem el, hogy képtelenek bárkit is szerezni. Inkább úgy néz ki, hogy nem is akarnak másikat keresni, mert ez így túl kényelmes nekik.
2018. ápr. 30. 15:18
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Dehogynem akarnak dolgozni, dolgoznak is. Csak nem maradnak meg már az emberek ott, ahol sz+r a bér. Még mindig azt hiszik egyes cégek, hogy nettó 120-130-ért értelmes épkézláb embert találnak akár komissiózni, akár palettázni, vagy csak göngyölegezni. Szerintem most már ott tartanak, hogy a legbutább tróger félhülyék között válogatnak az állásinterjún, csak ne kelljen kigazdálkodni azt a bruttó 200-at a betanított munkásnak, mert hogy is venné ki magát, ha egy csomagoló ugyanannyit keresne, mint egy targoncás, vagy minőségellenőr.

Tudomásul kell venni a munkaadóknak, hogy nem csak a jól képzett, nyelveken beszélő munkaerőt várják tárt karokkal nyugaton, hanem a betanított munkást is.

2018. ápr. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

"hogy nettó 120-130-ért értelmes épkézláb embert találnak akár komissiózni,"


Én alapítványi iskolában vagyok tanár, diplomás ember, nem 8 elemis írni-olvasni se tud alkesz és nem kapom meg a 130-at.

És vizsgáztatok érettségiztetek stb.

2018. ápr. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És nem várnak tárt karokkal sehol se itthon se külföldön hova kellek sehova.
2018. ápr. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Manapság nehéz melósokat találni. A nyugdíjba menők helyére nem nagyon jelentkeznek fiatalok. Felnőtt egy nemzedék akiknek gyakorlatilag nem volt gyerekkoruk. Iskola, napközi utána külön órák, foglalkozások. Irányított szabadidő. Elterjedt nézet ma Magyarországon, hogy NEM SZÁMÍT EMBERNEK az a fiatal akinek nincs diplomája!Igen Kérdező, elképzelhető, hogy senki nem jelentkezik oda dolgozni.
2018. ápr. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%
A normális emberek elmennek külföldre vagy szakmát tanulnak, vállalkoznak. A gyári, raktári munka sajnos nem perspektíva. Az ország szégyene, hogy a legegyszerűbb munkákból nem lehet emberhez méltó életet élni. Amíg bruttó 1000 Ft-os órabéreket adnak addig nem is fognak jelentkezni, ráadásul legtöbb helyen ez is csak a próbaidő után jár. 3 hónap próbaidő egy pár nap alatt betanulható munkánál vicces. Mostanában olyan arcokat ( gyári bérmunkások ) látok a Tescoban akire a biciklimet nem bíznám, nemhogy egy drága gyári gépet, de ezek az emberek amilyen gyorsan jöttek úgy mennek is, mert saját maguktól rájönnek, hogy a munkásszállónál, 1 napos hazavonatozásoknál még a borsodi falusi közmunka is kifizetődőbb.
2018. máj. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

"Amíg bruttó 1000 Ft-os órabéreket adnak addig nem is fognak jelentkezni,"


Én is kb annyit kapok diplomásként miként munkatársaim is szintén diplomások enyit kapnak és nem mennek sehova itt vannak évek óta és rettegnek mi lesz ha el kell innen menni esetleg.

2018. máj. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!