Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha a főnököm egy...

Racska1974 kérdése:

Mit tegyek ha a főnököm egy olyan munkával akar megbízni, amihez nem sok közöm van?

Figyelt kérdés

Elfogadtam egy informatikai állást. Informatikai állásnak volt meghírdetve, de volt benne egy olyan bejegyzés, hogy az adatbázis karbantartása. Informatikai szempontból, ez elég egyértelmű. A próbaidőszak után azzal jött a vezető, hogy, csináljam az adatbázis feltöltését, mert az asszisztensek le vannak maradva vele. Ezen nem is csodálkoztam, mert max napi 2 órát dolgoztak a többi hatban meg kávéztak eltűntek.

Kérdeztem, hogy mennyi a lemaradás? Több év!!! Jeleztem, hogy, hogy ez napi 8 óra olyan folyamatos munka lenne, amihez semmi közöm. Annyi volt a szerencsém, hogy a rendszer vírusos lett. Újra kellett telepítenem a webszervert, írni egy tucat új programot, meg a régieket fejleszteni. Kb fél év alatt hoztam rendbe mindent, ekkor megint jöttek, hogy csináljam az adatfeltöltést. Benne van a munkaköri leírásomban, hogy megbízhatnak plusz dolgokkal, de csak van valami határ. Semmi értelmét nem látom, hogy egy tapasztal informatkust aki tud programozni, webszervert üzemeltetni, befogjanak évekre, egy olyan betanított munkára amit egy gépelni tudó asszisztens értetségivel el tud végezni.



#munkahely #munkaköri leírás #foglalkozás azonosító
2018. máj. 2. 08:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

1. Beszélj erről a főnököddel

2. Ha nem jutsz előre nézz más meló után

2018. máj. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Kérdés a kérdésben: Kell e ilyenkor megbízási szerződést írni,ha plusz munkát tesznek rád, ami nem húzható rá a profilodra. Voltam olyan helyen ahol ezért plusz pénz is járt. (egyébként már írom a felmondásom)
2018. máj. 2. 09:54
 13/19 anonim ***** válasza:
94%

Van határ, igen.

Azt a záradékot, hogy mindent köteles vagy megcsinálni, amivel a főnök megbíz, sokan elég torz módon értelmezik. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy te köteles vagy bármit megcsinálni, hanem azt, hogy a munkakörödön belül vagy köteles a felsorolt tevékenységeken kívül akármit megtenni a főnöknek. Tehát mondjuk ha engem, mint informatikust utasít a főnök arra, hogy mossam fel az irodámat, mondhatom azt, hogy bocs, de nem. Persze, itt egyértelműek a határok, de egy laikus számára nincsenek ilyen éles határok a számítógéppel végzett munkakörök között. Mert ugye "mindegyiket géppel csinálják", legyen szó akár rendszerprogramozásról, akár Linux-telepítésről, vagy a titkárnő Mancika Excel-tábláinak szerkesztéséről. Te azt vagy köteles elvégezni, amire a munkaszerződésed alapján felvettek.

Egyébként meg a helyedben lelépnék onnan. Nem egy túltelített szakma a tiéd, és vannak cégek, akiktől ennél nagyságrendekkel több tiszteletet és megbecsülést kapsz.

2018. máj. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
45%
A szerződésedben foglaltak a mérvadók, ha ott van olyan, hogy "egyéb feladatokkal is megbízhatnak" (például), akkor ezt le kell nyelned (volt ilyen munkahelyem), de csinálhatod jó komótosan is, esetleg kereshetsz másik munkahelyet, addig meg ezzel elvacakolsz.
2018. máj. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Szegeny ember bele ne halj, hogy a munkahelyen dolgoznod kell, örülj, hogy nem szabad idődben plusz órában kell töltögetned ...
2018. máj. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló van, a főnököm precíznek tart ezért olyan munkákat is rám akar lőcsölni, ami nem hozzám tartozik, csak mert az én munkámban jobban megbízik. Én azt csinálom, hogy az elején megmondom, hogy előre láthatólag mennyi időm lesz erre, de majd igyekszem. És egyébként akkor csinálom, ha lyukas időm van, a munkaköröm az első. Ha számon kéri higgadtan megkérem, adjon tanácsot, mi legyen, mert hogy nem hanyagolhatom el az eredeti munkámat, más nem csinálja meg helyettem.E mellett pedig előszeretettel csináltatnak (csináltatnának) velem lótifuti dolgokat, mert nő vagyok (menj postára, rendelj nekem ezt meg azt, főzz egy kévét stb), amire most már közlöm, hogy mindenki oldja meg maga, nem ezért vagyok itt.
2018. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod csinálni mondj fel
2018. máj. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
mondj fel vagy ne írj ki több kamu munkaügyis kérdést.
2018. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
NAPI MUNKAÜGYIS KAMU.
2018. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!